Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atsidarius parduotuvėms suskubo pirkti daigų

Duris pravėrus parduotuvėms, turinčioms įėjimą iš lauko, turgavietėms, tautiečiai pradėjo plūsti į daržo prekių skyrius, mat kai kas, pagal gamtos ciklą, jau ir pavėluota. Žmonės perka pomidorų, agurkų sėklas, gėlių sodinukus. O kol ateis tinkamas metas sodinti daržuose, jais tautiečiai pavertė savo namų palanges. Ir džiaugiasi, kad nors tokią pramogą gali sau leisti karantino metu. Ką sėti jau reikia suskubti?

Šilainių sodų projekto puoselėtoja Evelina Šimkutė didžiuojasi savo taip šauniai išaugintų pomidorų ir paprikų daigais. Ir ne tik. Mergina pasisėjo ir uogų: „Yra geltonos žemuogės ir vienkartinio indo antrasis panaudojimas. Žemuogytės jau atrodo neblogai. Jos lėtai taip auga.“

Jauna mergina ne tik daigina sėklas, bet ir stengiasi tai daryti kuo ekologiškiau: „Persodinimas paprikučių. Per žiemą prisikaupė visokiausių nemažai indelių. Ar tai nuo pieno, ar tai nuo sulčių. Ir jie kuo puikiausiai tinka. Persodinti kaip didesni indeliai tiek paprikom, tiek kitiems daigeliam.“

Ir kaunietės Dianos augalai laukia, kada galės būti persodinti į šiltnamius: „Durpinėse tabletėse auga paprika, dygsta. Dar ne visos, bet beveik visos jau išdygę. O pomidoriukai irgi dar ne visi išdygę.“ Ant žmonių palangių sparčiai dygstantys daigeliai primena, kad pavasaris įsibėgėja, o norintiems turėti savo vaisių, daržovių ar kitų augalų soduose – derėtų paskubėti.

Duris atvėrusios sodo, daržo prekių parduotuvės per pirmąją savaitę neatsigina lankytojų. Dabar pats tas metas, kai reikia visko – įvairiausių sėklų, bulvių, svogūnų, gėlių daigelių: „Trūko pomidorų, mėgstam labai ir agurkų iš šiltnamio. Tik tai tiek, ko trūko.“ „Astrų, našlaičių, o taip tai turiu ir savų sėklų.“ „Kopūstus, morkas, agurkus, burokėlius, salotas.“ Prekyvietės vadovas neslepia, kad palyginus ne su pandeminiu kovu, žmonės perka visko kur kas daugiau.

„Gal, pasakyčiau taip, netgi išalkę šitų dalykų. Pagrinde tai buvo pavasariniams darbams skirtos prekės, žemės, sėklos, įrankiai ir trąšos jau. Gal dar yra vienas dalykas, žmonės prisibijo, kad nebūtų vėl kažkokių uždarymų. Tai perkamumas yra padidėjęs“, – sako Vilniaus Žaliojo centro direktorius Mindaugas Gikas. Tautiečiai graibsto ne tik daržovių, vaisių sėklas, tačiau jau mąsto, ir kaip papuošti sodų aplinką – dairosi į gėlių sodinukas ar paprasčiausias sėklas.

„Mes, kaip ir kiekvienais metais, turime vienmečių gėlių daigus. Jų asortimentas labai platus. Ir sprigės, ir pelargonijos. Tai yra visokiausių spalvų, ir visokiausių atspalvių“, – pasakoja M. Gikas. Parduotuvės atstovas sako, kad nors dalis žmonių tiek sėklas, tiek sodinukus, galėjo užsisakyti internetu, kol parduotuvės neveikė. Ne visi tai padarė, o kovo viduryje atsivėrusioms iš lauko įėjimą turinčios parduotuvės, turgavietėms siūlyti kai kurias sėklas pirkėjams – jau net per vėlu.

„Tam tikriems dalykams mėnesio suvėlavimas, nes kai kurios daržovės ankstyvosios, tokie, kaip baklažanai, jie sėjami žymiai ankščiau. Ir svogūnai taip pat sėjami žymiai ankščiau“, – teigia M. Gikas. Kovo mėnesį įprastai jau prasideda sėja po plėvelės dangomis. Galima sėti ridikus, morkas, salotas. Žirniai pradedami sėti kovo pabaigoje, taip pat ateina metas ir ankstyvosioms morkoms.
Rekomenduojami video