Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Namą Prezidento gatvėje valdžia sieks parduoti aukcione

Trečiadienį savivaldybės taryba netinkamais naudoti pripažino šešis buvusius socialinius būstus – keturis Skaudvilės ir Žygaičių seniūnijose, du – Tauragės Prezidento gatvėje. Senas savivaldybei priklausantis medinis namelis šioje gatvėje seniai kurstė aistras. Tiksliau, ne pats namelis, o sklypas, kuriame jis stovi. Esą į jį taikėsi ne vienas turtingesnis politikas, tik nebuvo kur iškelti namelio gyventojų. Dabar tokia galimybė reali. 

Pripažinti nereikalingais keletą savivaldybei priklausančių pastatų komisija, vadovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko, tarybai, apžiūrėjusi šį turtą, nusprendė siūlyti vasario 7-ąją. Trečiadienį šiam siūlymui pritarta. Apleistos, gyventi nebetinkamos patalpos Žygaičių seniūnijos Putokšlių ir Skaudvilės seniūnijos Paplėstiškės kaimuose bus parduodamos aukcione. Toks pat likimas laukia ir nedidelio medinio namo Tauragės Prezidento g. 32. Šiame name savivaldybė turi du socialinius butus. Iki šiol juose gyventa. Tačiau dabar namelis tuščias, nors ir atlapotomis durimis. Juokai juokais, bet prireikus apgriuvusiame pastate gali „įsikurti“ bet kas.

Vasario 7 dieną komisija apžiūrėjo turtą Prezidento gatvėje ir nustatė, kad patalpų būklė bloga – sienos išlinkusios, pamatai deformuoti, stogo danga susidėvėjusi, sienų rąstai pažeisti puvinio. Tauragės butų ūkis, administruojantis pastarąjį namą, savivaldybės administraciją informavo, kad kapitalinis šių patalpų remontas kainuotų daugiau nei verti patys pastatai. Preliminariai namelio vertė siekia apie 13,5 tūkst. Eur. Todėl komisija nusprendė, kad šį, kaip ir pastatus Žygaičių bei Skaudvilės seniūnijose, labiau apsimokėtų privatizuoti nei remontuoti.

Tačiau aišku, kad griūvančio medinio pastatėlio niekam nereikia. Naujasis savininkas jį vienareikšmiškai nugriaus. Verslui ar namą šioje miesto vietoje ketinančiam statyti žmogui labiau reikia ne pastato, o žemės sklypo. Jis priklauso valstybei.

Prieš keletą metų buvo pasklidusios kalbos, kad į šį žemės plotą taikosi tuometinio mero Prano Petrošiaus sūnus, tuomet parlamentaras Darius Petrošius. Žmonės žurnalistams tuomet pasakojo, kad jis net buvo atvykęs apžiūrėti namo. Tačiau pats D.Petrošius tokias kalbas griežtai paneigė, o straipsnį apie tai rašiusią žurnalistę apskundė teisėsaugos institucijoms, ketino bylinėtis dėl garbės ir orumo įžeidimo, tačiau vėliau tokių planų atsisakė.

Kad žemės sklypas Prezidento gatvėje gali vilioti ne vieną turtingą verslininką, „Tauragės kurjeriui“ pasvarstė namelio kaimynystėje daugelį metų gyvenantys tauragiškiai.

– Gal ir gerai, tegu nuperka, gal bent teritoriją sutvarkys, – pasvarstė netoli apleisto savivaldybės namo savo neįgalius tėvus kasdien slaugyti ateinanti moteris.

Jos seni tėvai – šiemet mamai sukaks 93-eji metai – taip pat gyvena socialiniame būste. Tėvukas visai nevaikšto, mama – tik po kambarį. Pakalbinta žurnalistės moteris negailėjo priekaištų rajono valdžiai, išsakė savo bėdas dėl to, kad neturi vandens, pasiguodė, kad savivaldybė jų kaimynystėje įkurdino buvusį Prezidento g. 32 namo gyventoją.

– Tai dabar ramybės neturime: ryte policija važiuoja, vakare – greitoji, – sakė moteris, jos senolė motina patikino, kad name prekiaujama kontrabandiniu alkoholiu.

Namo Prezidento gatvėje būklę įvertinusios komisijos pirmininkas, Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Navickas sako, kad aukcione bus galima įsigyti tik pastatą. Naujasis savininkas galėsiąs prašyti priskirti pastatui žemės sklypą, šie reikalai tvarkomi per Nacionalinę žemės tarnybą.

– Yra galimybė žemės sklypą tvarkytis kaip nuosavybę, gali tos žemės ir nepirkti, gali nuomotis. Mes naujųjų savininkų nereikalausime, kad jie žemę išsipirktų. Čia jau kiekvieno asmeninis reikalas. Nuomos atveju Nacionalinė žemės tarnyba nustato naudojimosi tvarką, galima nuomotis ir mokėti nuomą, – kalbėjo V.Navickas.

Jis pripažįsta, kad šioje miesto vietoje galimus aukciono dalyvius labiau vilioja ne griūvantis pastatas, o žemė. Kas čia galėtų įsikurti, V.Navickas nesvarsto.

– Taip, čia sklypas yra vertė, ne pastatas. Gal tiksliau, vieta. Bet mums, kaip savivaldybei, su tokiu nekilnojamuoju turtu tik vargas. Gal žmogus verslą pradės ar namą pasistatys. Komerciškai tai patraukli vieta, – sakė V.Navickas.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video