Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Milijonierius prašo išasfaltuoti gatvę į jo pliažą

Nors miesto ir rajono gatvės duobėtos, balos telkšo daugiabučių kiemuose, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario mandato neseniai atsisakęs verslininkas Antanas Stankus tarybai pateikė prašymą, kad biudžeto lėšomis net 80-čia procentų kompensuotų kapitalinį Tvenkinių gatvės remontą. Ši gatvė veda į privatų šiam verslininkui priklausantį Liberty Beach paplūdimį. „Neregėtas įžūlumas“, – taip buvusio kolegos prašymą įvertino opozicijos narys Viktoras Kovšovas. Tačiau Liberty Beach valdantis A.Stankus atkerta, kad kelią, prie kurio niekas negyvena, asfaltuoti reikia ne jo, o Tauragės labui. 

Prašo daugiau nei 100 tūkstančių Eur

Iš Tauragės rajono savivaldybės tarybos rugsėjį pasitraukęs konservatorius Antanas Stankus kreipėsi į vietos politikus su prašymu, kad iš savivaldybės biudžeto būtų kompensuojama 80 procentų kapitalinio Tvenkinių gatvės, vedančios į Liberty Beach paplūdimį ir privatų vandenlenčių parką, remonto. Gatvės sutvarkymas pagal verslininko sudarytą sąmatą atsieitų beveik 127 tūkstančius eurų. Vienas turtingiausių Tauragės verslininkų paramos prašo UAB „Švytis“, kuriai vadovauja, vardu.

Verslininkas tarybai aiškina, kad bendrovė „Švytis“ vysto Tauragės industrinio parko projektą, kuriame šiuo metu veikia užsienio ir vietos kapitalo gamybos bendrovės, jame sukurta daugiau nei 800 darbo vietų. Esą siekiant pritraukti naujų investicijų, reikia paruošti infrastruktūrą: išasfaltuoti minimą kelią, atvesti komunikacijas (elektrą, vandentiekį, nuotekų tinklus). Prašyme taip pat rašoma, kad Tvenkinių gatvė veda į viešą paplūdimį, kuriame, A.Stankaus teigimu, lankosi daug tauragiškių, miesto svečių, vyksta įvairūs sporto ir aktyvaus laisvalaikio renginiai. Išasfaltuotas kelias, verslininko nuomone, palengvintų tauragiškių patekimą į šią vietovę.

A.Stankus: „Gėda tam, kuris klausia“

Pamatę šį sprendimo projektą, kurį savivaldybės taryba yra numačiusi tvirtinti jau lapkričio 29-osios posėdyje, pagalvojome, gal įsivėlė klaida, gal naujo asfalto pagaliau sulauks skęstanti panašaus pavadinimo Tvenkinio gatvė, gyventojų prašymu įtraukta į ketinamų asfaltuoti gatvių sąrašą. Ši gatvė neveda į paplūdimį, prie tvenkinių, tačiau daugiabučio aikštelė, kurioje namo gyventojai turėtų statyti savo automobilius, palijus virsta tvenkiniu. „Įvažiavęs į balą, kurios gylis virš kulkšnies, iš mašinos be ilgų guminių botų neišlipsi. Ir taip gyvename jau ne vienerius metus“, – neseniai piktinosi į redakciją atėjusi šios gatvės gyventoja.

Tačiau perskaitę prie sprendimo projekto prisegtus dokumentus įsitikinome – juodu ant balto parašyta, kad paramos prašoma ne Tvenkinio, o Tvenkinių gatvei, kuri veda į privatų verslininko paplūdimį.

Savivaldybės lėšomis prašoma asfaltuoti Tvenkinių gatvė (pažymėta raudonai) – apie 600 m ilgio

Kaip „Tauragės kurjeriui“ patikslino A.Stankus, Tvenkinių gatvė eina per 7,5 ha pramonės teritoriją, į kurią esą bus pritraukiamos investicijos. Anot jo, ten bus vystomas verslas ir jau esąs patvirtintas detalusis planas. Pasak A.Stankaus, nesvarbu, kad gatvė nueina iki pat paplūdimio, bet praeina per visą pramoninės teritorijos kraštą.

„Tauragės kurjeris“. Vis dėlto, kodėl reikia asfaltuoti Tvenkinių gatvę, ar todėl, kad ji veda iki paplūdimio, kur, kaip rašote tarybai, vyksta įvairūs renginiai?

Antanas Stankus. Tai viskas kartu. Eina šneka apie jaunimo Tauragėje išlaikymą ir pramogas, kurių Tauragėje trūksta, ir vystymą pramogų, ir pramonės. Ten bus traukiamos investicijos. Ar Tauragėje yra tokių rimtų sklypų pramoninių? Nėra.

TK. Neseniai atsisakėte tarybos nario mandato, žinote, kad nemažai žmonių kreipiasi prašydami asfaltuoti gatves, sutvarkyti kiemus, ar nemanote, kad gyventojai bus pikti, kai sužinos, jog prašote paramos gatvei, kuri veda į paplūdimį?

