Patikimą žemės ūkio techniką Lietuvoje siūlanti UAB „Rovaltra“ šiuos metus pradėjo dviem medaliais, o ūkininkams pateikė naujovių puokštę. Pasirinkite.
Draugystės sąlyga – patikimumas
Prie UAB „Rovaltra“ demonstruojamos žemės ūkio technikos parodoje „Ką pasėsi...2019“ susitikome ūkininkę Genutę Staliūnienę. Įlipusi į vieno iš Valtra traktorių kabinų ūkininkė ilgai kalbėjosi su UAB „Rovaltra“ generaliniu direktoriumi Romualdu Trainaičiu. Netrukdėme, palaukėme, kol pokalbis akis į akį pasibaigs.
„Graži diena, vyras dirba laukuose, o aš atvykau į parodą. Čia yra daug gerų dalykų, bet mane labiausiai domina „Rovaltros“ pasiūlymai. Pasitarėme su Juozu (Genutės vyras – ūkininkas Juozas Staliūnas) ir nutarėme, kad mūsų draugystę su „Rovaltra“ verta pratęsti – tariamės dėl dar vieno traktoriaus pirkimo“, – neatskleisdama konkrečių ketinimų paaiškino G.Staliūnienė.
Juozas ir Genutė Staliūnai su „Rovaltra“ bendradarbiauja jau 22-uosius metus. Taigi, su „Rovaltra“ turi patirties ir laiko ją geriausia ūkininko talkininke.
Kiek Valtra traktorių jau įsigijo Staliūnai?
„Pirmąjį pirkome 1996-aisiais, iš viso – 7 ar 8. Aš pasitikiu vyru, juk Juozas turi inžinieriaus išsilavinimą, taigi jam bet kokios technikos neįsiūlysi. Mes išbandėme – suomiška technika yra patikima, be to, kainos ir kokybės santykis rinkoje yra vienas iš geriausių“, – sakė G.Staliūnienė.
Išskirtinė naujiena – Italijos kompanijos „DCM Spreaders“ barstytuvai. Barstytuvo M 36E darbinis plotis – nuo 18 iki 36 metrų, o bunkerio talpa – 3 000 litrų.
Medalių kolekcija
Ūkininkų dėmesį traukė ir ant pakylos užkeltas „Valtra A114 HiTech4“ modelis. Šis modelis nusipelnė tokios pagarbos – parodoje „Ką pasėsi... 2019“ įvertintas medaliu, o vasario pabaigoje Paryžiuje vykusioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje SIMA naujieji Valtra A serijos „HiTech 4“ modelio traktoriai buvo paskelbti „Metų mašina“ iki 150 AG kategorijoje. Tai puikus pastiprinimas nedideliems ir vidutiniams ūkiams.
„Tai – ne atsitiktinis laimėjimas. Šie ketvirtos kartos traktoriai pasižymi aukščiausio lygio komfortu ir našumu. Iki pastarojo pripažinimo VALTRA A serijos traktoriai jau buvo apdovanoti keletą kartų. 2017 m. ši serija taip pat buvo išrinkta „Metų mašina“, o 2018 m. laimėjo „Red Dot Design“ apdovanojimą komercinių transporto priemonių kategorijoje“, – sakė kompanijos VALTRA rinkodaros direktorius Mikas Lehikoinenas (Mikko Lehikoinen).
UAB „Rovaltra“ vadovas R.Trainaitis paminėjo ir kitas VALTRA naujoves: „101% Connected“ koncepsija, kai traktorius yra jungiamas su ūkio valdymo sistemomis – „bendraujantis“. Automatinių ir iš anksto programuojamų funkcijų įvairovė leidžia operatoriui daugiau dėmesio skirti padargams ir darbinei aplinkai, o perjungimu pasirūpina pats traktorius. Pasirenkama mechaninė mašinos pakaba užtikrina didesnį operatoriaus komfortą, o stebėti traktoriaus darbą naujame prietaisų skydelyje nuo šiol dar paprasčiau.“
R.Trainaitis bando skaičiuoti medalius, kuriuos VALTRA traktoriai yra gavę parodose, bet abiejų rankų pirštų neužtenka ne tik jam, bet ir šalia stovinčiam jo pagalbininkui – pardavimų vadovui Justui Lukštui. „Lietuvoje rengtose parodose gavome 25 ar 26 medalius, o tarptautinėse parodose – 14 apdovanojimų. Tačiau šie apdovanojimai nesuteikia atsipalaidavimo, netgi atvirkščiai – jeigu įvertina, tai tau suteikia dar didesnę atsakomybę“, – sakė R.Trainaitis.
UAB „Rovaltra“ kolektyvas prie traktoriaus „VALTRA A114 HiTech4“, parodoje „Ką pasėsi... 2019“ įvertinto medaliu, o vasarį Paryžiuje parodoje SIMA VALTRA A serijos traktoriai paskelbti „Metų mašina“ iki 150 AG kategorijoje.
Kompaktiškas ir patogus
Lipame į „Valtra A114 HiTech 4“ kabiną. „Pirmiausia atkreipsiu dėmesį į automatinę pusiau dinaminę transmisiją – valdymas lengvas ir sklandus“, – pasakoė J.Lukštas ir parodė į šalia vairo esantį valdymo porankį.
