Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Verslininkai Greta ir Vladas skelbia sėklų sezono pradžią

Praėjusį pavasarį Šilalės gatvėje sodininkų ir daržininkų džiaugsmui duris atvėrė nauja parduotuvė „Kad augtų ir žydėtų“. Ją įkūrusi Greta Kavaliūnaitė verslo idėjas įgyvendina su širdies draugu Vladu Alejevu. Apie tai, kaip jiems sekėsi, kokiomis viltimis ir lūkesčiais žengia į naują sezoną, linksmai pasakoja jaunoji pora.

Pasak parduotuvės savininkės Gretos, nors įsikūrė atokiai nuo Tauragės centro, jiems sekėsi gana neblogai, mat toje miesto dalyje jų specializuota sėklų parduotuvė yra vienintelė. Šią vietą pasirinko tikslingai, perspektyviai žvelgdami į ateitį. Klientų sulaukė nemažai, bet tikisi jų dar didesnio būrio. Sėklų verslui būdingas sezoniškumas, karščiausias metas – pavasarį. Jie dviese nesuspėjo aptarnauti klientų, teko į pagalbą kviestis dar vieną darbuotoją.

– Mažiau nei metus dirbant apie finansinę sėkmę sudėtinga kalbėti. Šis projektas turėtų atsipirkti per trejus metus. Dabar siekiame įsitvirtinti ir išsilaikyti, dar reikia investuoti, – dalykiškai kalbėjo verslininkas Vladas. – Prekių asortimentą po truputį didiname, klientams norime pateikti vis ką nors naujo. Neturėdami pasiūlos, neturėsime ir naudos.

Greta ir Vladas turi įsigiję krovininį automobilį, o nusipirkę baldų, kompiuterį, spausdintuvą ir telefoną įsirengė biurą. Šį pavasarį yra numatę įrengti didelę erdvę lauko prekybai ir užpildyti ją įvairiais augalais: daugiamečiais ir vienmečiais, visžaliais, dekoratyviniais medeliais ir krūmeliais. Prekiaus įvairiomis gėlėmis: našlaitėmis, begonijomis, petunijomis, surfinijomis, astromis, chrizantemomis. Jie labai džiaugiasi, kad prie parduotuvės yra erdvus privažiavimas, o tai labai patogu klientams, didelis pliusas ir jiems patiems.

– Šiemet į darbus kibsime triguba jėga, – teigė ponas Vladas. – Turime feisbuke paskyrą, kuriama internetinė parduotuvė, startuosianti po poros mėnesių. Gautus užsakymus operatyviai išvežiosime. Ir dabar didelį substratų ar trąšų kiekį klientams vežėme į namus. Kapų žemę labai pirko, išpardavėme net dešimt palečių. Šiomis dienomis užėję daržininkai mėgėjai perka pomidorų ir paprikų sėklų, daigyklų, substratų. Naujas sezonas pamažu įsibėgėja.

Specializuotoje parduotuvėje prekiaujama 700 rūšių daržovių ir gėlių sėklomis, jų asortimentą Greta vis plečia. Jau turi pasiūlyti net juodųjų paprikų sėklų, smidrų, kurie dabar labai populiarūs. Čia galima rasti ir didžiulės paklausos sulaukusių žirnių, kurie, pasak verslininkų, darniai susikimba „rankutėmis“, sėklų. Ši rūšis ypač mėgstama. Tuoj prekiaus gėlių sodinukais, dekoratyvinėmis paprikomis vazonėliuose. Jau užsakė įvairių priemonių, inventoriaus, įrankių, kurie reikalingi dirbant sode ar darže. Pas juos galima rasti viską, kas reikalinga ir kapų priežiūrai. Verslininkų pora palaipsniui sieks, kad atėję klientai viską rastų jų parduotuvėje. Tolimoje ateityje turi viziją plėstis į kitus miestelius.

Savo verslo Greta su Vladu nelaiko darbu, greičiau pomėgiu, džiuginančiu širdis. Abu juokiasi prisiminę, kad iš pradžių nieko nemokėjo ir nežinojo, buvo kaip žali daigeliai. Bet aktyviai viskuo domėdamiesi visko išmoko, dabar jau gali išsamiai apie sėklų rūšis, jų savybes papasakoti, patarti įvairiais klausimais.

– Būna, kad atneša lapelį su papilkėjusiu galiuku ir klausia, kaip augalą gelbėti, – šypsosi prisimindama jauna pora. – Pernai sodininkai skundėsi grambuolių gausa. Tuomet radome internete informacijos, atspausdinome ir įdavėme. Taip pamažu tampame augalų daktarais. Vienas klientas pageidavo oranžinės begonijos, tai abu po ilgokų paieškų jam tokią suradome. Teko močiutei ir kelmus iškasti, padėti jai pasisodinti šilauoges. Mes jauni ir greiti, todėl nesudėtinga. Mums smagu taip bendrauti, mes nuoširdžiai padedame. Jei klientui gyvybiškai svarbu, padarome ir nuolaidą, užsibuvusias gėlytes išdovanojame, kad jos nepražūtų. Mums labai malonu, kai žmonės džiaugiasi mūsų parduotuve, pagiria už tai, kad čia daug kas pigiau, kad sėklų daigumas puikus.

Miestelėnams ir kaimų gyventojams verslininkai Greta ir Vladas siunčia nuoširdžiausius linkėjimus ir teigia, kad visų laukia su šypsena ir išskėstomis rankomis.

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video