Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Subsidijų būstui prašo pusšimtis tauragiškių šeimų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad dėl subsidijų pirmam būstui įsigyti nuo rugsėjo 1 dienos, kai įsigaliojo įstatymas, gauta beveik 900 prašymų. Tauragės rajono savivaldybė praneša, kad gavo pusšimtį prašymų, tik pusė jų priimta.  

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, kuris sudaro sąlygas joms gauti subsidiją, skirtą pirmojo šeimos būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti. Pretenduoti į finansinę paskatą gali jaunos šeimos, kuriose abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama nėra vyresni nei 35-erių metų. Jaunos šeimos nariai turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis sakė, kad nuo rugsėjo 1-osios į savivaldybę dėl subsidijos kreipėsi 50 šeimų. 24 prašymai jau apdoroti ir priimti. Du apdorojami, o kiti atmesti. Priežastys esą įvairios: neatitiko jaunos šeimos statuso, nedeklaravo turto, turėjo arba turi nuosavybės teisę į būstą ar dalį būsto.

„Tos šeimos, kurių prašymai buvo priimti, yra įtrauktos į eilę dėl subsidijos gavimo. Šiuo metu sunku pasakyti, kurioms šeimoms pasiseks finansavimą gauti šiemet, o kurios paramos sulauks tik kitais metais. Šiuo metu pažymos dar nėra formuojamos“, – informavo M.Petraitis.

Savivaldybės administracijos direktorius pabrėžė, kad eilė dėl paramos gavimo yra bendra visoje Lietuvoje. Tauragės rajono savivaldybė atskiro finansavimo negavo ir negaus. O teisė spręsti, ar suteikti kreditą būstui pirkti ar statyti, lieka bankui.

„Kviečiame visas šeimas, dar tik svarstančias dėl buto pirkimo, jau dabar pildyti prašymą. Prieš pildant prašymą būtina deklaruoti šeimos metinę turto deklaraciją VMI (FR 0001 forma, 807 kodas). Taip pat prieš pildant prašymą reiktų  įvertinti, ar atitinkate jaunos šeimos sąvoką – abudu sutuoktiniai turi būti iki 35 metų. Privaloma sąlyga – nurodyti perkamo būsto adresą. Norint imti kreditą namo statybai – užtenka nurodyti sklypo adresą“, – aiškino M.Petraitis.

Finansinėms paskatoms pirmajam jaunų šeimų būstui šiemet numatyta 2 mln. eurų, 2019, 2020 ir 2021 m. – po 4 mln. eurų.

Rekomenduojami video