Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vairuotojams ypač prireiks budrumo – rudenį prasideda žvėrių migracija

Susidūrimo su laukiniais gyvūnais metu ne tik apgadinami automobiliai, tačiau vairuotojai, keleiviai ir žvėrys dažnai sunkiai sužeidžiami ar net žūsta. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šiemet per sausio-rugpjūčio mėnesius dėl nelaimingų nutikimų, susidūrus su laukiniais žvėrimis, išmokėta suma viršija jau 1 milijoną eurų, o aktyviausia žvėrių migracija dar tik prasideda.

Kiekvieną rudenį vairuotojai sulaukia dar daugiau įspėjimų būti atidesniems kelyje, nes būtent rugsėjo mėnesį prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija.

„Žvelgdami į pernai metų skaičius, šiemet vairuotojus norime paraginti rudenį vairuoti itin atidžiai. Rugsėjo ir lapkričio mėnesiais 2020 metais nuostoliai buvo didžiausi, todėl būtent dabar kalbame apie avarijas dėl žvėrių keliuose. Pernai rudenį iš viso buvo išmokėta daugiau nei 580 tūkst. eurų dėl nutikusių nelaimių susidūrus su žvėrimis. Kitais metų laikais nuostoliai kur kas mažesni“, – sako „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Kaip teigia draudimo atstovas, šiemet dėl nelaimingų nutikimų susidūrus su laukiniais žvėrimis, išmokos viršija 1 milijoną eurų.

„Šiemet nuo sausio mėnesio iki rugsėjo vidurio dėl nelaimingų nutikimų, susidūrus su žvėrimis, esame išmokėję vairuotojams daugiau nei 1 milijoną 335 tūkst. eurų. Tai yra beveik 57 tūkst. eurų daugiau nei 2020 metais, lyginant tą patį laikotarpį.

Nelaimingų nutikimų yra taip pat daugiau. Lyginant tą patį laikotarpį šių ir praėjusių metų – 2021 metais išbėgusių į kelią žvėrių skaičius yra daugiau nei 150 didesnis“, – teigia A. Juodeikis.

Rugsėjo-lapkričio mėnesiais dažniausiai į kelius išbėga šernai, stirnos ir briedžiai. Tiesa, pastarieji sukelia ir didžiausius nuostolius.

„Matome, kad avarijos susidūrus su briedžiais yra brangiausios – vidutinė išmoka viršija 2,8 tūkst. eurų. Taip pat didelė žala būna susidūrus su stirnomis. Vidutinė išmoka viršija 1,6 tūkst. eurų. Visgi jos ir sukelia daugiausiai avarijų keliuose“, – pranešime cituojamas „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Stirnas dažnai galima sutikti pamiškėse, atvirose pievose, laukuose, kur žvėrys ieško maisto. Kaip teigia A. Juodeikis, šie laukiniai gyvūnai dažnai sutinkami arti magistralinių, rajoninių kelių ar net miestų pakraščiuose.

„2021 metais daugiausiai avarijų susidūrus su žvėrimis įvyko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos rajonuose. Taip pat gana gausių susidūrimų neišvengiama Vilniaus mieste, Panevėžio rajone“, – teigia A. Juodeikis.

Rudenį vairavimą sunkina ne tik vis prastėjantis apšvietimas, bet ir tai, kad žvėrys išeina į kelius tamsoje.

Kaip teigia „Lietuvos draudimo“ ekspertas, šiuo metų laiku svarbu pasirūpinti, kad automobilio langai būtų švarūs iš išorės ir salone, patikrinti žibintus – kad būtų švarūs ir gerai šviestų. Jei yra galimybė – vairuoti šviesiu paros metu, nes gyvūnai migruoja paryčiais arba sutemus.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų.

Rekomenduojami video