Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Garažų bendrijos pirmininkas: „TRATC‘as mus reketuoja“

Tauragės gyventojus ir įmones jau pasiekė pagal naująją atliekų mokesčio skaičiavimo tvarką išrašytos sąskaitos už 2018 metus. Sąskaitas gavo ir garažų savininkai. Garažų eksploatavimo bendrijos „Jovaras“ pirmininkas Juozas Astrauskas šį mokestį vadina reketu ir teigia, kad atliekos iš garažų teritorijos nevežamos. Mokestis vienam garažui nedidelis – vos 2,67 Eur per metus, tačiau surinkus jį iš visų susidaro nemenka suma – netoli 2000 Eur. 

Garažų bendrijos pirmininkas Juozas Astrauskas sako, kad problema gal ir nėra labai skaudi, juk kiek daugiau nei 2 eurai per metus nėra nepakeliama suma garažo savininkui, tačiau naujoji tvarka iš principo esanti neteisinga.

– Jau antri metai, kai tokią rinkliavą Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras renka, tačiau atliekų iš garažų bendrijos neveža. Pernai rudenį TRATC‘o vadovai mus nuramino ir buvo pažadėję ties garažais, T.Ivanausko gatvėje, įrengti atliekų surinkimo aikštelę, joje pastatyti konteinerius, net aiškino, kad jau yra aikštelės projektas. Deja, iki šiol nei žadėtos aikštelės, nei konteinerių nėra, yra tik vėl išrašytos sąskaitos už neteikiamas paslaugas. Garažų savininkai tai prilygina reketui ir pretenzijas reiškia man, kad aš nesiimu veiksmų tokiai savivalei pašalinti. Tačiau aš, kaip bendrijos pirmininkas, atsakau tik už administracinėse bendrijos patalpose esantį atliekų konteinerį. Bendrija už jo ištuštinimą sumoka, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo J.Astrauskas.

Bendrijos pirmininkas kovo 20-ąją tikina skambinęs į TRATC‘ą, kad išsiaiškintų, kodėl atliekos iš garažų teritorijos nevežamos, konteinerių nėra, o mokestį žmonės privalo mokėti. Vyras sako, kad telefonu atsiliepęs jaunuolis „pasimetė“ ir pasiūlė pasikalbėti su jo viršininke.

– Atsiliepusi moteris neprisistatė, ji mane bandė įtikinti, kad tie keli eurai – labai mažas ir nereikšmingas mokestis ir problemos kelti neverta, atseit šiukšles garažų savininkai gali parsivežti namo, į savo konteinerius. Suprantu, kad tai tik keli eurai, bet garažų bendrijoje yra 593, mokestis per metus susidaro nemenkas. Už ką žmonės turi mokėti, už neteikiamą paslaugą? Jei garažų savininkai šiukšles iš garažų parsiveš namo, jos bus apmokestintos antrą kartą jau kaip atliekos iš namų, – svarstė J.Astrauskas.

Jis teigia, kad iš TRATC‘o sulaukė pasiūlymo konteinerius „įsileisti“ į pačią garažų bendrijos teritoriją, tačiau bendrijos pirmininkas su tokiu siūlymu nesutinka. Vyras teigia klausęs, kodėl TRATC‘as nepastato konteinerių suprojektuotoje aikštelėje gatvėje, šalia garažų teritorijos, tačiau TRATC‘o specialistė jam atsakiusi, kad tokiu atveju į šiuos konteinerius pašaliniai žmonės primes atliekų – pūvančių daržovių, tepalų filtrų, skudurų, o šiukšles vežanti „Ekonovus“ bendrovė tokių atliekų neveš.

– Tačiau pas mus yra kameros, aikštelė būtų aptverta, juk ir daugiabučiuose konteineriai nestatomi laiptinėse, stovi suprojektuotose aikštelėse, kodėl pas mus jie turi būti pastatyti prie kažkieno garažo? – klausė J.Astrauskas.

TRATC direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika į „Tauragės kurjerio“ klausimą, kodėl prie „Jovaro“ garažų bendrijos vis dar nėra atliekų surinkimo aikštelės, atsakė klausimu:

– O kodėl penkerius metus šiukšlino po visus pašalius, po visą miestą ir už nieką nemokėjo? Konteinerius turėjo pavertę į sąvartyną. Taigi paskui patys prašė, kad išvežtume.

V.Noreika mano, kad mokestis už atliekas garažų savininkams simbolinis, vos keli eurai per metus. Bendrovė „Ekonovus“, pasak TRATC‘o atstovo, konteinerius duotų, tačiau bendrijos teritorijoje prižiūrėti juos turėtų patys garažų savininkai.

– O jie nenori patys prisižiūrėti. Konteinerių aikštelė ten, T.Iavanausko gatvėje, yra numatyta, bet tai bus geriausiu atveju kitais metais, – sakė V.Noreika.

Viešomis konteinerių aikštelėmis Tauragės mieste šiuo metu rūpinasi bendrovės „Ekonovus“, „Dunokai“ ir miesto seniūnija.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video