Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„AUGA group“ pristatė pirmąją tvaraus verslo ataskaitą

Ekologiškų produktų gamintoja „AUGA group“ pristatė pirmąją savo tvaraus verslo ataskaitą, kurioje vertinama, kaip 2017 metais bendrovei sekėsi tvarkytis su aplinkosaugos, socialiniais ir valdymo iššūkiais.

„AUGA group“ tvaraus verslo ataskaitą parengė vadovaudamasi „Nasdaq“ tvarumo ataskaitų teikimo gairėmis Šiaurės ir Baltijos rinkų listinguojamoms bendrovėms (angl. Nasdaq ESG Reporting Guide: Nordic & Baltic Markets), taip pat atsižvelgdama į Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslus (angl. UN Sustainable Development Goals).

„Įgyvendindami esminę įmonės transformaciją į ekologiškų galutiniams vartotojams skirtų maisto produktų gamybą išsikėlėme tikslą kasmet įsivertinti, kokius darbus nuveikėme kurdami atsakingo ir tvaraus verslo modelį. Tai darome ne tik tam, kad atitiktume įstatymų reikalavimus: tvarumas yra mūsų įmonės veiklos vizijoje ir yra neatsiejamas nuo mūsų verslo modelio“, – sako „AUGA group“ Valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

Ruošdama ataskaitą bendrovė sistemiškai įsivertino verslo rizikas ir galimybes aplinkosaugos, socialinės atsakomybės bei gerojo valdymo srityse, išsigrynino trumpalaikius bei ilgalaikius tvarumo vystymo tikslus.

„Lietuvoje esame vieni didžiausių darbdavių regionuose, todėl smarkiai prisidedame prie ekonominės regionų plėtros. Turėdami beveik 1 200 darbuotojų didelį dėmesį skiriame jų gerovei, socialiniam atsakingumui. Mokame didesnius už vidutinius žemės ūkio sektoriaus įmonių atlyginimus, investuojame į talentų pritraukimą ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimą“, – teigia p. Juščius.

„AUGA group“ ilgalaikis aplinkosaugos tikslas – stebėti ir atsakingai valdyti tiesioginės savo veiklos žemės ūkyje poveikį aplinkai, tausoti natūralias ekosistemas, bioįvairovę ir gamtos resursus.

2017 metais „AUGA group“ priklausančios žemės ūkio bendrovės sėkmingai užbaigė perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo laikotarpį. Visos bendrovės atsakingai laikosi griežtų ekologinio ūkininkavimo reikalavimų. Be to, tausodama aplinką bendrovė pasirinko daryti dar daugiau nei reikalauja ekologinės taisyklės.

Beveik pusėje bendrovės dirbamų laukų šiuo metu jau taikomos beariminio žemės dirbimo technologijos. Tai tausojantis ūkininkavimo būdas, leidžiantis mažinti CO2 emisijų išsiskyrimą į atmosferą. Dirbant šia technologija sunaudojama mažiau kuro žemės ruošimo technikai, nes dirbant žemę mažesniame sluoksnyje reikia mažiau energijos. Beariminės technologijos naudojimas išsaugo dirvožemio viršutinio sluoksnio mikroflorą ir naudingus gyvius, sumažinama dirvožemio erozija, pagerinama dirvožemio struktūra. Pradėjusi ūkininkauti ekologiškai bendrovė į beariminės žemdirbystės technologijas jau investavo apie 4 mln. Eur.

„AUGA group“ tvaraus verslo ataskaita investuotojams ir visoms kitoms suinteresuotoms šalims turėtų padėti geriau suvokti, kokie yra bendrovės tikslai ir kokiais metodais ji šių tikslų siekia.

Įmonės akcininkai kovo pabaigoje nusprendė išleisti naujas paprastąsias vardines akcijas ir padidinti įmonės kapitalą. Pritrauktas akcinis kapitalas bus skirtas tolesnei tvaraus verslo plėtrai.

„AUGA group“ tvaraus verslo ataskaitą galite skaityti čia.

Apie „AUGA group“:

AB „AUGA group“ yra viena didžiausių Europoje ekologiško maisto bendrovių, veikianti principu „nuo lauko iki lentynos“. Įmonių grupė ekologiškai sertifikuotose žemėse plėtoja tvarų, naujomis technologijomis paremtą žemės ūkio modelį, apimantį augalininkystę, gyvulininkystę, paukštininkystę ir grybų auginimą. Naudodama nuosavus ir kontraktuotus gamybinius pajėgumus, iš savo užaugintų žaliavų įmonė gamina gausų ekologiškų produktų asortimentą galutiniam vartotojui bei tiekia rinkai  žaliavinius produktus. Grupės įmonėse dirba daugiau nei 1 200 darbuotojų. „AUGA group“ akcijomis prekiaujama Vilniaus ir Varšuvos akcijų biržose.

 

 

 

 

 

Rekomenduojami video