Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Arkivyskupas G. Grušas: popiežius gali neplanuotai sustoti ten, kur žmonėms labiausiai reikia

Likus paskutinėms dienoms iki popiežiaus Pranciškaus apsilankymo, Vatikanas pozityviai įvertino Lietuvos pasiruošimą vizitui, tikina Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Anot jo, beliko tik melsti gero oro ir lietuvių svetingumo, o sklindančios kalbos apie popiežiaus neplanuotus sustojimus gali pasitvirtinti – pasak arkivyskupo, popiežius kaip niekas kitas gerai jaučia, kur žmonėms jo labiausiai trūksta.

Prieš popiežiaus vizitą Vilniaus arkivyskupas skatina melsti gero oro, bet nepabūgti ir lietaus.

„Praėjusiais metais, kai buvo atvežtos Palaimintojo Teofilio Matulionio relikvijos į katedrą, visą kelią lijo, bet privežus relikvijas prie durų, lyti nustojo. Tada kariai įnešė relikvijas sausai, o paskutiniam kariui įžengus į bažnyčią vėl pradėjo lyti. Vis dėlto, kritulius popiežius Jonas  Paulius II yra pavadinęs malonės lietumi, tad nepabijokime, jei ir su skėčiu teks ateiti“, – sako G. Grušas.

Pasak Kauno arkivyskupo Liongino Virbalo, miestas ruošiasi su gera nuotaika ir kiekvieną  dieną pasiruošimas vyksta vis sklandžiau: „Labai laukiame visų. Tikiu, kad sekmadienį ne tik dvi upės suplauks į santaką, bet ir žmonės iš visos Lietuvos. Bus tikrai stiprus metas Kaune, maldos metas. Šv. Mišios, Viešpaties Angelo malda, kuri kiekvieną sekmadienį transliuojama iš Šv. Petro aikštės Vatikane, šį kartą bus Lietuvoje“.

Popiežius Pranciškus garsėja spontaniškumu, tad manoma, kad gali būti ir į programą neįtrauktų popiežiaus sustojimų. „Pranciškus sustos ten, kur labiausiai reikia žmonėms, o jis tą pajaučia nuostabiai“, – sako G. Grušas.

Vilniaus arkivyskupas pastarąsias tris dienas su Vatikano komanda lankėsi po visas vietas, kurias lankys popiežius: „Vatikanas pozityviai nusiteikęs, anot jų, pasirengimas vyksta gerai“.

Paklaustas, kuo skiriasi popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas prieš 25 metus ir šis, G. Grušas pabrėžė technologijų pažangą.

„Skiriasi pati Lietuva – dabar, priešingai nei prieš 25 metus, turime gerokai didesnę patirtį tokiems valstybiniams vizitams. Pasikeitė ir technologijos. Prisimenu, turėjau plytos dydžio telefoną, dėl kurio teko pasisiūti naują švarką, kad galėčiau nešiotis. Be to, ir Vatikanas patobulėjo“, – sako G. Grušas.

Vilniaus arkivyskupas tikina, kad norintys nusifotografuoti su popiežiumi, galės tai padaryti jam pravažiuojant pro miesto gatves. „Manau, tikrai bus įmanoma pasidaryti selfį, tik truputį baisu, kad besidarydami nuotraukas neatsuktume popiežiui nugaros“, – pusiau juokais baiminasi G. Grušas.

Jo teigimu, nunciatūroje jau kaupiasi dovanos popiežiui, o apsikeitimas dovanomis vyks ir tarp popiežiaus bei Lietuvos vyskupų.

„Nunciatūroje jau pildosi sandėliai su žmonių privežtomis dovanomis – paveikslais, skulptūromis, užsienio lietuvių vaikų piešiniais, sveikinimais. Skatiname žmones dovanas siųsti dar iki vizito, nes galimybės įteikti dovaną popiežiui tiesiai į rankas, deja, nebus. Dovaną Šventajam Tėvui ruošia ir vyskupai“, – tikino G. Grušas, tačiau pačios dovanos neatskleidė.

Lankydamasis užsienyje, Šventasis Tėvas dažnai susitinka ir su seksualinės prievartos aukomis, tačiau tokie susitikimai Lietuvoje nebus organizuojami. „Lietuvoje, palyginus su Airija, JAV, Čile, yra tik keletas ištirtų atvejų. Šventasis Tėvas apie juos žino, bet apie privačius susitikimus žinių neturime“, – teigia G. Grušas.

Anot Kauno arkivyskupo L. Virbalo, popiežiaus Pranciškaus vizito pagrindinis tikslas – suteikti žmonėms viltį: „Besikeičiančioje Lietuvoje, iš kurios išvyksta daug žmonių, trūksta vilties žvelgiant į ateitį. Popiežius stengsis suteikti padrąsinimo, sustiprinti tikėjimą.“

Likus vis mažiau laiko iki popiežiaus vizito, G. Grušas jaudinasi tik dėl vieno – ar Lietuva sugebės parodyti svetingumą.

„Labiausiai jaudinuosi dėl to, ar mes nepabūgsime būti svetingi, ar mes prisistatyme popiežiui ir pasauliui tokie, kokie iš tikrųjų esame. Visi esame patyrę, kai svečiuose lūžta stalai. Priimkime didį svečią, kuris pas mus ateina“, – skatina G. Grušas.

Anot Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto nario Mykolo Juozapavičiaus, vizito Lietuvoje kaina vis dar neaiški – tam reikia sulaukti vizito pabaigos. Teigiama, kad prie vizito organizavimo prisidėjo ne tik Lietuvos Respublikos vyriausybė, bet ir įvairūs privatūs rėmėjai.

Kaip teigia dar viena vizito komiteto narė Toma Bružaitė, savaitgalį laukiami piligrimai iš Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, taip pat ir iš Vokietijos bei Italijos. Atvyksta ir seminaristų iš keturių kunigų seminarijų. Bendras atvykstančių skaičius kol kas nėra žinomas.

 

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Vilniuje ir Kaune vyks rugsėjo 22–23 d. Visus renginius stebėkite portale LRT.lt ir LRT TELEVIZIJOJE.

Rekomenduojami video