„Čia rankiniu būdu arba automatiškai galime pakeisti ir diapazonus, ir pavaras. Tokia transmisija montuojama į Valtra A104 ir Valtra A114 serijos traktorius, kurių galia – nuo 100 iki 110 AG. Tai yra viena iš ketvirtos kartos VALTRA sėkmės formulių“, – teigė J.Lukštas.
Nebeliko mechaninio transmisijos perjungimo, todėl gamintojas gali sumontuoti ir kabinos amortizaciją. O tokia pažangi technika jau tapo neatsiejama kasdienybe mūsų ūkiuose. Anksčiau ūkininkai pirkdavo traktorius su mažesniu kiekiu komforto įrangos, o dabar jų įkalbinėti netenka. Darbo komfortas labai svarbus.
Suomijos kompanijos ELHO presas-vyniotuvas „Onliner PRO 125“. Jis gali rinkti, presuoti ir iš karto suvynioti.
Kabinoje susidaro įspūdis kad ji didesnė, nei atrodo iš išorės. „Toks įspūdis susidaro todėl, kad aplink sėdynę ji yra platesnė, tai svarbu ir patogu, nes sėdynė apsisuka 180 laipsnių", – sakė J.Lukštas.
Mes atkreipėme dėmesį į stilingą kabinos dizainą ir aukštos kokybės medžiagas. Į akis krinta didelės stiklinės durys su metaliniu rėmu – puikus, tiesiog idealus matomumas į visas puses.
Kitos savybės atitinka aukščiausius VALTRA standartus. Taip pat ir serviso paslaugos – suteikiama 3 metų garantija ir kt.
Priminsime, kad tai – šviežutėlė naujiena, nes pirmą kartą jis buvo pademonstruotas vasario pabaigoje Paryžiuje. Taigi kas jį įsigis pirmasis? Palauksime ir pasiteirausime naujojo savininko nuomonės.
Barstytuvų profesionalai
Išskirtinė naujiena – barstytuvai, kuriuos gamina Italijos kompanija „DCM Spreaders“. Tai naujausia „Rovaltros“ partnerė. „Mes labai kruopščiai atsirenkame partnerius. Sausio mėnesį lankėmės jų gamykloje, tarėmės dėl bendradarbiavimo. Lyginome jų pasiūlymus su konkurentais ir susidarėme įspūdį, kad italų gaminami barstytuvai sudomins Lietuvos ūkininkus. Bendraudami su ūkininkais įsitikinome, kad tokios technikos Lietuvos ūkininkams labai reikia“, – sakė R.Trainaitis.
Pirmasis pasiūlymas – barstytuvas M 36E, kurio darbinis plotis – nuo 18 iki 36 metrų, bunkerio talpa – 3 000 litrų. Kuo jis ypatingas, lyginant su kitų firmų siūlomais barstytuvais – unikalu tai, jog keičiant darbinį plotį nereikia keisti bėrimo diskų.
„Akcentuočiau, kad valdymas, dozavimas yra automatinis, pagal greitį, veikia pastovaus svėrimo sistema. Svarbus niuansas – automatinis koregavimas dirbant šlaituose. Barstytuvai gali būti valdomi tiesiogiai iš traktoriaus ISOBUS terminalo ir dirbti pagal tręšimo žemėlapius, bei valdomos barstytuvo sekcijos dirbant su GPS sistema“, – pastebėjo J.Lukštas.
Barstytuvo rėmai dažyti milteliniu būdu, dugnas, padavimo ir skleidimo komponentai, apsaugos, varžtai ir maišymo komponentai pagaminti iš nerūdijančio plieno. Taigi ilgaamžiškumas garantuotas.
Merlo ir ELHO naujovės
Stabtelime prie žalia spalva išsiskiriančių gražuolių teleskopinių krautuvų Merlo. J.Lukštas rodo į „Merlo Multifarmer 34.9CS“ modelį. „Skaičiai rodo, kad šio modelio keliamoji galia yra 3,4 t, o kėlimo aukštis – 9 m. Tai tikrai ypatingas modelis – kompaktiškesnis nei pirmtakai, be to, jis turi traktoriams būdingą funkciją, t. y. galinę trijų taškų pakabinimo sistemą su mechaniniu darbiniu velenu. Šis niuansas leidžia krautuvą panaudoti įvairesnėse srityse. Žinoma, neverta tikėtis, kad krautuvu pakeisite traktorių, tačiau, pavyzdžiui, barstytuvui, pašarų dalytuvui ar kitiems papildomiems darbams jį galėsite panaudoti“, – sakė J.Lukštas.
Verti dėmesio ir kiti „Rovaltros“ pasiūlymai. Pavyzdžiui, Suomijos kompanijos ELHO presas-vyniotuvas „Onliner PRO 125“. Jis gali rinkti, presuoti ir iš karto suvynioti. „Jis turi pastovią kamerą. Ritinio matmenys: 122 × 125 cm, kameroje yra 19 ritinių. Svarbiausia – turi 32 peilius, kuriais pasirinktinai paduodamą masę galime susmulkinti taip, kaip pageidaujame“, – sakė J.Lukštas.
R.Trainaitis pastebėjo, kad šis presas-vyniotuvas yra visiškai automatizuotas: „Ritinių presas-vyniotuvas turi „Sauer Danfass PVG 32/16“ hidraulikos sistemą, kuri leidžia visas darbo operacijas atlikti automatiškai be operatoriaus priežiūros. Valdomas iš kabinos ir apskritai sukurtas taip, kad ūkininkams jį naudoti ir prižiūrėti būtų kuo paprasčiau.“