Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bandę pasislėpti žudikai surankioti ir susodinti atgailauti už grotų

Aršuoliai, įsmeigę kam nors peilį ar mirtinai užtvatinę savo sugėrovą, neretai elgiasi gana vaikiškai: bando slėptis ir dienai kitai „nusėda“ pas geraširdžius draugus ar kaimynus, taip bandydami laimėti laiko laisvėje. Deja, finalas vienodas – tardymo bei bylos nagrinėjimo metu tenka tūnoti tardymo izoliatoriuje, o už įvykdytus nusikaltimus ilgiems metams keliauti už grotų.

Smūgiai peiliu

Tokius du bailius po nusikaltimo padarymo „šoktelėjusius į krūmus“, neseniai nuteisė Panevėžio ir Vilniaus apygardų teismai.

Panevėžietis Vaidotas Valenta (43 m.) mirtiną konfliktą sukėlė pernai gegužės 31-ąją, apie 18 valandą, Stoties gatvėje esančiame alaus bare. Į šią vietą vyrai rinkdavosi ne tik alučio pagurkšnoti, bet ir pažaisti biliardą. Tą gegužės 31-osios vakarą į šį barą pažaisti biliardo ir atėjo netoliese, Vilties gatvėje, gyvenęs Algis G. (46 m.). Vyras jau kuris laikas negėrė ir į aludę užsuko tik pamiklinti ranką.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad iš pradžių žaidimas vyko taikiai, tačiau abu vyrai, sužaidę keletą partijų, kažko susikivirčijo. Tuomet V. Valentas, išgėręs bokalą alaus, išėjo, tačiau netrukus grįžo. Abu vyrai prie biliardo stalo vėl susipyko, netgi susistumdė.

Vienas liudytojas – Andrius P., tą vakarą buvęs bare, papasakojo, kad atėjęs į aludę, prieangyje jis matė su kitu vyru rūkiusį V. Valentą. Šio vyro Andrius P. iki tol nebuvo matęs. Tuo metu Algis G. žaidė prie biliardo stalo, bet po kelių minučių išėjo. Netrukus alubario prieangyje pasigirdo triukšmas. Liudytojas išgirdo, kaip Algis G. kažkam šūktelėjo: „Atimk peilį!“ Andrius P. iškart puolė žiūrėti, kas atsitiko. „Algį G. radau užkritusį ant dviračio. Jis gargaliavo ir nieko rišlaus negalėjo pasakyti, – teisme pasakojo Andrius P. – Paguldžiau jį ant nugaros ir puoliau į lauką gaudyti žudiko. Tačiau spėjau pamatyti tik spėriai tolstantį juodai apsivilkusį vyrą, kuris rankoje laikė peilį“.

 

Į įvykio vietą iškviesti medikai sužeistam vyrui padėti nebegalėjo – dėl stipraus vidinio kraujavimo vyras netrukus mirė.

Vėliau teismo medicinos ekspertai Algio G. kūne suskaičiavo 4 durtines žaizdas, kurių viena buvo mirtina – peilis pataikė tiesiai į širdį.

Už slėpimą – baudos

Na o, V. Valentas suskubo slėptis – pirmiausia nulėkė pas pas draugą Giedrių Turauską (26 m.). Jam papasakojo, kas įvyko ir paprašė paskolinti pinigų. Šis V. Valentui davė 50 eurų. Tuomet žudikas pasuko pas bendradarbį Vidmantą Barzdą (56 m.), gyvenantį Liepų alėjoje. Šis priglaudė Vaidotą, nors ir žinojo, kad šis ką tik nužudė žmogų.

Įtariamojo ieškantys policininkai dar tą patį vakarą atvyko pas G. Turauską, tačiau šis neišdavė draugo, o kriminalistams išėjus paskambino bėgliui ir perspėjo, kad šio ieško policija.

Tuomet Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai per žiniasklaidą kreipėsi į visuomenę, prašydami pagalbos ieškant galimo žudiko. Ilgai laukti nereikėjo – po dviejų parų V. Valentas buvo suimtas, o teismas jam skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Pagalba draugui atsirūgo ir žudiką dangsčiusiems vyrams – Panevėžio apylinkės teismas nuteisė V. Barzdą ir G. Turauską, skyrė jiems po 225 eurus baudos.

