Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikų gyvybes išgelbėjo neabejinga kaimynė

Tauragėje esančiame Ateities tako daugiabutyje, savo namuose, pirminiais duomenimis, alkoholiu apsinuodijo trylikametis ir jo bendraamžis draugas. Vaikai buvo nuvežti į ligoninę, vienas jų – komos būklės. Pastarąjį, susmukusį laiptinėje, pastebėjo neabejinga kaimynė. Gelbėti kito vaiko ugniagesiams į butą teko lipti kopėčiomis. Tauragės vaiko teisių apsaugos specialistai dėkoja namo gyventojai už pilietiškumą ir neabejingumą – jei ne ji, galėjo įvykti tragedija. 

Rado sukniubusį laiptinėje

Du septintokai alkoholį gėrė vieno jų namuose, Ateities take. Kitas vaikas gyvena su motina Tauragės rajone, tačiau pasibaigus pamokoms užsuko į svečius pas draugą. Jei ne neabejinga kaimynė, laiku iškvietusi pagalbą, nežinia, kaip ši istorija būtų pasibaigusi. Vaikai iš ligoninės jau išleisti, tačiau įvykio aplinkybes ir dėl tėvų atsakomybės aiškinasi policijos pareigūnai.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta Ateities tako daugiabučio, kuriame įvyko incidentas, gyventoja pasakojo, kad pirmadienio popietę iš buto ketvirtame aukšte buvo girdėti stiprūs bildesiai.

– Garsas buvo toks, lyg baldus stumdytų, daužytų daiktus. Sunerimau. Neradusi kitų laiptinės kaimynų paskambinau draugei, kuri padėjo surasti tame bute gyvenančio paauglio tėvą. Vaiko tėvai išsiskyrę. Tėvas gyvena kitur, o motina šiuo metu išvykusi dirbti į Norvegiją. Berniuko sesuo suaugusi, studijuoja mediciną, todėl namuose taip pat nebuvo, – situacijos aplinkybes detaliai pasakojo tos pačios laiptinės bute gyvenanti moteris.

Anot kaimynės, po kurio laiko bute triukšmas aprimo, tačiau netrukus bildesiai vėl pasigirdo.

– Išgirdau, kad triukšmingai atsidarė buto durys ir kažkas išėjo. Išbėgau į laiptinę ir pamačiau sukniubusį paauglį. Jis vėmė, nesiorientavo aplinkoje. Nuskubėjau pasiimti telefono, kad galėčiau iškviesti pagalbą. Kalbinamas vaikas nereagavo, iš burnos veržėsi putos. Netrukus atvažiavo medikai ir policijos pareigūnai. Jį išsivežė jau komos būsenos, – kalbėjo pagalbą iškvietusi Ateities tako gyventoja.

Moteris pasakojo, kad kitas paauglys savo namuose buvo užsirakinęs ir nieko neįsileido. Policija į pagalbą iškvietė ugniagesius gelbėtojus, kurie pakėlė autokopėčias iki ketvirto aukšto buto. Trylikametis buvo nuleistas kopėčiomis ir perduotas atvykusiam tėvui.

Ateities tako daugiabutyje gyvenantis vyras išklojo, kad motinai išvykus į užsienį trylikametis būna vienas namuose. Jis matydavęs, kad tėvas jį iš kažkur parveža ir palieka.

Iš kur gavo alkoholio, nežino

Antradienio rytą Policijos departamentas pranešė, kad dėl apsinuodijimo alkoholiu į Tauragės ligoninę buvo paguldyti abu nepilnamečiai. Vienas jų į gydymo įstaigą atvežtas komos būklės. Pareigūnai informavo, kad kitam vaikui nustatytas 1,28 promilės girtumas.

„Tauragės kurjeriui“ pavyko pakalbinti vieno vaikų tėvą. Vyras sakė, kad kol jo buvusi žmona, vaiko motina, išvykusi į ilgalaikę komandiruotę užsienyje, sūnus gyvena pas jį. Kadangi vaikas turi namų raktus, tądien po pamokų jis parėjo su draugu.

– Lyg anksčiau juos iš mokyklos paleido. Ir va, taip atsitiko, – apmaudo neslėpė vyras.

Anot jo, į ligoninę nuvežtas sūnus kitos dienos rytą buvo išleistas į namus. Jam nuvykus pasiimti savojo, esą namo jau buvo išleistas ir kitas vaikas. Iš kur vaikai gavo alkoholio, vyras teigė nežinąs, nes vaiko teisių specialistai patarė kelias dienas neklausinėti.

Vaiko teisių specialistė: „Dėkoju likimui, Dievui ir kaimynei“

Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė patikino, kad nė vieno berniuko šeima nėra įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą, tačiau po šio įvykio, nors šeimos į sąrašą ir nebus įtrauktos, pateks tarp stebimų šeimų. Apie tai, kad vieno apsinuodijusio vaiko motina išvykusi į užsienį, Vaiko teisių apsaugos skyriui nebuvo pranešta, bet to esą ir nereikėjo, nes berniuku rūpinasi tėvas.

– Vienareikšmiškai sakau – labai blogai. Visiems gaila, kad taip atsitiko. Ir vaikai labai pergyvena, ir jų tėvai. Rekomendavome psichologo pagalbą. Tikiuosi, kad ir vaikams tai bus pamoka visam gyvenimui. Aš labai dėkoju likimui, Dievui ir kaimynei, kuri laiku iškvietė pagalbą ir neatsitiko kas nors baisesnio. Šaunuolė. Jei visi bendruomenės nariai taip reaguotų, išspręstume daug problemų. Laiku ir vietoje paskambinta dėl pagalbos. Gyvas pavyzdys, kaip reikia neabejingai elgtis. Ir visus noriu paraginti: matote, kad yra problema, reikia skambinti, – kalbėjo J.Skrodenienė.

Rekomenduojami video