Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Agnė Matulaitė: „Visada paklauskite savęs – ar aš tikrai to noriu?“

Vakar Viešojoje bibliotekoje savo knygą „Žali sausainiai“ pristatė Agnė Matulaitė – praktikuojanti psichologė-psichoterapeutė, socialinių mokslų daktarė, Fenomenologinių tyrimų instituto vadovė. Tai jau 3-iasis šios knygos leidimas, net pati autorė prisipažįsta, jog nebūtų tikėjusi, kad jos mintys kada nors taps tokios populiarios.

Paklausta apie profesiją, rašymą, Agnė Matulaitė teigia, kad tai glaudžiai susiję dalykai: „Kartais galvoju, kad psichologo darbas – pats kvailiausias darbas pasaulyje. Didžiąją dalį savaitės klausausi žmonių istorijų, kurios būna sunkios, slegiančios. Stengiuosi mintis užrašyti lape, kad emocijos nesikauptų manyje, taip viskas nusėda ir galima kvėpuoti toliau. Ir anksčiau mintis reikšdavau viešojoje erdvėje, žmonėms tai patiko, gavau pasiūlymą jas patekti platesniam ratui. Nemaniau, kad tai pavirs į knygą“, – pasakojo autorė.

Paprašyta paaiškinti, kaip gimė knygos pavadinimas, Agnė Matulaitė juokiasi, kad į šį darbą buvo įtraukta visa jos šeima. Po įvairiausių variantų buvo išrinktas „Žali sausainiai“, nes vaikystėje autorei iš tikrųjų iškepė žalios spalvos sausainiai: „Knyga kaip sausainiai – čia mintys tai sunkesnės, tai lengvesnės, tai jų daugiau, tai mažiau, jose yra įdėta daug patirčių. Manau, prie kitų žmonių priartėjame būtent per patirtis. Jei aš pasakoju apie savąją, galbūt žmonės taip atpažįsta ir save“.

Skaitytojų paklausta, ar sunku būti Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus žmona, moteris sako, jog svarbiausia yra palaikymas: „Jaučiu vyro palaikymą visur: dėl darbo, dėl išvaizdos, dėl hobių... Jis prašė nedaryti nieko, ko nenoriu. Todėl ir jums sakau – jei norite būti laimingi, prieš kažką darydami visada paklauskite savęs – ar aš tikrai to noriu?“.

Po įdomaus, įtraukiančio knygos pristatymo prie autorės nusidriekė ilga skaitytojų eilė – kaipgi „Žali sausainiai“ be autografo?

Rekomenduojami video