Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tiltas per užtvanką neįveikiamas ūkininkams

Avarinės būklės tiltas – kliūtis, apie kurią skirtingai kalba savivaldybės ir policijos vadovai.

Kas svarbesnis – tiltas ar ūkininkas?

Ne visi Biržų krašto ūkininkai ramiai laukia pavasario darbymečio. Kaip ir kiekvieną verslą, taip ir žemdirbystę nuolat išbando įvairios kliūtys. Vienos – iš gamtos, kitos – iš žmonių veiklos ir jos padarinių.

Kad žmonių vairuojamas sunkusis transportas nesugriautų avarinės būklės tilto per Astravo užtvanką, stovi kelio ženklas. Jame nurodytas transporto svorio ribojimas, tapęs kliūtimi ūkininkams. Drąseikiuose gyvenantis ir žemę Rinkuškiuose dirbantis ūkininkas netveria apmaudu, negalėdamas į savo laukus patekti tiesiausiu keliu – per Astravo tiltą.

„Jie dabar vėl tyko ir nori bausti. Tai ką man daryti – per Biržų miesto Respublikos tiltą važiuoti ar iš viso iš Lietuvos emigruoti? Saugo tą tiltą, kurį iš viso nežinia kada sutvarkys, o žemę dirbti tai reikia“, – emocingai kalbėjo drąseikiškis, negalintis traktoriumi važiuoti per Astravo tiltą.

Iš savivaldybės ir policijos – skirtingas aiškinimas

Savivaldybės Saugaus eismo komisijai vadovaujantis administracijos direktoriaus pavaduotojas Audris Mukas tvirtina problemos, apie kurią kalba ūkininkas, nematantis. Anot A. Muko, įvairūs judėjimo draudimai ir apribojimai negalioja transportui, susijusiam su toje teritorijoje vykdoma veikla. Anot savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininko, pavyzdžiui, per Astravo tiltą drąsiai važiuoja žaliavą į lentpjūves vežantis transportas. Tad ir ūkininkas galintis be baimės važiuoti į savo laukus. Jokios taisyklės to negalinčios uždrausti.

Tokia yra savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininko A. Muko nuomonė. Kitokią poziciją reiškia eismo taisyklių laikymąsi rajone prižiūrinčio Biržų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Jaunius Jurelevičius.

Anot policijos pareigūno, ženklas prie Astravo užtvankos riboja transporto priemonės svorį. Jeigu per tiltą važiuos sunkesnis negu leidžiama transportas, jo vairuotojas bus baudžiamas.

Pasak J. Jurelevičiaus, nepaisyti svorį ribojančio ženklo kelių eismo taisyklės neleidžia niekam. Tad per tiltą važiuoti gali tik ne sunkesnis negu 8 t sveriantis transportas, nežiūrint, į kokią teritoriją jis vyksta.

Anot pareigūno, ūkininkui reikėtų kreiptis į savivaldybę, kurios Eismo saugumo komisijos sprendimu pastatytas Astravo užtvanką saugantis ženklas. O ūkininkas su traktoriumi ar kita technika į Rinkuškius turėtų važiuoti per Biržų miesto aplinkkelį – Respublikos gatve. Aišku, jeigu ūkio padargų plotis tam netrukdys.

Projektas parengtas, trūksta pinigų

Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Steponas Staškevičius sako, kad užtvanka yra avarinės būklės. Važiuoti per ją yra pavojinga. „Projektas dėl remonto jau parengtas, tereikia sulaukti pinigų. O jų reikės keliasdešimt tūkstančių“, - sakė S. Staškevičius, neatmetantis galimybės projektui gauti Europos Sąjungos paramos lėšų. Sykiu vedėjas priminė, kad tiltas per Astravo užtvanką yra miesto inžinerinis statinys.

Ūkininkai turėtų įvertinti situaciją ir važiuoti kitu, nors ir nepatogiu keliu.

„Ne visada galima važiuoti ten, kur yra tiesiausia“, - situaciją apibendrina savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas S. Staškevičius.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video