Ne pirmas teistumas

Dėl to, kad V. Valentas kelias dienas slapstėsi, tyrėjams nepavyko nustatyti, ar jis įvykio metu buvo girtas. Policijos pareigūnams taip pat nepavyko rasti ir nužudymo įrankio. V. Valentas nesiteikė atskleisti nei iš kur gavo, nei kur po įvykio padėjo peilį.

Tačiau buvo išsiaiškinta, kad kruvinas konfliktas tarp vyrų kilo dėl tariamų Algio G. skolų V. Valentui. Neva kažkada vyrai kartu žaidę kazino – Algis G., pralošęs savuosius pinigus, jų pasiskolino iš V. Valento ir negrąžino.

Teisme teisiamasis prisipažino įvykdęs nusikaltimą, bet teigė, kad žmogaus mirtinai sužaloti nenorėjo. Girdi į širdį jis pataikęs tuomet, kai juos kažkas bandė išskirti.

Valentas anksčiau buvo teistas už narkotikų platinimą 8 su puse metų laisvės atėmimo bausme. Į laisvę vyras buvo paleistas prieš 7 metus, anksčiau laiko, prieš įvykdant nusikaltimą dirbo vienoje bendrovėje darbininku.

Už nužudymą Panevėžio apygardos teismas V. Valentą pasiuntė 10 metų už grotų. Nužudytojo motinai, seseriai ir broliui iš jo priteista 18 800 eurų.

Gulėjo kraujo klane

Pernai balandžio pabaigoje ant kojų po įvykdytos žmogžudystės sostinės policiją buvo sukėlęs ir Vilniaus rajono gyventojas Marekas Senkevičius (26 m.).

Negyvą Mozūriškių kaimo (Zujūnų sen., Vilniaus r.) gyventoją Juzefą P. (86 m.) rado vos už keliasdešimt metrų gyvenusi kaimynė – Vladislava. Moteris vėliau pasakojo, kad pirmą kartą atėjusi aplankyti neseniai į sodybą atvykusios giminaitės, rado užrakintas duris. Tai kaimynei pasirodė keista. Juzefa per žiemą gyvendavo pas dukrą, o pavasariui atėjus skubėdavo į savo sodybą, kurioje praleisdavo visą vasarą. Pensininkė durų niekada nerakindavo. Grįžusi namo Vladislava savo įtarimais pasidalijo su vyru ir nusprendė dar kartą nueiti pas Juzefą P.

Šį kartą ant Juzefos durų slenksčio kaimynė susidūrė su M. Senkevičiumi. Šis šūktelėjęs, kad reikia kviesti greitąją, movė šalin. Vladislava tuo metu dar nesuvokė, kas įvyko nežinojo, jog akis į akį susidūrė su žudiku.

Tik įėjusi į trobą ir viename kambaryje pamačiusi kruvinas Juzefos kojas, suprato, kad įvyko kažkas baisaus. Be kvapo parbėgusi į namus moteris viską, ką mačiusi papasakojo ką tik atvažiavusiam sūnui. Šis, nuskubėjęs į Juzefos namus, patikrino pulsą – moteris buvo jau negyva.

Skubiai buvo iškviesti kriminalistai. Dar tą pačią dieną plačiai apie kruviną nusikaltimą rodė televizijos, skelbė įtariamojo paiešką.

O po nužudymo M. Senkevičius paspruko į Vilnių. Ieškodami žudiko tą vakarą policijos  pareigūnai sostinės Justiniškių mikrorajone užtvėrė gatves ir tikrino visus į Vilnių įvažiuojančius ir išvažiuojančius automobilius, tikrino kitas vietas, kur galėjo M. Senkevičius pasislėpti. Pastangas apvainikavo sėkmė.

Rado pas buvusiąją

Pasirodė, kad vyras prisiminė turįs sūnų. Jis paskambino buvusiai žmonai ir pranešė, kad nori aplankyti savo atžalą. Moteris suabejojo Mareko nuoširdumu – mat šis sūnų lankydavo retai, pažadėjęs dažnai neateidavo. „Tačiau tą vakarą jis paskambino, o po to mane pasitiko prie namų ir norėjo užeiti, bet aš nesutikau, – teisme pasakojo buvusi M. Senkevičiaus žmona. – Sakiau, ateik vėliau, kai bus namie mano tėvai – pastarieji prieštaravo Mareko lankymuisi. Jis nesiginčydamas išėjo“.

