Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikų mažėja, auklių daugėja, darželiai populiarėja

Auginančios mažylius šeimos dažnai neišsiverčia be auklių pagalbos. Ypač jų paslaugų prireikia, kai baigiasi vaiko priežiūros atostogos ir reikia grįžti į darbą, o rūpestingų močiučių šalia nėra. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Tauragėje auklių daugėja. Tėveliai labiau dairosi ir į vaikų lopšelius-darželius. 

Pasak Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Audriaus Morkūno, auklės paslaugas galima teikti įsigijus verslo liudijimą „Ateinančių auklių, neįgalių ir kitų asmenų priežiūros veikla“ arba registravus individualią veiklą pagal pažymą. Šiuo metu tokius verslo liudijimus yra įsigiję 16 tauragiškių, pernai buvo 21. Lyginat šiuos ir 2018 metus auklių amžius įvairus – nuo 34 iki 63 metų. Auklių veiklos pagal individualios veiklos pažymą neregistravo nė vienas tauragiškis ar tauragiškė.

Tauragėje auklių netrūksta, tarp jų nemenka konkurencija, o dar Statistikos departamentas skelbia, kad vaikų gimstamumas mažėja. Merginos – moksleivės atostogų metu socialiniuose tinkluose siūlosi tėveliams prižiūrėti mažylius nuo kelių valandų iki tiek, kiek reikia. Tokiu būdu užsidirbti siekiančios merginos bando sudominti šeimas tvirtindamos, kad jau turi auklių patirties ir labai myli vaikus. Vyresnio amžiaus moterys skelbiasi, kad gali ne tik vaikais pasirūpinti, bet ir pagaminti šeimai skanius pietus, atlikti namų ruošos darbus. Auklių tarpusavio konkurenciją paaštrina Tauragės bendruomeniniuose šeimos namuose teikiamos nemokamos vaikų priežiūros paslaugos.

Ar sunku Tauragėje rasti gerą auklę? Diana, susilaukusi vėlyvo, jau trečio vaikučio, į namus kviečiasi daugiabučių mikrorajone populiarią močiutę, kuri spėjo įgyti tėvelių pasitikėjimą. Moteris džiaugiasi, kad grįžusi po sunkios darbo dienos randa ne tik tvarkingus namus, bet ir garuojančią vakarienę. Pirmagimį auginančiai Godai labiau rūpi ne tik tai, kad sūnus būtų saugus ir sotus, bet ir kad vaikelis kasdien būtų lavinamas.

Pasak kalbintų mamų, vis dėlto jos pačios, jų giminaitės, draugės ir pažįstamos pirmenybę teikia lopšeliams-darželiams. Samdoma auklė dažniausiai yra tarpinis variantas. Moterys akcentuoja nenorinčios, kad vaikas augtų nebendraudamas su bendraamžiais, jo socializacija jaunoms šeimoms labai svarbi. Mamoms patinka, kad darželyje jų atžalos mokosi bendruomeniškumo, vyksta įvairūs užsiėmimai, vaikas išmoksta elgtis įvairiose situacijose. Tėveliai įsitikę, kad augęs idealioje aplinkoje, kur ant jo „nė pūkas neužkris“, jis taps neatsparus  gyvenimo negandoms. Padažnėjęs vaikų sergamumas pradėjus lankyti darželį – nemalonus, bet daugiau ar mažiau neišvengiamas etapas.

 

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video