A.S. Tai kaip manote, kodėl žmonės išvažiuoja iš Tauragės, ar dėl gatvių, ar dėl to, kad nėra darbo? Pridėjo pilną miestą trinkelių ir ką, ar tai sulaikė žmones? Pagrindas žmogui yra darbas.

TK. O tai, kad iki paplūdimio kelias bus nutiestas, žmonėms padaugės darbo?

A.S. Mes šnekam apie pramonę, apie dideles investicijas. Tai kompleksinis dalykas. Viskas susiję. Kitas dalykas – kam reikia išvertinėti klausimą, jeigu taryba yra nutarusi, kad yra prioritetas tom gatvėm, kurios prisideda? Eiliškumas gatvių niekur nedings.

TK. Jums negėda, kad prašote paramos gatvei iki savo paplūdimio?

A.S. O, palaukit. Koks keistas klausimas. Tai yra gėda tam, kas tokį klausimą užduoda. Jeigu mes darome Tauragei ir traukiame investicijas, ir pritraukta jų ir dar bus, ir tam, kad žmonės grįžtų. Tai apie ką mes kalbame?

***

Paklaustas, ar tokiu būdu nesiekia pasigerinti sau verslo sąlygų, A.Stankus atsakė klausimu: „Ar ten yra pajamos? Ar domėjotės, kiek jis (vandenlenčių parkas, – red.) surenka?“ Anot verslininko, jaunimas ir kiti žmonės atvyksta prie tvenkinių nemokamai pailsėti ir papramogauti. A.Stankaus tvirtinimu, vandenlenčių parkas yra dovana Tauragei, labdara. Esą nei už kelią, nei už paplūdimį niekas pinigų nerenka. O vandenlenčių nuoma esanti tik tam, kad žmonėms pramogų būtų daugiau. Šią vasarą, pasak A.Stankaus, „išvis nieko nesurinko“, o investicijos padarytos.

Viena priežasčių – kad kelias į pliažą nedulkėtų

Klausimas dėl pritarimo UAB „Švytis“ paraiškai atlikti Tauragės miesto Tvenkinių g. ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tauragės seniūnijos vietinės reikšmės kelio TR-139 sutvarkymo darbus ir įrašymo į planuojamų statyti objektų sąrašą buvo svarstomas trečiadienį sušauktame tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje. Dar prieš posėdį „Tauragės kurjerio“ kalbintas savivaldybės tarybos opozicijos narys Viktoras Kovšovas šį sprendimo projektą vertino labai kritiškai: tai esąs „neregėtas įžūlumas“.

Nuo šio klausimo nusišalino šio komiteto pirmininkas, Antano Stankaus sūnus Darius Stankus, nusišalinti norėjo ir komiteto pirmininko pavaduotojas, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos narys Vilmantas Liorančas bei VšĮ „Tauragės žinios“ direktorius Tomas Raulinavičius, pareiškęs, kad jo vadovaujama įstaiga turi sąsajų su bendrove „Švytis“. Tačiau pastarųjų tarybos narių nusišalinimas nepriimtas, nes būtų nepakakę kvorumo. Šį klausimą pristatęs savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis informavo, kad ne eilės tvarka gatvė gali būti asfaltuojama, jei fiziniai ar juridiniai asmenys prisideda ne mažiau kaip 30 arba 20 proc. (kai vienos gatvės pusėje nėra pastatų) visos statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto darbų vertės. A.Preikšaitis pabrėžė, kad A.Stankaus prašymas esąs logiškas – tai esą būstų naudinga dėl būsimų investicijų ir dėl to, kad į paplūdimį važiuoja daug žmonių.

Tarybos narys Pranas Petrošius pareiškė, kad šiam prašymui pritartų, jei būtų aišku, kada ir kokie investitoriai į šį rajoną ateitų.

– Galbūt tik po dešimt metų kokie nors investitoriai ateis. Tiek žvyrkelių mieste, o norima asfaltuoti kelią į laukus. Gal tik tam, kad pabrangintume sklypo vertę, – rėžė P.Petrošius.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis jį ir kitus tarybos narius tikino, kad prieš būsimus investuotojus turime atrodyti patraukliai.

Stojęs kalbėti tarybos narys V.Kovšovas tvirtino tikrai nebalsuosiąs už šį sprendimo projektą:

– Gatvės, kuriomis žmonės važiuoja ištisus metus, neasfaltuotos. O čia turtingi verslininkai susikurs sau nišą?

M.Petraitis jam replikavo, kad gatvė būtų asfaltuojama ne tik dėl verslo, esą daug žmonių vasarą važiuoja į pliažą. Žmonėms nepatogu, mašinos apdulka. Jis opozicijos klausė, ar jie yra buvę Liberty Beach. V.Kovšovas jam atkirto:

– Ar esate buvę ten, kur keliai ir daugiabučių kiemai netvarkomi ir duobėti? Ką jūs žmonėms pasakysit? Ar jums apsimoka aukoti savo politinę ateitį?

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video