O apie pusę 10-os vakaro į moters namus įsiveržusi policija, ėmė aiškintis, kas ją sieja su M. Senkevičiumi. Besiaiškinant vėl paskambino Marekas, tad pareigūnai liepė moteriai pakviesti jį į namus. Vyras atėjo maždaug po 10 minučių ir policija jį sulaikė.

Senkevičiui buvo pareikšti įtarimai tyčiniu nužudymu. Vyras nuosprendžio laukė tardymo izoliatoriuje.

Kaltas alkoholis

Tiek ikiteisminio tyrimo, tiek bylos nagrinėjimo teisme metu M. Senkevičius dėl savo nuosmukio kaltino alkoholį. Alkoholis išardė ir jo šeimą – vyras mieliau laiką leisdavo su draugais, nerūpėjo ir ką tik gimęs sūnus. Neapsikentusi tokio vyro elgesio žmona jį paliko praėjus vos pusantrų metų po vedybų, kai jų sūnui tebuvo vos du mėnesiai.

Teisme M. Senkevičius pasakojo, kad 2015 metų rudenį smarkiai susipyko su tėvu ir šis išvarė jį iš namų. Iki nusikaltimo vyras glaudėsi pas žmones, kuriems reikėdavo padėti nudirbti ūkio ar buities darbus. Ne kartą jis talkino ir Juzefai P.

Pasak kaltinamojo, likus dviem dienoms iki nužudymo jis ėmęs smarkiai gerti – iš nevilties, nes niekas nenorėjo jo priimti gyventi. Nužudymo išvakarėse nusipirkęs butelį degtinės užlipo į Mozūriškių kaime esantį medžiotojų bokštelį. Čia išmaukus butelaitį ir gimė mintis apiplėšti pensininkę. M. Senkevičius tvirtino, jog bejėgio seno žmogaus nužudyti neplanavo, tačiau į Juzefos P. namus jis atėjo apsiginklavęs peiliu.

Pagrobė 20 eurų

Teisme M. Senkevičius įvykius dėstė taip: „Ilgą laiką nedrįsau jos užpulti, kalbėjomės maždaug pusvalandį. Klausinėjau, kaip jai sekasi, kokia yra jos sveikata. Galop ryžausi, griebiau jai už pakarpos ir nutempiau į namus“. Žudikas prisipažino, jog dar betempdamas spyrė senolei į galvą. Nuo stipraus smūgio pensininkė trenkėsi į lovą – iš galvos pasipylė kraujas, ji neteko sąmonės. Palikęs gulinčią auką, Marekas užrakino duris ir ėmė versti kambarius ieškodamas vertingų daiktų, tačiau nieko nerado.

Netrukus užpuolikas pamatė, kad moteris atsigavo ir atsistojo. M. Senkevičius vėl pripuolė prie Juzefos P., nutempė prie ją lovos, ėmė daužyti rankomis bei spardyti. Kai senutė prarado sąmonę, plėšikas toliau vertė namus.

Kai dar kartą atsigavusi moteris ėmė šauktis pagalbos, M. Senkevičius, čiupęs netoliese gulėjusį žarsteklį, keletą kartų smogė Juzefai P. per galvą. Užklojęs staltiese nebejudančią auką, M. Senkevičius griebė nuo stalo mobiliojo ryšio telefoną, iš moters piniginės ištraukė 20 eurų ir movė lauk. Kaip tik tuo metu prie durų ir sutiko Vladislavą...

Kovo pradžioje Vilniaus apygardos teismas pripažino vyrą kaltu ir nuteisė jį 12 metų laisvės atėmimo bausme. Nužudytos Juzefos P. sūnui M. Senkevičius turės sumokėti daugiau nei 800 eurų turtinės ir 20 000 eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Abu žudikai nuosprendžius dar gali skųsti Lietuvos Apeliaciniam teismui.

 

Aurelija ŽUTAUTIENĖ

Rekomenduojami video