Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VMI: miško gėrybėmis prekiauti gali kiekvienas

Nors vasara ir sausa, o ūkininkai ir miško gėrybių rinkėjai skundžiasi menku derliumi, prekyboje galima išvysti ir grybų, ir uogų. Prekyba uogomis ir grybais pakelėse bei įvairiuose turgeliuose laikoma legalia ir neturint verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymėjimo.

Jau praėjusią savaitę tikrinome Tauragės turgavietes ir aptikome pardavinėjant voveraites, žemuoges. Apie pastarąsias teigiama, jog šiemet jos esančios brangios. Tačiau prekybininkai tvirtina, jog praėjusiais metais jos buvo brangesnės – už 200 ml stiklinaitę prašyta net 3 eurų, kai šiemet galima nusipirkti už 2 ar 1,5 euro. Pamažu pakelėse galima pastebėti ir prekiaujant mėlynėmis.

Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) Klaipėdoje dirbanti Laimutė Mačernienė paaiškino, kad miško ar savo pačių užaugintomis gėrybėmis prekiaujantiems žmonėms papildomai įsigyti verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymėjimo nereikia.

„Pajamos, gautos iš paties gyventojo išaugintos žemės ūkio produkcijos pardavimo, neapmokestinamos, jeigu gyventojui nereikia registruotis PVM mokėtoju. Jeigu gyventojui privalu registruotis PVM mokėtoju, tuomet jo pajamos iš paties užaugintos žemės ūkio produkcijos pardavimo apmokestinamos 15 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu. Parduodant surinktas miško gėrybes, nuo 3 tūkst. eurų ribą viršijančios sumos mokamas GPM. Tokie gyventojai pasibaigus metams iki gegužės 1 dienos turi deklaruoti pajamas ir, jei reikia, sumokėti nustatytus mokesčius“, – „Tauragės kurjeriui“ dėstė Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė L.Mačernienė.

Specialistė pabrėžė, kad tokios lengvatos galimos tik prekiaujantiems savo ūkiuose užauginta ar miškuose surinkta produkcija. Kitų gyventojų užauginta produkcija prekiauti galima tik įregistravus individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą.

„Gyventojai, parduodantys asmeniniame (ar išsinuomotame) sklype užaugintą produkciją, prilyginami žemės ūkio veiklą vykdantiems gyventojams. Jie gali parduoti savo užaugintą produkciją neįsigiję verslo liudijimo ar neįregistravę individualios veiklos pagal pažymą. Be to, šio žemės ūkio veiklą vykdančio gyventojo ar ūkininko šeimos nariai (vaikai, žmona) taip pat gali prekiauti žemės ūkio produkcija be verslo liudijimo. Tačiau prekybos vietoje privaloma turėti dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą arba nuomą, ir asmens dokumentą“, – raštu savo atsakymuose teigė L.Mačernienė.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video