Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bankrutuoja statybų bendrovė „Tauresta“: neatlaikė konkurencijos su šešėliu?

Klaipėdos apygardos teismo sprendimu Tauragės statybų bendrovei „Tauresta“ iškelta bankroto byla. Įmonės turtas areštuotas, o visi bendrovės kreditorių reikalavimai perduoti bankroto administratoriui. Kas atsitiko, kad nuo 2008 metų sėkmingai Tauragėje veikusiai ir ne vieną gyvenamąjį namą renovavusiai bendrovei nepavyko įveikti finansinių sunkumų? Bankrutuojančios bendrovės vadovas Vygandas Mosteika atviras – priežasčių ne viena, o viena skaudžiausių – nepavyko konkuruoti su šalies statybų versle įsigalėjusiu šešėliu. 

Kaip skelbiama Klaipėdos apygardos teismo liepos 24 d. nutartyje, prašydamas „Taurestai“ iškelti bankroto bylą į teismą kreipėsi pats „Taurestos“ vadovas Vygandas Mosteika. Teismas nustatė, kad bendrovė „Tauresta“ veikia nuostolingai, jos per vienerius metus mokėtinų sumų ir finansinių įsipareigojimų dydis sudaro devynis kartus didesnę sumą nei įmonės turimo turto vertė. Be to, iš bendrovės šiemet buvo priteistos skolos kreditoriams. Teismo teigimu, kadangi įmonė neturi pakankamo vertės turto pradelstiems įsipareigojimams padengti, negali jų įvykdyti. Teismas daro išvadą, kad įmonė yra nemoki. Todėl „Taurestai“ iškelta bankroto byla, paskirtas bankroto administratorius ir nuspręsta areštuoti visus įmonei priklausančius kilnojamuosius ir nekilnojamuosius daiktus bei kitą turtą, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ir turto vertės sumažinimą.

Dar šių metų žiemą šalies žiniasklaida apie Tauragėje nuo 2008 metų veikiančią statybų bendrovę „Tauresta“ rašė optimistiškai. Portalas 15min.lt pasakojo, kaip tauragiškis verslininkas V.Mosteika, grįžęs iš emigracijos, verslo ėmėsi gimtinėje. „Tauresta“ vertėsi namų fasadų tinkavimu ir šiltinimu. Yra renovavusi nemažai pastatų ne tik Tauragėje, bet ir kituose šalies miestuose. Didžiausi įmonės užsakymai, kuriais labiausiai didžiavosi verslininkas V.Mosteika, buvo termoizoliaciniu tinku apšiltintas istorinis – 500 metų amžiaus Ilzenbergo dvaras Rokiško rajone, bendrovės „Maxima“ konditerijos cechas Vilniuje ir šimtai privačių namų visoje šalyje. „Tauresta“ yra renovavusi ir ne vieną daugiabutį Tauragėje.

„Taurestos“ savininkas  ir vadovas V.Mosteika atviras – jo vadovaujamai įmonei nepavyko išsikapstyti iš užgriuvusių finansinių sunkumų. Paklaustas, kodėl dar taip neseniai džiaugęsis verslo sėkme šįkart verslo partneriams priverstas pranešti apie įmonės bankrotą, atsakė:

– Pasakysiu atvirai – nelygios verslo sąlygos. Iš dalies sunku konkuruoti su didžiosiomis šalies įmonėmis. Bet tai ne pagrindinis dalykas. Pagrindinė problema – nelegalus darbas Lietuvoje. Tai masinis reiškinys. Institucijos nesugeba išspręsti tos problemos. Jei tiksliau, tai tas nelegalus darbas yra pusiau legalus – jį leidžia įstatymų spragos. Sakykim, registruojasi Darbo biržoje kaip bedarbiai, nors nėra jokie bedarbiai. Iš valstybės dar gauna pašalpas, tuo pačiu lengvatinėmis sąlygomis gauna vadinamuosius patentus. Tokia sistema iškraipo rinką. Paprastai kalbant, sunku konkuruoti su šešėliu, turi mažinti kainas, stengėmės ilgą laiką dirbti šitų nelegalių meistrų kainų lygyje. Tas pats ir kituose miestuose, ir Vilniuje, patikėkite. Arba dirba nelegaliai, arba su patentais ir visokiomis išlygomis. Uždirba per mėnesį 2000 eurų, o mokesčių sumoka gal šimtą. O kiek mokesčių nuo atlyginimo sumoka mokytojai? Neteisybė. Dar manėme, kad per laiką išsikapstysime, – apie skaudžias problemas prakalbo „Taurestos“ vadovas.

„Taurestoje“ vienu metu yra dirbę 20 darbuotojų.

V.Mosteika yra ragavęs emigranto duonos – yra dirbęs ir gyvenęs Airijoje. Paklaustas, galbūt ir vėl svarsto apie emigraciją, o gal bandys kurti naują verslą, vyras patikino turįs visokių minčių.

– Per tuos metus įgijau ne tik statybų sektoriaus, bet ir konsultacijų patirties. Ilgai naudojome naujas technologijas. Tačiau jei ir bandyčiau kažką kurti, tai labiau orientuočiausi jau į prekybą, bet ne į statybas. Neatmetu ir emigracijos, juolab, kad kviečia partneriai iš užsienio – Vokietijos, Italijos pas juos atvažiuoti darbuotis, bet sulaiko šeima, – kalbėjo V.Mosteika.

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video