Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje vaikai bėgs, kad Mozambike vaikai galėtų pavalgyti

Rugsėjo 3 d. vyksiantis septintasis tradicinis UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ šiemet kviečia visus neabejingus kilniai misijai garsiai pasakyti – „BĖGSIU UŽ MAISTĄ“. Už maistą nuo bado kenčiantiems Mozambiko vaikams. Vilniaus centre tušti dubenys ne tik kaustė praeivių dėmesį, bet ir skatino susimąstyti, ką galime padaryti, kad padėtume skurdžiausiai gyvenantiems ir maisto stokojantiems pasaulio vaikams, rašoma organizatorių pranešime.

„Visi šie tušti dubenys – maisto trūkumo ir bado, kurį mums kartais net įsivaizduoti sunku, simbolis. Alkis – didelės dalies pasaulio vaikų kasdienybė. Ir UNICEF iniciatyva „Už kiekvieną vaiką“ įrodo, kad susivieniję aiškiam bendram tikslui galime padaryti labai daug. Todėl šiemet, kviesdami registruotis į bėgimą, norime aiškiai pasakyti skaudžią, bet svarbią tiesą – visi vaikai bėgs tam, kad kitame pasaulio gale kitas vaikas galėtų išgyventi. Jie tikrąja to žodžio prasme bėgs už maistą“, – sako UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė.

Vilniuje vyksiančiame prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamame UNICEF vaikų bėgime surinktos lėšos bus skiriamos nuo alkio išsekusiems Mozambiko vaikams.

„Situacija vienoje vargingiausių pasaulio šalių – Afrikos valstybėje Mozambike – tragiška. Mes esame įpratę švęsti vaikų gimtadienius, o ten mamos skaičiuoja vaikų išgyventas dienas. Nes kiekviena iš jų gali būti paskutinė. Šiuo metu beveik 2 mln. Mozambiko vaikų iki 5 metų yra visiškai išsekę dėl prastos mitybos“, – apie vaikų padėtį Mozambike pasakoja J. Majauskaitė-Staniulėnė.

Tradicinis, kasmet per du tūkstančius mažųjų bėgikų sutraukiantis renginys, šiemet pirmą kartą įsilies į margą „Sostinės dienų“ programą.

„UNICEF vaikų bėgimas puikiai atitinka atviriausios miesto šventės pobūdį, todėl su džiaugsmu šią prasmingą iniciatyvą įtraukėme į „Sostinės dienų“ programą. Pasiruošimas jau prasidėjo, viskas vyksta sklandžiai, belieka tikėtis gerų orų, o visiems bėgimo dalyviams norisi linkėti pačių gražiausių emocijų“, – sako „Vilniaus festivalių“ generalinis direktorius Remigijus Merkelys.

Pasak ilgametės bėgimo partnerės – įmonės „Lietuvos energija“ – generalinio direktoriaus Daliaus Misiūno, „didžiulė garbė prisidėti prie UNICEF vykdomos veiklos ir taip padėti viso pasaulio vaikams. Šių metų atviras prisipažinimas „Bėgsiu už maistą“ – tai labai jautrus ir svarbus liudijimas, kad bet koks pokytis visuomenėje visada prasideda nuo individualių pastangų, o bendrystės galia – milžiniška.“

Kasmet Lietuvoje vykstantis UNICEF vaikų bėgimas per 5 metus jau pritraukė daugiau kaip 5,5 tūkstančio 2–12 metų amžiaus mažųjų bėgikų, padariusių per 4,1 mln. žingsnių. Pirmieji bėgimai buvo skirti paskleisti žinią ir suteikti vargingiausioms šalims bent moralinę paramą, o nuo 2014 m. geri norai virto kilniais darbais. Bėgimo metu vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 23632 eurai, kurie išgelbėjo 2196 vaikus, išsekusius dėl prastos mitybos, bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepale gyvenančių vaikų.

2016 m. pirmą kartą UNICEF vaikų bėgimas peržengė Vilniaus miesto ribas ir birželį vyko Tauragėje, kur visas miestas susivienijo tam, kad dar kartą ištartų „už kiekvieną vaiką“. Bėgime dalyvavo daugiau nei 1300 vaikų, paaukoti 7232 eurai ir už surinktas lėšas išgelbėti 1447 Mozambiko vaikai, kenčiantys dėl prastos mitybos.

Tradiciškai vaikų bėgime su savo atžalomis dalyvaus ir vaikams medalius teiks UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriai: olimpiečiai – disko metikas Virgilijus Alekna, kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, baidarininkas Egidijus Balčiūnas, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, aktoriai – Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė, Giedrius Savickas, Remigijus Žiogas, Jokūbas Bareikis, Kristina Savickytė-Damanskienė, Vytautas Rumšas ir Eva Saikovska, dainininkai – Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Juozas Liesis, taip pat futbolininkas Deividas Česnauskis su žmona Vaida Grikšaite-Česnauskiene, žurnalistai Beata Nicholson, Naglis Šulija, Mis Lietuva 2014 Agnė Kavaliauskaitė, sporto treneris Jeanas Claude`as Edorhas, lengvaatletė Vaida Žūsinaitė.

UNICEF vaikų bėgimas vyks „Sostinės dienų“ metu, rugsėjo 3 d. (šeštadienį), 13 val.  Katedros aikštėje.

Rekomenduojami video