Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daržovių augintojai naikina pernykštį derlių

Dėl karantino uždraudus dirbti restoranams bei kavinėms, daržovių augintojai nebeturi kur realizuoti produkcijos, todėl dalį jos žada sunaikinti. Žemės ūkio ministerija daržovių augintojams, skirtingai negu pieno, kiaušinių, mėsos sektoriams, kol kas jokios finansinės paramos nenumato.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijai pareiškus, kad dalį derliaus teks išmesti, jeigu valdžia „nedarys jokių greitų žingsnių“, Žemės ūkio ministerijos atstovas Karolis Anužis pasiūlė ieškoti maitinimo įstaigų, kurios paimtų daržoves, jas atiduoti labdarai arba pašarams.

„Turėtume ieškoti tų realizacinių taškų toje pačioje maisto grandinėje, jeigu ne ten, tai į labdarą kažkokį atidavimą, o trečias variantas ieškoti, kaip pašaru daržovės gali tapti, jeigu neatitinka maisto reikalavimo“, – Seimo Kaimo reikalų komitete šią savaitę teigė ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupės vadovas K. Anužis.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas ir 100 narių turinčio žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos daržovės“ vadovas Martynas Laukaitis BNS informavo, kad 434 tonos burokėlių jau perduotos Atsinaujinančios energijos gamintojų asociacijos bendrovei „Tiekesta“, kuri juos sudegins.

Pasak jo, naikinamos gendančios daržovės, kurių nenupirko klientai Europoje. Lietuvos įmonės jų taip pat nepriima, nes nepajėgia perdirbti. „Ženklūs kiekiai lieka. Pagal tiek, kiek liko iki naujojo sezono, matome, kad nebespėsime parduoti praėjusių metų derliaus. Burokėliai, saugomi ne šaldytuvuose, dar tinkami naudojimui bus savaitę, 10 dienų, o šaldytuvuose, kurie nėra dideli, – mėnesį“, – BNS tvirtino M. Laukaitis.

Jo teigimu, kooperatyvo nariai maždaug 500 hektarų plote užaugina apie 20-30 tūkst. tonų burokėlių. Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai konservatoriai Rasa Petrauskienė ir Kazys Starkevičius kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, kad ji atsižvelgtų į daržovių augintojų prašymą ir jiems skirtų paramą, pavyzdžiui, kompensaciją už daržovių išdalinimą.

Rekomenduojami video