Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržietė gyvenimą kuria Australijoje

Gyvenimas nubloškė 27-erių metu biržietę Aliną Zuokaitę į tolimą rojaus kampelį – Australiją. Vos prieš pusantrų metų svajojusi apie sėkmingą karjerą Lietuvoje, šiuo metu mergina ne tik iš naujo kuria gyvenimą kitame pasaulio krašte, bet ir džiaugiasi netikėtai įsileidusi meilę į savo širdį. Pokalbis su ja - apie drąsius sprendimus, patirtį Australijoje, tikrus žmones, kvapą gniaužiančius vaizdus ir galimybę gyventi ten, kur svajoja daugelis.

Mergina gimė ir užaugo Biržuose, baigė Biržų „Saulės“ gimnaziją. Po mokyklos baigimo išvyko studijuoti į sostinę, Vilniaus Gedimino technikos universitete baigė statybos inžinerijos bakalaurą ir magistrantūros studijas – statinio informacinį modeliavimą. Paskutiniais studijų metais įsidarbino statybų valdymo įmonėje „Incorpus“. Mergina atvirauja, kad gimtojo krašto niekada nepamiršo: „Esu suorganizavusi ekskursiją savo darbo kolektyvui, visi liko sužavėti Biržų gamta, žmonių nuoširdumu ir, žinoma, alumi“.

Gyvenimas Vilniuje tekėjo stabilia vaga – dirbo mylimą darbą, buvo apsupta draugų, tačiau dėl vieno įvykio merginos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Prieš porą metų mergina išsiskyrė su savo širdies draugu, teko iš naujo prisijaukinti vienatvę.

„Po septynerių metų draugystės turėjau išmokti būti viena. Etapas buvo sunkus, tačiau aš pagaliau pasijaučiau laisva. Supratau, kad visi sprendimai yra tik mano. Naujas gyvenimo puslapis mane paskatino atsigręžti į savo svajones. Visada galvojau, kad man nieko netrūksta, tačiau vieno troškimo aš vis nedrįsdavau įgyvendinti – keliauti. Apsispręsti nebuvo labai sunku, turėjau du variantus: arba likti sostinėje, po poros metų tapti projektų vadove, taupyti būstui, imti paskolą ir toliau gyventi stabilų gyvenimą, arba viską mesti, pasidaryti pertrauką ir pakeliauti. Jaučiau, kad turiu tai padaryti, nes jeigu ne dabar – tai kada?“ – atvirai apie gyvenimo posūkius kalba Alina.

phpFXzDzM

Pirma šovusi mintis - visų išgirta Amerika, tačiau mergina jau buvo baigusi studijas, todėl su programa „Work and Travel“ vykti ten nebegalėjo. Apsvarsčius visus variantus, širdis linko vieno rojaus kampelio link – Australijos. Ilgai nedvejodama Alina kreipėsi į įmonę „Jaunimo kelionės“, kuri padeda lietuviams, norintiems studijuoti Australijoje.

„Įmonės atstovė man padėjo žengti pirmus žingsnius svajonės išsipildymo link – pagelbėjo renkantis studijų programą, suteikė visą reikalingą informaciją dėl studento vizos. Gauti vizą nėra sunku, jeigu nesi padaręs nusikaltimų, tik užtrunka ilgai – man teko laukti beveik tris mėnesius, kol ją patvirtino. Vos gavusi leidimą nusipirkau bilietus ir išvykau į nežinomybę“, – dalijasi prisiminimais A. Zuokaitė.

Pradžia Australijoje reikalavo drąsos. Įsikurti Perte merginai niekas nepadėjo, pažįstamų ten neturėjo. Prieš kelionę Alina Australijoje išsinuomojo būstą per „Airbnb“ platformą. Vos atvykusi per dvi savaites susirado darbą ir būstą ilgalaikei nuomai.

