Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Buvusios tarpkolūkinės statybos organizacijos pastatas domina tik chuliganus

Jovarų mikrorajone, Smėlynų gatvėje, stūksantis nenaudojamas apgriuvęs privatizuotas buvusios tarpkolūkinės statybos organizacijos administracinis pastatas seniai piktina vietos gyventojus. Kas kelerius metus šis klausimas iškyla viešumon. Savivaldybės įpareigojimą susitvarkyti pastatą gavęs jo savininkas Petras Rakauskas nesitveria pykčiu – valdininkams jis siūlė patalpas paversti darželiu, tačiau valdžia siūlymą atmetė. Pastatas, anot jo, nedomina ir verslo, tik vietos chuliganus. 

Dėl nenaudojamo pastato keliamų grėsmių problema buvo iškelta socialiniame tinkle. Jovarų mikrorajono gyventoja feisbuke rašo, kad apleistas, neaptvertas statinys vilioja vaikus, ten jiems landžioti pavojinga. Anot vietos gyventojos, į pastatą vaikai patenka per neužkaltus langus ir išlaužytas duris.

Į „Tauragės kurjerio“ užklausą apie apleistą pastatą Jovaruose Tauragės rajono savivaldybės administracija atsakė, kad pastato savininkui išsiuntė perspėjantį raštą dėl pastato būklės keliamo pavojaus jame ir šalia jo būnantiems žmonėms. Pastato savininko paprašyta užtikrinti, kad į pastatą neturėtų galimybės patekti pašaliniai asmenys, taip pat užtikrinti statinio techninės būklės priežiūros vykdymą. Statinio galimoms grėsmėms žmonių sveikatai ir aplinkai pašalinti buvo duotas terminas iki vasario 12 dienos.

„Smėlynų g. 2 pastatas yra nenaudojamas. Dauguma langų ir durų yra užkalti, tačiau kelios angos yra atviros. Apleistas statinys nėra aptvertas, todėl į jį gali patekti pašaliniai asmenys, kyla gaisro ar statinio avarijos tikimybė. Neprižiūrėdamas pastato, savininkas pažeidžia Lietuvos Respublikos statybos įstatymą ir naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarką“, – redakcijai rašė mero patarėja Rasa Liorančienė.

Šiuo metu nenaudojamo pastato langai užkalti, užlopyti lentomis, fanera ir skardomis, kad nebūtų paprasta į vidų įlįsti vaikui ar suaugusiajam. Tačiau, kaip redakcijai sakė pastato savininkas Petras Rakauskas, lentomis užkaltus langus ir duris nuolat kas nors atplėšia, pastatą apipaišo dažais.

– Vietos gyventojai skundžiasi, kad pastatas netvarkingas, o kas jį niokoja, langus daužo, nuplėšia lentas? Vietinis jaunimas, nes neturi ką veikti. Siūliau šį pastatą įsigyti savivaldybei. Galėjo įrengti darželį, bet ne, vietoj to dar ir buvusį Tauragės darželį pardavė, nors darželių grupėse trūksta vietų vaikams. Į Mažonus siūlo vežti. Arba galėtų įrengti socialinės globos, užimtumo ar paslaugų namus, – pykčio neslėpė P.Rakauskas.

Paklaustas, už kiek parduotų pastatą, P.Rakauskas sakė nežinąs, pastaruoju metu apie tai nesvarstęs, nes niekas nesidomi. Anot jo, naujas verslas Tauragėje nesikuria, nes žmonių mažėja. Vyras prasitarė, kad savivaldybei tą pastatą galbūt galėtų ir padovanoti. Vyras neatskleidė, kas jį labiau supykdė – ar gautas raštiškas įpareigojimas sutvarkyti pastatą taip, kad į jį negalėtų patekti pašaliniai asmenys, ar tai, kad savivaldybė iš jo apleisto objekto neperka. P.Rakauskas nesusivaldęs rėžė, kad „pas rajono vadovus, matyt, smegenų nėra“.

Tauragės rajono savivaldybė „Tauragės kurjeriui“ anksčiau yra atsakiusi, kad P.Rakausko siūlymą įsigyti apleistą statinį atmetė, nes jis negyvenamosios paskirties, o statiniui sutvarkyti reiktų nemažai lėšų.

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video