Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už reklamą mokėti privalu, bet ne visiems?

Svarstydami, regis, paprastą kasdienį klausimą – leidimo išorinei reklamai suteikimą veiklą Tauragėje vykdančiai įmonei, valdininkai slystelėjo lygioje vietoje. Pasirodo, vieni už reklamą privalo mokėti, o kiti – ne. Kad situacija būtų aiškesnė, reikėtų pasakyti, kad tie „kiti“ – kaip ir savi. Jei savivaldybės atstovai nepatvirtino, kad Tauragės radijas moka už išorinę reklamą ant savivaldybei priklausančio pastato, ar tai reiškia, kad nemoka? 

Savivaldybės taryba svarstė klausimą dėl sutikimo įrengti išorinę reklamą Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose įsikūrusiai „Diagnostikos laboratorijai“. Iš pirmo žvilgsnio paprastas klausimas virto politikų ir savivaldybės administracijos vadovų ginčais.

Dar prieš tarybos posėdį, kuris vyko rugsėjo 6-ąją, politikai ir savivaldybės administracijos atstovai pirmiausiai aiškinosi, kas yra reklama, o kas yra iškaba. Kaip pabrėžė administracijos direktorius Modestas Petraitis, jei iškaboje yra įmonės logotipas – tai reklama ir už ją privalu mokėti.

Savivaldybės atstovai apie „Diagnostikos laboratorijos“ reklamos turinį teigė kol kas nieko nežinantys, jis paaiškėsiąs, kaip rašoma savivaldybės atstovės spaudai Rasos Liorančienės siųstame atsakyme, „kai savivaldybei įmonė pateiks prašymą (su parengtu ir suderintu projektu) įregistruoti išorinės reklamos leidimą“.

Mokestis priklausys nuo reklamos kabėjimo termino ir ploto. Kadangi mokestis skiriasi priklausomai nuo to, kur įrengta reklama – miesto centre ar tolimesnėse vietose, „Diagnostikos laboratorija“ per metus mokės 29 eurus už 1 kv. m reklamos ploto.

Tarybos narei Ritai Grigalienei kilo klausimas, o ar Tauragės radijas moka už reklamą ant savivaldybei priklausančio autobusų stoties pastato? Kaip žinia, Tauragės radijas priklauso tarybos narės Rimos Bandzinaitės-Latožienės vyrui Valdui Latožai, o ir pati politikė dirba radijuje.

To paklausėme savivaldybės atstovės spaudai R.Liorančienės. Atsakymas į šiuos klausimus redakciją pasiekė toks: „Tauragės radijo reklama ant autobusų stoties pastato (buvo registruota, kai leidimus išorinei reklamai išduodavo Tauragės miesto seniūnas) paskutiniu metu dėl leidimo registravimo (perregistravimo) Tauragės rajono savivaldybės administracijoje prašymo negauta“ (kalba netaisyta, – red.). Nė kiek aiškiau nepasidarė ir po pokalbio su R.Liorančiene, kuri teigė serganti, nors telefonu atsiliepė.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius, paklaustas, ar moka už reklamą Tauragės radijas, sakė nežinąs, nes rinkliavos už reklamą funkcijas, pasak jo, perėmė savivaldybė.

– Persiregistruoti reklamą turėjo jau savivaldybėje, nes buvo nustatyti reklamavimosi terminai. Architektūros skyriui prieš trejetą metų, o gal ir seniau, visas funkcijas ir dokumentus perdaviau. Net ir norėdamas ką nors surasti, negalėčiau, nes visa dokumentacija perduota, – „Tauragės kurjerį“ patikino seniūnas.

Nei į telefono skambučius neatsiliepė, nei į elektroniniu laišku siųstus klausimus, ar moka Tauragės radijas už išorinę reklamą ant savivaldybei priklausančio autobusų stoties pastato, Tauragės radijo vadovas V.Latoža redakcijai neatsakė.

Tauragės radijo reklama ant tuomet ką tik renovuoto autobusų stoties pastato įrengta 2012-ųjų pavasarį.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video