„Australijoje Perte mieste gyvenu jau pusantrų metų. Atvykusi studijavau lyderystę ir vadybą. Studijuojant čia galima dirbti tik 20 valandų, todėl ieškojau darbo su lanksčiu grafiku. Įsidarbinau padavėja, kurį laiką dirbau dviejuose restoranuose ir ieškojau darbo visu etatu pagal specialybę. Prieš savaitę gavau darbo pasiūlymą statybų valdymo įmonėje „NS Projects“ dirbti projektų vadovo asistente. Man tai labai didelis pasiekimas“, – džiaugiasi jauna mergina.

Adaptuotis prie naujos aplinkos sekėsi ganėtinai lengvai, nors dienos ritmas kardinaliai pasikeitė. A. Zuokaitė prisipažįsta, kad bėgusi nuo rutinos Lietuvoje, galiausiai jos pasiilgo ir norėtų grįžti prie nuolatinės darbo dienos.

„Restorane dirbu pamaininį darbą, viena pamaina trunka 5 valandas. Teko dirbti ryte nuo 7 iki 12 valandos, kartais pietų metu nuo 12 iki 17 val., o kartais vakare nuo 17 iki 22 val. Reikėjo priprasti prie nuolat kintančio darbo grafiko. Po monotoniškos darbo dienos Lietuvoje pamaininis darbas man labai patiko.

Atrodė taip paprasta– pusę dienos dirbi, o kitą dienos pusę darai, ką širdis geidžia. Ilgainiui nepastovios darbo valandos pradėjo varginti. Produktyviausia aš jaučiuosi ryte, todėl vakarinės pamainos man nepatiko. O kartais teko ir savaitgaliais dirbti. Darbo valandoms nuolat kintant, sunku turėti planų į priekį. Galiausiai, bėgusi nuo rutinos Lietuvoje, aš jau esu pasirengusi į ją sugrįžti“, – dalijasi kasdienybe A. Zuokaitė.

Alina pasakoja, kad gyvenimo sąlygos Australijoje stipriai skiriasi nuo Lietuvos. „Pragyvenimo lygis Australijoje aukštas. Nors dirbdama padavėja uždirbau minimalų atlyginimą, man jo užteko viskam:  puikiam būstui su baseinu, pramogoms ir kelionėms susitaupyti. Mokesčių sistema čia kitokia, jie priklauso nuo gaunamos algos. Uždirbi nedaug – mokesčiai nesikandžioja, alga didelė – moki ir mokesčius didesnius. Manau, dėl to ir lygybė didesnė tarp žmonių. Nesvarbu, ar esi padavėja, ar bankininkė, Australijoje tu gali panašiai gyventi“, – sako mergina.

Australijoje gyvenantys žmonės stipriai skiriasi nuo Lietuvos gyventojų. Australijoje praeiviai visada pasitiks su šypsena, jie yra smalsūs ir labai atviri. Alina sako, kad iš pradžių reikėjo laiko priprasti prie tokio vietinių draugiškumo, tačiau šiandien tai stipriai žavi ir kasdien įkvepia.

„Australija yra nuostabi šalis. Žmonės čia labai atviri ir draugiški. Pirmomis savaitėmis man atrodė keistas jų nuolatinis susidomėjimas, pavyzdžiui, kodėl autobuso vairuotojas nori žinoti, iš kurios šalies atvykau, arba kodėl parduotuvės kasininkei įdomu, kaip man šiandien sekasi. Ilgainiui supratau, kad čia toks žmonių būdas. Jie nori užkalbinti, paklausti, kalbėtis, sužinoti, išgirsti ir pasidalyti istorijomis. Ir tai yra nuostabu! Tai be galo žavi! Nors Lietuvą myliu ir negaliu pasakyti nieko blogo apie savo šalį, bet čia žmonės kitokie – jie išties daugiau šypsosi! Galbūt dėl oro?“ – juokauja Australijoje gyvenanti A. Zuokaitė.

