Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip, parduodant automobilį, prarasti mažiau pinigų

Nesvarbu, kokį biudžetą vairuotojai numato būsimo automobilio įsigijimui, jo pirkimas beveik visada bus kompromisas tarp norų ir galimybių. Pirkėjų tikslas – už kuo mažesnę pinigų sumą rasti geriausiai namų ūkio poreikius tenkinantį automobilį. Tačiau po kelerių metų automobilį parduodant, žmonės dažnai susipranta, jog pirkdami neįvertino itin svarbaus automobilio parametro – likvidumo.

Šiandien galime rasti daugybę patarimų, kokio amžiaus automobilius rekomenduojama rinktis, norint neprarasti per didelės sumos dėl nuvertėjimo. Vyrauja nuomonė, kad apynaujės, 3–5 metų amžiaus naudotos transporto priemonės per kelerių metų laikotarpį nuvertėja mažiau nei visiškai nauji modeliai.

Bendrovės „Autojuta“ Vilniaus padalinio vadovas Justas Grendelis pažymi, kad išmintingi pirkėjai, pasirinkę geidžiamą modelį, gali prarasti mažiau pinigų, o kai kuriais atvejais net ir po kelerių metų eksploatacijos automobilį parduoti už jo įsigijimo kainą.

Tačiau, kaip pastebi pardavimo specialistas, svarbu rinktis kruopščiai, o norint, kad automobilis nenuvertėtų, – parduoti greičiau.

Pirkėjai, rinkdamiesi automobilį, pirmiausia turėtų atlikti namų darbus. Anot „Citadele Leasing“ lengvųjų automobilių lizingo skyriaus vadovo Andriaus Daunoravičiaus, ieškodami transporto priemonės pirkėjai ne visada atsižvelgia, iš kur automobilis buvo importuotas. Pavyzdžiui, iš JAV atgabentos mašinos yra laikomos padidintos rizikos.

„Dažnu atveju tai būna automobiliai po stiprių eismo įvykių – kitaip jų importuoti iš JAV paprasčiausiai neapsimokėtų. Tokiems automobiliams yra taikomos griežtesnės finansavimo sąlygos“, – priduria ekspertas.

Transporto priemonių ekspertas Matas Buzelis pastebi, kad aklai pasitikėdami pardavėjais, labiausiai rizikuoja tie, kurie renkasi brangesnius, apynaujus modelius. Visgi specialistas pabrėžia, jog ne visi pirkėjai linkę kovoti už savo teises ir reikalauti kompensacijų.

„Apgauti apynaujų, brangesnių automobilių pirkėjai dažnai negali parduoti savo mašinų už rinkos kainą – jie priversti sukčiauti patys arba susitaikyti su dideliu nuostoliu. Tai dar viena priežastis, dėl ko visada siūlome automobilį ne tik tikrinti servise ir atlikti bandomąjį važiavimą, bet ir patikrinti duomenis pagal kėbulo numerį“, – priduria ekspertas.

Rekomenduojami video