Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užsimojo taupyti – keis visus gatvių šviestuvus

Rugsėjį savivaldybė pirks elektros energijos taupymo paslaugas. Tauragės mieste ir rajono kaimuose planuojama pakeisti visus senuosius gatvių šviestuvus. Tauragės miesto seniūno Virginijaus Žiliaus teigimu, nors dauguma senųjų šviestuvų dar visai neblogi, tačiau naujosios technologijos skatina neužsisėdėti. Skaičiuojama, kad pakeitus apšvietimo sistemą bus sutaupyta apie 50 proc. elektros energijos.

Kaip skelbiama savivaldybės viešųjų pirkimų dokumentuose, siekiama įsigyti beveik 3500 naujų gatvės LED šviestuvų. Kartu su naujaisiais šviestuvais bus sumontuoti ir automatiniai jungikliai. Savivaldybė nurodo, kad šviestuvus pirks iš tos įmonės, kurios pasiūlyti šviestuvai per metus švies apie 4000 val.

Šio projekto techniniu konsultantu paskirtas Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius, kurio specialybė – inžinierius elektrikas.

– Savivaldybės administracija nusprendė pakeisti visus natrio ir dar senesnius vadinamuosius gyvsidabrinius, tokių dar yra kaimuose, šviestuvus į LED. Jie bus keičiami ne tik mieste, bet ir visose seniūnijose, – sakė V.Žilius.

Tauragės miesto seniūno teigimu, gyvsidabriniai gatvių šviestuvai į šuolaikiškesnius natrio šviestuvus Tauragėje buvo pakeisti 2004 metais. Nors jų naudojimo laikas – apie 15 metų ir jie, pasak seniūno, dar visai neblogai veikia, tačiau atsilikti nuo naujausių technologijų nevalia, juolab, kad LED šviestuvai padės sutaupyti.

– Senieji šviestuvai gali veikti ir ilgiau, ir 30 metų gali laikyti, bet tos naujos technologijos sunaudoja perpus mažiau elektros energijos. Gatvėje pakeitus šviestuvus tamsiau neturėtų būti. Žinoma, ta geltona senųjų šviestuvų skleidžiama šviesa ryškesnė, bet jau visam pasaulyje einama prie naujoviško apšvietimo, todėl atsilikti negalime. Aš ant natrio šviestuvų nepykstu, bet jei jau savivaldybė taip nusprendė, reikia keisti, – kalbėjo V.Žilius.

Konkursas šiai paslaugai pirkti planuojamas rugsėjo 21-ąją. Tačiau iki naujųjų metų jį laimėjusi įmonė šviestuvų tikrai nepakeis. Darbai nusikels į kitus metus.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video