Perto miestas, kuriame gyvena lietuvė, knibžda skirtingomis kultūromis, tai tikras atvykėlių ir australų mišinys. Gatvėse dažniau sutiksi azijiečių nei vietinių australų. Nors ir australai šiame mieste dažniausiai daug metų gyvenantys atvykėliai iš Naujosios Zelandijos, Europos, Amerikos ar Azijos. Mergina svarsto, kad tokia spalvinga kultūrų paletė turbūt irgi yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės čia tokie drąsūs ir linkę bendrauti.

Vienas geriausių dalykų, nutikusių Australijoje, – vėl atrasta meilė. „Planavau susipažinti su Australija ir grįžti atgal į Lietuvą iki tol, kol sutikau Filipą. Jis  australas, su šeima prieš 22 metus atvykęs iš Kroatijos, kai dar buvo visai mažas. Turbūt nebūčiau svarsčiusi apie pasilikimą, jei nebūčiau įsimylėjusi iš naujo. Jis man parodė visai kitokį pasaulį, čia aš jaučiuosi labai laiminga. Supratusi, kad noriu kurti savo ateitį Australijoje, rimčiau pradėjau ir apie darbą galvoti. Iš pradžių atrodė geras ir padavėjos darbas, vis tiek laikina stotelė, o uždirbu daugiau nei Lietuvoje dirbdama pagal specialybę. Bet dėl numatytų ilgalaikių perspektyvų intensyviai ieškojau darbo pagal specialybę. Ir dabar esu be galo laiminga bei labai laukiu ateinančio naujo gyvenimo etapo“, – dalijasi džiaugsmu A. Zuokaitė.

Keitėsi ne tik rutina darbe, atsirado pokyčių ir leidžiant laisvalaikį. Mergina pastebi, kad atvykus į Australiją jos gyvenimo būdas tapo daug aktyvesnis. „Lietuvoje mėgdavau sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį, bet vis pasimesdavau. Pradėdavau sportuoti, bet po poros mėnesių mesdavau. Vis pritrūkdavo motyvacijos. O būnant Australijoje ir sąlygos kitokios – name, kuriame nuomojuosi butą, yra bendro naudojimo sporto salė ir baseinas. Tad, kai sporto salė namų erdvėje, tai ir pasiteisinimai dingsta, kad laiko nėra. Žinoma, ir oras čia įtakos turi, visada šilta ir saulėta, todėl energijos kasdien turiu su kaupu. Atradau du naujus pomėgius – važiavimą dviračiu ir plaukimą“, – pasakoja biržietė.

Australijoje ne tik žmonės ir klimatas žavi, čia kvapą gniaužia ir įspūdingi kraštovaizdžiai. „Perto paplūdimiai yra vieni gražiausių pasaulyje. Čia gyvendamas pripranti prie to grožio, kartais net tenka sau priminti, kaip reikia viską vertinti aplinkui. Australija labai didelė, apkeliavau dar palyginti nedaug. Buvau Margaret River regione, kuris garsėja savo vynuogynais. Teko nuvykti į Kalbarii, kuris populiarus savo regioniniu parku su įspūdingais vaizdais. Trumpoms atostogoms buvau nuskridusi į Balio salą, ten buvau net kelis kartus. Bilietus iš Perto į Balio salą ir atgal galima nusipirkti už 200$, vietiniai juokauja, kad Balio sala yra tarsi viena iš Perto rajonų. Paskutinės atostogos buvo Tailande, Phuket saloje. Būtinai planuoju aplankyti Sidnėjų ir Melburną, jie yra rytinėje kontinento dalyje, tik su automobiliu reiktų važiuoti kelias dienas, o bilietai nėra pigūs, į Balio salą pigiau nuskristi. Tačiau tik laiko klausimas kada aš tai padarysiu“, – apie Australijos įžymias vietas pasakoja lietuvė.

Gabrielė Tekutytė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

 

 

Rekomenduojami video