Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnijos nuleido rankas: keliai tragiški, pinigų nėra

Gyventojai vėl šaukiasi pagalbos siųsdami žurnalistams filmuotą medžiagą apie kelių būklę mieste ir kaimiškose seniūnijose. Pasikalbėjus su atsakingais specialistais paaiškėjo, kad daugelio gatvių situacija sudėtinga, kelių priežiūra – metais besitęsiantis galvos skausmas, kuriam malšinti trūksta pinigų.

Gaurės seniūnas: „Taip yra ir nereikia slėpti“

Tauragėje daugiau nei pusė gatvių – žvyruotos, todėl jos problemiškos, daugybė duobių duobelių verčia vairuotojus įkyriai linguoti kaip antinus. Pasak Maironio gatvės gyventojų, jie jaučiasi tarsi gyventų Venecijoje – išėjus pro vartelius patogiau būtų lipti į gondolą.

Prieš keletą dienų pasukęs į Bernotiškės sodus nuo pažliugusio kelio nuslydo keleivius vežęs autobusas, kurį teko traukti net miškovežiu. Žmonės taip pat piktinosi nuo Sartininkų link Skiržemės vedančiu ypač duobėtu kelio ruožu.

Susisiekus su Gaurės seniūnu Vidmantu Skiriumi, jis atviravo, kad seniūnijai trūksta žmogiškųjų išteklių, bet ko prie buldozerio vairo pasodinti negalintis. Seniūnija norėtų už 1000 eurų įsigyti lenkišką barstytuvą, kuriuo į jį pakrovus iki pusės tonos smėlio ar druskos ir prikabinus prie lengvojo automobilio būtų galima barstyti kelius.

– Dabar barstėm kaip prieš 50 metų – vyrai, sulipę į priekabą, barstė saujomis smėlį. Nei saugumo, nei vaizdo. Taip yra ir nereikia slėpti. Deja, valdžios dėmesio didesnio norėtųsi, –  faktus dėstė seniūnas. – Ir su apšvietimu pas mus per tą laikotarpį nieko naujo neatsirado. Dabar savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis liepė sudaryti sąrašą, ko mes pageidaujame, ir jį atsiųsti iki kovo 5 dienos, kad taryba galėtų patvirtinti.

Tačiau toks daug žadantis staigus valdžios dėmesys seniūnijoms prieš pat rinkimus kelia abejonių, ar tai nebus tik eilinis rinkiminis triukas, laikinai pradžiuginsiantis seniūnijų gyventojus ir padėsiantis jiems apsispręsti, už ką balsuoti.

Turi vienintelį traktorių

Keliu į Bernotiškės sodus rūpinasi Tauragės seniūnija. Kaip šiai seniūnijai sekasi prižiūrėti kelius, atskleidė seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas:

– Du ar tris kartus esame šį kelią barstę rankiniu būdu – žmonės su kibirais, kaip ir visoje seniūnijoje. Turim vieną ne patį galingiausią traktorių, patys šiaip ne taip prisitaikėme, kad juo būtų galima sniegą valyti. Kai buvo stipriai pasnigę, prašėme kitų seniūnijų pagalbos. Sniegą nuvalyti, užtikrinti kelių būklę mes nepajėgūs. Mūsų seniūnija neturi net traktorininko etato, ūkvedys pats sėda prie vairo ir važiuoja.

M.Černeckas aiškino, kad vienas barstytuvas problemos neišspręstų, nes reikia turėti ką barstyti. Seniūnija šią žiemą pirko daug tonų žvyro ir druskos mišinio, kurį sezono pradžioje supilstė į specialias dėžes prie pėsčiųjų takų, įkalnių, tačiau jis greitai baigėsi. Pasak M.Černecko, ši problema kamuoja visas seniūnijas. Tauragės seniūnija didžiulė – 47 km skersmens.

– Aš neturiu žodžių, kaip paaiškinti, kaip mums sekasi. Labai prastai sekasi ir tai dar kažkaip apsisukame. Gausiai sningant su vienu traktoriumi visur vienu metu negalime būti. Ūkininkai negali padėti, nes nenori sąskaitų ir jiems neapsimoka. Technikos nepasamdysi, nes ji statybinė, nepritaikyta valymui. Yra žmonių, kurie vieni kitiems gatves pravalo, mes jiems dėkojam ir atsiprašom, kad tai turi jie daryti, – apmaudžiai kalbėjo seniūnės pavaduotojas.

Pasak M.Černecko, seniūnijos ateities vizija – daugiau technikos, druskos, darbuotojų, daug daugiau lėšų. To paties, jis tvirtino, reikia ir kitoms seniūnijoms. Tuo pačiu jis ragina gyventojus rinktis saugų greitį, būti tolerantiškiems keliuose.

Daugiau nei pusė – žvyruotos

Apie miesto gatves papasakojo seniūnas Virginijus Žilius. Jis atviravo, kad neprarandantiems vilties pasiekti savo Maironio gatvės gyventojams prireiks kantrybės. Sankryžoje, besijungiančioje su Visbutų gatve, vanduo kaupsis tol, kol Maironio gatvėje bus įrengtas lietaus surinkimo šulinys ir ją išasfaltuos. Sankryža – žemiausias gatvės taškas, iš visų pusių ten subėga vanduo. Lietaus kanalizacijos nėra ir Visbutų gatvėje. Dar rudenį seniūnas su savivaldybės Geodezijos skyriaus vedėju matavo nuolydžius, ieškojo sprendimų, tačiau jų rankos esančios surištos, tokio gylio net drenažų iškasti negali, nes gyventojai į kiemus neįvažiuotų.

Maironio gatvė Tauragėje

– Diskomfortas ten didelis, bet nieko padaryti negalime, nors ir garsiai šauktume. Reikia, kad vanduo turėtų kur nutekėti. Kai ledas nutirps, važiuosime ir greideriuosime, lyginsime duobes, dabar, kol yra pašalas, to daryti netikslinga. Laukų, Naujakurių, Simonaitytės, Šiaurės ir daugelis kitų žvyruotų miesto gatvių tragiškos. Tauragėje daugiau kaip pusė gatvių žvyruotos, – kalbėjo seniūnas.

V.Žilius išreiškė savo ir gyventojų viltį, kad miesto gatvėms kada nors bus skirta daugiau dėmesio. Tačiau, jo nuomone, per artimiausią dešimtmetį situacija labai nepagerės. Pasak V.Žiliaus, miesto plėtra namų atžvilgiu buvo greitesnė nei gatvių asfaltavimas.

Dėl labai duobėtos Sartininkų kelio atkarpos Žygaičių seniūnijos seniūnas Vytautas Juška patikino, kad žmonių skundų negavo. Nors būtent šį ruožą gyventojai nufilmavo ir atsiuntė „Tauragės kurjerio“ redakcijai. Žmonės klausia – kiek dar vaikai kratysis tokiu duobėtu keliu mokykliniu autobusu važiuodami į mokyklą. Seniūnas teigė, kad šį kelią administruoja VĮ „Kelių priežiūra“, kelias pabjaurėjo tik šią savaitę, be to, jo teigimu, šiuo metu visur tokie keliai.

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video