Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Yra, kas nusipelnė gyventi geriau

Kas sako, kad atlyginimai Tauragėje nekyla? Kyla. Tačiau toli gražu ne visiems. Meras Sigitas Mičiulis ir vėl malonina savo politinę komandą: kovo 14-ąją pasirašė potvarkį, kuriuo didina atlyginimus dviem savo komandos nariams – patarėjui Dovydui Kaminskui ir tarybos sekretorei Sonatai Jurgilienei. Pastaroji tikina esanti užsivertusi darbais, D.Kaminskas papildomu darbu laiko emigrantų viliones į Tauragę, o rajono vadovai į žurnalistų skambučius neatsako. Baigiantis kadencijai toks mero dosnumas saviesiems kursto aistras, juolab, kad politinės komandos algos ir taip gerokai viršija šalies, juo labiau Tauragės, atlyginimų vidurkį. 

Sutaupė vairuotojų sąskaita

Prieš keletą dienų Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis viešai pasidžiaugė, kiek bus sutaupyta atleidus visus tris savivaldybės vairuotojus. „Nuo 2018-01-01 atsisakius vairuotojų pareigybių Tauragės r. savivaldybės administracijoje, kasmet bus sutaupoma 20 000 Eur. Anksčiau buvo skiriama išlaikymui – 2500 Eur mėn., šiuo metu (perkant paslaugą) – 800 Eur mėn.“, – savo feisbuko paskyroje rašo M.Petraitis. Gerai, žinoma, kad „baltieji rūmai“ taupo, tačiau taupyti atleidžiant pažeidžiamiausius – mažiausiai uždirbančius darbuotojus ne taip jau sudėtinga. O sutaupyk, kad gudrus, politinės komandos sąskaita. Kita vertus, jei jau sutaupė atleidę vairuotojus, gali kiek prisidėti sau.

Kovo 14-ąją Tauragės meras Sigitas Mičiulis pasirašė potvarkį „Dėl Tauragės rajono savivaldybės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių sąrašo patvirtinimo“. Šiuo potvarkiu netekusiu galios pripažintas 2015 m. gruodžio 29 d. potvarkis ir dviem politinio pasitikėjimo tarnautojams – mero patarėjui Dovydui Kaminskui bei tarybos sekretorei Sonatai Jurgilienei padidintos kategorijos. Neoficialiais duomenimis, šiems tarnautojams atlyginimai vidutiniškai didės po 100 Eur.

Padėjėja neturi universitetinio išsilavinimo

„Tauragės kurjerio“ šaltinių teigimu, atlyginimą kelti ketinta ir mero padėjėjai, savivaldybės atstovei spaudai Rasai Liorančienei, tačiau to padaryti meras niekaip negalėjo, nes ši tarnautoja neturi įgijusi universitetinio išsilavinimo. Kitiems dviem patarėjams kategorijos paliktos tos pačios, mat jie dirba neseniai – Artūras Fetingis tik nuo gruodžio, Sigita Kiupelienė – nuo 2017 m. vasario.

Nepatvirtintais duomenimis, algos dviem politinio pasitikėjimo tarnautojams keliamos, kad pasibaigus kadencijai jie gautų didesnes išeitines kompensacijas.

Kaip skelbia savivaldybė, šiuo metu vidutinis trijų mero patarėjų atlyginimas siekia 1042 Eur iki mokesčių, tarybos sekretorės atlyginimo dydis neskelbiamas, kadangi S.Jurgilienė to pageidavo, mat savivaldybės administracijoje ji vienintelė eina tokias pareigas. 2016 m. tarybos sekretorės atlyginimas buvo skelbiamas – siekė 1108 Eur iki mokesčių. Mero padėjėjos R.Liorančienės alga mažiausia iš visų politinio pasitikėjimo tarnautojų – 574 Eur neatskaičiavus mokesčių.

Direktoriaus pavaduotojas: „Nuo mūsų nelabai daug priklauso“

Kitų savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimai gerokai mažesni. Vyriausiųjų ir vyresniųjų specialistų – kiek per 900 Eur neatskaičiavus mokesčių, pagal darbo sutartis dirbančių specialistų dar mažesni – 500–700 Eur. Galbūt algos kils ir jiems?

