Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pažadai: rinkliavos mokėtojai sulauks lengvatų

Po nemenko triukšmo dėl naujosios dvinarės mokesčio sistemos už komunalinių atliekų išvežimą politikai ryžosi svarstyti pakeitimus, turėsiančius sumažinti mokestį kai kuriems gyventojams ir verslininkams.   

Į posėdį rinkosi savivaldybės tarybos Aplinkos ir kaimo reikalų komitetas, savivaldybės administracijos, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) atstovai, verslininkai. Posėdyje dalyvavęs savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pirmiausiai TRATC‘o atstovų pasiteiravo, ar rajono gyventojai turės galimybę matyti, kiek atliekų konteinerių faktiškai išvežta.

Kaip patikino TRATC‘o direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika, sistema, leisianti gyventojams šią informaciją matyti, jau nupirkta ir tikimasi po Naujųjų metų ją paleisti.

Meras Sigitas Mičiulis TRATC‘o atstovų teiravosi, kiek įstaiga sumokėjo už nuo liepos 1-osios pakeistos rinkliavos metodikos kūrimo konsultacijas ir kodėl niekas neaiškino, kad mokestis augs.

– Nemelavome. Prekybinės paskirties pastatams rinkliava atpigo dvigubai. Į šią kategoriją įeina ir kaimo krautuvėlės. Sumažėjo mokestis ir gamybiniams pastatams. Nepatenkinti tie, kurie anksčiau mokėjo tik už konteinerių išvežimą, – aiškino V.Noreika.

Į verslininkų, ūkininkų, kuriems mokestis išaugo labiausiai, priekaištus rajono politikai atsakė, kad kardinaliai sistemos keisti negalima, ji esanti „nuleista iš viršaus“. Bet kai kurias korekcijas politikai svarsto priimti.

Pirmiausia lengvata numatyta vieniems gyvenantiems 100 kv. m gyvenamosiose patalpose. Tokiems gyventojams mokestis bus skaičiuojamas už 50 kv. m ploto.

Rinkliavos dydžiais pasipiktinę verslininkai, pasak V.Noreikos, turės alternatyvą ir galės rinktis, kaip mokėti už atliekas – pagal pastatų plotą arba deklaruojant konteinerius. Bet pastovi rinkliavos dalis verslininkams bus privaloma.

Reketu gautas sąskaitas už atliekų išvežimą pavadino Taurų parko įkūrėjas Antanas Venckus.

– Už 3000 kvadratinių metrų pastatą Gaurės gatvėje gavau 500 eurų sąskaitą. TRATC‘o atstovai sako, kad skaičiavo pagal plotą maksimaliai, nes nebuvau deklaravęs konteinerių. Bet vis tiek neina protu suvokti skaičiavimo metodikos, – jau po posėdžio „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Venckus.

Kitas posėdyje dalyvavęs verslininkas Albinas Petrikas įsitikinęs, kad mokėti galima reikalauti už suteiktas paslaugas, kas priimtina rinkos ekonomikos sąlygomis.

Posėdyje dalyvavęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas pasiūlė nuolaidas taikyti ir religinėms bendruomenėms – atleisti nuo rinkliavos kintamosios dalies.

Kaimyniniuose Šilalės ir Jurbarko rajonuose politikai išimties tvarka nuo mokesčio už atliekų išvežimą religines bendruomenes yra atleidę.

Už tokius siūlymus turės balsuoti savivaldybės taryba.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video