Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ir parduoti nepavyksta, ir nekilnojamojo turto mokestis didesnis

Tauragės rajono savivaldybės taryba į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą įtraukė privatizuotą buvusios tarpkolūkinės statybos organizacijos pastatą. Tai pirmasis apleistas statinys, kurio šeimininkui, ne kartą savivaldybės darbus kritikavusiam, Petrui Rakauskui kliuvo „bausmė“ – 3 procentais didesnis nekilnojamo turto mokestis.

Jovarų mikrorajono gyventojai ne kartą piktinosi Smėlynų sk. 2 stūksančiu nenaudojamu, apgriuvusiu, privatizuotu buvusios tarpkolūkinės statybos organizacijos pastatu. Po buvusį administracijos pastatą landžioja pašalaičiai, daužo langus. Rugsėjį kažkas sukėlė gaisrą. Šio pastato savininkas Petras Rakauskas pernai buvo gavęs savivaldybės įpareigojimą susitvarkyti pastatą. Šį rugsėjį vyras kreipėsi į savivaldybę prašydamas atidėti pastato įrašymą į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. Vyras tikino, kad statinį niokoja chuliganai ir asocialūs asmenys. P.Rakauskas savivaldybės komisiją informavo, kad pastatą bando nesėkmingai parduoti, tačiau jo prašymas nebuvo tenkintas. Apleisto pastato savininkui, tarybos sprendimu, vis tik teks mokėti 3 procentais didesnį nekilnojamo turto mokestį.

Kaip sakė savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausias specialistas Šarūnas Graužinis, apgriuvęs pastatas Smėlynų gatvėje kol kas yra vienintelis šiame sąraše, mat naujoji tvarka įsigaliojo tik šį pavasarį, o įvairios paskirties statiniams taikomas neapmokestinamas dydis – jei pastato vertė neviršija 220 000 eurų, jam netaikomas nekilnojamo turto mokestis.

Petras Rakauskas savivaldybei yra siūlęs nupirkti jo pastatą ir įrengti ten vaikų darželį. Tauragės rajono savivaldybė „Tauragės kurjeriui“ anksčiau yra atsakiusi, kad P.Rakausko siūlymą įsigyti apleistą statinį atmetė, nes jis negyvenamosios paskirties, o statiniui sutvarkyti reiktų nemažai lėšų.

Tauragiškis žiniasklaidai ne kartą yra kritikavęs vieną ar kitą savivaldybės žingsnį, o dėl tokio valdančiųjų sprendimo dar labiau niršta.

– Kaip aš neprižiūriu? Prižiūriu, kiek galiu, kad pastatas nekeltų pavojaus žmonėms. Langai užkalti, kad nepatektų pašaliniai žmonės. Ką valdžia man siūlo? Ką man daryti su tuo pastatu? Ar policija surado tuos, kurie niokoja? Siūliau savivaldybei išsimokėtinai nupirkti tą pastatą, kad įrengtų vaikų darželį. Visi Jovarų mikrorajono vaikai galėtų ten eiti. Bet ne, jie (savivaldybės administracija,– red .p.) apie sporto areną mąsto. Gal padovanoti jiems tą pastatą?! Pabaugins jie mane, uždės didesnį mokestį… Kiek tų apleistų pastatų mieste? Jie man keršija, – širdo tauragiškis.

P.Rakauskas sakė lig šiol nemokėjęs nekilnojamo turto mokesčio ir patikino, kad VĮ „Registrų centras“ duomenimis litais šis pastatas buvo įkainuotas 260 000, eurais tai sudaro 75 362. Pastatas ne kartą buvo nuniokotas, apvogtas, todėl dabartinė jo vertė nesiekia nei 75 000 eurų.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video