Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiemos serviso priežiūrą siūlantis Mindaugas: slidinėjimas – neapsakomas džiaugsmas

Prieš keletą dienų slidinėjimo inventoriaus priežiūros paslaugas teikti pradėjęs Mindaugas Liūlys Tauragėje įsteigė žiemos servisą. Iškritus gausesniam sniegui ir prasidėjus žiemos pramogų sezonui Mindaugas primena, kad tik profesionaliai aptarnautas inventorius užtikrins kokybišką čiuožimą, įspūdingą įvairių triukų atlikimą ir garantuos puikią nuotaiką, todėl kviečia pasinaudoti jo paslaugomis.  

Prieš keletą dienų atšventęs 26-ąjį gimtadienį, tauragiškis Mindaugas Liūlys entuziastingai pasakojo, kad įsirengė nedideles patalpas, investavo santaupas į įrangą ir būtinas medžiagas. Idėja imtis tokios veiklos vaikinui kilo prieš keletą metų aktyviai panirus į žiemos pramogas ir pamačius, kad dėl slidėms ir snieglentėms reikalingos sistemingos specialios priežiūros nėra į ką kreiptis. Šnektelėjęs su vietiniais žiemos sporto mėgėjais ir įsitikinęs, kad Tauragėje niekas neteikia tokios paslaugos, kad tuo reikalu vykstama į didmiesčius, Mindaugas ėmėsi iniciatyvos užpildyti laisvą nišą.

– Dar tik pati pradžia, bet jau nemažo būrio klientų sulaukiau. Susisiekti su manimi galima bet kuriuo metu feisbuke, Tauragės žiemos serviso paskyroje. Aš kokybiškai atlieku darbą pagal klientų pageidavimus, – pasakojo jaunasis verslininkas. – Sėmiausi žinių iš profesionalų, turiu didelės praktikos ir įgūdžių. Šis darbas – mano hobis, dirbu jį pasimėgaudamas, nuolat tobulėju. Vertinu kokybę, man svarbu, jog apie mane sakytų, kad esu geras šios srities specialistas. Esu sąžiningas: klientui pageidaujant viso paslaugų komplekto, kai reikalinga tik konkreti, viena, paslauga, apie tai pasakau, sutaupydamas jo finansus. Taip elgiuosi, nes man svarbesnė nuomonė apie mane.

M.Liūlys pasakojo, kad dirba vadybininku, o grįžęs iš pagrindinio darbo vakare skuba į dirbtuvėles ir imasi tvarkyti klientų slidžių bei snieglenčių: vaškuoja, poliruoja, atnaujina šonines briaunas, užglaisto visus įtrūkimus ir įbrėžimus. Didesnę dalį darbo atlieka rankomis – tai tausoja ir saugo inventorių. Čia pat paėmęs snieglentę Mindaugas aprodė vietą, kur buvo didokas pažeidimas, o po kruopštaus darbo nelikę net žymės. Vaikinas nuosekliai pasakojo apie atliekamų darbų procesą, atviravo neseniai įsigijęs specialią briaunų galandinimo mašinėlę. Juk nuo briaunų būklės priklauso, ar bus patogūs ir kokybiški sukimo, stabdymo judesiai. Mindaugas planuoja įsigyti profesionalų poliravimo aparatą, pagausinti vaško asortimentą. Mat tikslingai pagal oro temperatūrą parinktas vaškas garantuoja tobulą slydimą ir čiuožimą.

Jaunojo specialisto nuomone, slidinėjančių tauragiškių yra be galo daug. Daugelis kraštiečių vyksta slidinėti į Prancūzijos ir Austrijos kalnus. Pats Mindaugas labai daug jų sutinka Aukštagirės slidinėjimo trasoje, Šilalės rajone. Tai arčiausiai Tauragės, už 53 kilometrų, įsikūręs slidinėjimo taškas. M.Liūlys dažnai po darbo vyksta ten slidinėti, treniruotis ir lavinti įgūdžius, mokosi naujų triukų.

Mindaugas ir pats mėgsta išbandyti įvairius žiemos triukus. Asmeninio albumo nuotrauka

– Mane visą laiką traukė snieglenčių sportas, todėl atsiradus galimybei iš karto nusipirkau visą inventorių ir be perstojo visą savaitę mokiausi čiuožti slidinėjimo kurorte Plungėje „Mortos Kalns“, – tai prisimindamas juokdamasis pasakojo Mindaugas. – Mano dukra Luknė penkių mėnesių, bet kai tik išmoks vaikščioti, mokysiu ją čiuožti snieglente. Vasarą daug laiko praleidžiu vandenlenčių parke, kad nesumenktų stovėjimo ant lentos įgūdžiai, labai patinka šratasvaidis.

Patardamas norintiems įsigyti slidinėjimo inventorių M.Liūlys teigė, kad senas daiktas niekuomet neprilygs naujam. Vis dėlto perkant naudotus būtina žiūrėti, kad slystamasis paviršius nebūtų išdaužytas, nebūtų daug tvarkymo žymių, briaunos nebūtų surūdijusios, nes jas nugrandyti – labai sunkus darbas. Jis aiškino, kad slidės ir snieglentės pritaikomos pagal žmogaus ūgį. Jei per ilgos, bus patogesnės greičiui, o ne judesiams ir atvirkščiai. Pasak Mindaugo, slidinėjimo mėgėjai klaidingai elgiasi, nuvertindami sezoninį inventoriaus paruošimą. Juk plastikas džiūsta, sausėja ir šerpetoja, praranda savo gerąsias savybes. Norint atgaivinti išdžiūvusį plastiką, prireiks daug kantraus ir kruopštaus darbo. Neparuoštas naujam sezonui slydimo paviršius čiuoš 15–20 procentų lėčiau. Jis pataria inventorių laikyti specialiuose maišuose ir tamsoje.

Norint žiemą aktyviai leisti laisvalaikį reikia įsigyti snieglentę, slides, apkaustus, specialius batus ir standartinę aprangą. O tai, pasak jaunojo verslininko, nepigu. Bet slidinėjimas – puiki treniruotė kūnui ir neapsakomas džiaugsmas sielai.

 

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video