Prisiskambinti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui M.Petraičiui tarnybiniu telefonu nepavyko. Jo pavaduotojas Vytautas Navickas, paklaustas, galbūt atlyginimai kyla ir kitiems, ne tik politinio pasitikėjimo, tarnautojams, atsakė neaiškiai.

– Mūsų atlyginimai labai susiję su Vyriausybės nutarimais. Kai kam turbūt sumažėjo, kai vaikų pinigus paskyrė. Buvo vertinimai. Kas buvo gerai ir labai įvertinti, tiems kito, – sakė V.Navickas.

Jo paties atlyginimas, pasak V.Navicko, išliko panašus. O ar atlyginimai kitiems darbuotojams artimiausiu metu kils, jis atsakyti negalintis.

– Yra labai sudėtingas atlyginimų skaičiavimas. Mes norėtume geresniems specialistams skirti didesnį atlyginimą, bet yra, pavyzdžiui, Vyriausybės nutarimas, kad tokio dydžio savivaldybei tokiam specialistui galimas maksimalus tik toks atlyginimas. Ir ką tu nori rodyk – triukus, ekvilibristikas. Mes juk ieškom specialistų, reikalavimai, tarkim, magistro išsilavinimas, aukšti, o kai nori duoti atlyginimą – sako, ne, jūsų savivaldybė yra tokia, ir viskas. Bet tai aišku, stengiamės, kiek galim, žmonėms padidinti, tik nuo mūsų labai nedaug priklauso, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

V.Navicko atlyginimas siekia 1425 Eur iki mokesčių.

Mero S.Mičiulio paklausti, kodėl nusprendė padidinti atlyginimus savo politinės komandos nariams, galbūt šiems darbuotojams teks kokie papildomi darbai, nepavyko. Telefonu rajono vadovas buvo nepasiekiamas, į klausimus raštu taip pat neatsakė.

Daugiau gaus už diasporos telkimą

Tarybos sekretorė S.Jurgilienė, paklausta, ar pati pasiprašė didesnės algos, ar tai jos darbdavio sprendimas, atsakė, kad taip nusprendė meras.

– Aukštesnė kategorija nereiškia tik atlyginimą. Bet nenorėčiau komentuoti. Juk vis tiek parašysit, kaip norėsit. Susilaikysiu nuo komentarų. Aš tikrai nesigilinau į finansinį aspektą šito reikalo, – sakė tarybos sekretorė.

Paklausta, galbūt jai meras numatė papildomų darbų, todėl pakėlė kategoriją, S.Jurgilienė patikino, kad darbo krūvis jai padidėjęs.

– Darbų kiekis iš tikrųjų išaugo ir visus metus aš papildomą darbą dirbau. Ir ypatingai tai, kas susiję su informacijos teikimu Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai – tarybos narių nusišalinimai ir taip toliau, – savo papildomus darbus vardijo S.Jurgilienė.

Mero patarėjas D.Kaminskas praėjusį penktadienį kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi ir meru buvo išvykęs į Palangą, į regioninės politikos forumą. Į klausimus atsakė SMS žinute. Jo teigimu, pavaldinių darbo vertinimas yra vadovo funkcija, o papildomas darbas, kurį jam teks atlikti už didesnę algą, – ryšių su tauragiškių diaspora koordinavimas.

Nurodymas telkti tauragiškių diasporą ir inicijuoti projektus, siekiant pritraukti išeivius prie Tauragės vardo garsinimo, 2017 m. gegužę buvo duotas mero patarėjai Šarūnei Stasytienei. Tuomet savo potvarkiu rajono vadovas jai už šį papildomą darbą skyrė 50 proc. priedą prie atlyginimo. Vos po kelių mėnesių Š.Stasytienė išėjo motinystės atostogų, ją mero komandoje pakeitė naujas patarėjas Artūras Fetingis. Ar jis perėmė visas Š.Stasytienės funkcijas, neskelbiama.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video