Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemdirbių šventėje – tradiciniai amatai ir apdovanojimai

Vakar Tauragės rajono žemdirbiai sukviesti į Kultūros rūmuose vykusius apdovanojimus. Kviestinius svečius pasitiko su naminės duonos rieke, tradicinių amatų paroda bei kanklių skambesiu. Salėje išdalinti apdovanojimai.

Perfrazuojant vieną iš renginio vedančiųjų, Tauragės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėją Ramutę Noreikienę, visiems suprantama, kad žemdirbiai atostogų neturi. Ir visgi sukviesti draugėn jie rado laisvą valandėlę nuo kasdienių darbų savo kasmetinei šventei.

Kultūros rūmų fojė su šeimomis besirenkantys svečiai pasitikti su naminės duonos rieke, giros stikline, liejamomis žvakėmis, audžiamomis juostomis ir kitais tradiciniais amatais. Nuotaikingą atmosferą palaikė kanklėmis atliekami folkloro kūriniai.

Po tokio priėmimo gausiai salėje susirinkę svečiai klausėsi atlikėjo Radži dainų. Galiausiai ant scenos pakviesti ir susirinkę sveikintojai. Padėkoti ūkininkams už visus jų metų darbus į šventę atvyko Seimo narė Aušrinė Norkienė,  Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Jolanta Vaitiekienė, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Vytautas Buivydas, Tauragės meras Sigitas Mičiulis, vicemerė Virginija Eičienė, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Kęstutis Patašius ir kiti. Svečiai negailėjo gerų žodžių, saldžių dovanų ir padėkų. O V.Buivydas dar ir pakvietė ūkininkus prisidėti prie netrukus vyksiančio ūkininkų protesto akcijos Briuselyje.

Apdovanojimų atsiimti ant scenos pakviesti „Metų ūkis 2018“ nugalėtojai, jaunieji ūkininkai Mindaugas ir Edita Jonikaičiai, Rokas ir Ingrida Macaičiai, Vaida ir Vaidas Šegždai. Šventės metu pasidžiaugta šeimomis, kuriose ūkininkavimo tradicija perduodama iš kartos į kartą. Padėkos įteiktos Sauskantienės, Vaičienės, Jonikaičių, Šegždų, Nausėdų, Stankų, Macaičių, Valinčių, Eičo, Kimaševskienės, Remeikių, Laurinskų, Mirošničenkų, Plauškų ir Vorobjovų šeimoms.

Meras Sigitas Mičiulis taip pat įteikė padėkas trims ūkininkams už aktyvų ir iniciatyvų darbą. Ant scenos pakviesti Kostas Bernotas, Rolandas Valančius ir Algis Ramanauskas.

Po oficialiosios šventės dalies skirstytis niekas neskubėjo. Laukė filmuko apie ūkininkus pristatymas bei koncertinė programa.

Rekomenduojami video