Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tėvų protesto akcijos balionus nukabino per kelias minutes

Sekmadienį tauragiškės mamos, nešinos raudonais balionais, prisijungė prie visų protestuojančių tėvų ir 11 val. susirinko prie savivaldybės pastato. Tokiu būdu išreikštas bendras protestas prieš vaikų atiminėjimą.

Praėjusį trečiadienį visoje Lietuvoje vyko protesto akcija „STOP „Raudonas balionas“. Tokiu būdu visuomenė išreiškė savo pasipiktinimą vaikų atiminėjimu iš šeimų. Tik štai Tauragėje akcijoje Pilies aikštėje dalyvavo vos kelios moterys ir tik viena jų atsinešė raudoną balioną. Tąkart visuomenininkė iš Šiaulių įvardijo, kad Tauragėje neatsirado akcijos ambasadoriaus.

Visgi protestas tuo nesibaigė. Aktyvios mamos, apie tęsiamus protestus sužinojusios per Facebook, nutarė jungtis prie visos Lietuvos. Sekmadienį 11 val. mamos, nešinos raudonais balionais susirinko prie Tauragės rajono savivaldybės pastato. Savo vardo nenorėjusi viešinti du vaikus auginanti V.S. paaiškino, kad akcija buvo tyli ir taiki.

– Susirinko gal apie 20 mamų. Kai kurios atsivedė savo vaikus. Pabuvom tik apie 10 minučių, be jokių kalbų ar kreipimųsi ir nutarėm balionus pririšti prie vaiko teisių laiptų. Po to išsiskirstėm. Tuo pačiu metu toks protestas vyko ir Klaipėdoje. Kiek žinau, ten balionų niekas nenukabino, o pas mus iškart kažkas nurinko juos, – kalbėjo po akcijos V.S.

Pašnekovė pasakojo su šeima grįžusi į Tauragę gyventi iš užsienio, tačiau dabar baiminasi padariusi klaidą, mat augina du vaikus, iš kurių vienas pastaruoju metu neramus. Tam yra paaiškinimas – dygsta dantukai. Tačiau pati V.S., kalbėdama su žurnaliste, garsiai svarstė – o kas būtų, jei kuriam nors kaimynui įsikyrės vaiko verksmas? Pastarųjų dienų įvykiai daugeliui sukėlė abejonių adekvačiu tarnybos požiūriu į tėvų pareigų vykdymą.

Tauragiškė V.S. įvardijo, kad po trumpos protesto akcijos mamoms išsiskirsčius, prie Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriaus pastato atvyko policijos pareigūnai. Su jais kartu esą buvusi ir kažkokia moteris. Akcijos dalyviai nematė, kas nukabino balionus, tačiau įtaria, jog tai padarė būtent policijos pareigūnai, liepti Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Kęsminaitė įvardijo, kad pareigūnai į protesto akcijos vietą atvyko gavę iškvietimą. Tai buvę 11.19 val. Pranešėjas pateikė informaciją, kad prie Vaiko teisių apsaugos skyriaus pastato susirinko didelis būrys žmonių. Tik štai pareigūnams atvykus, žmonių jau nebebuvo. G.Kęsminaitė patikino, kad balionų pareigūnai nenukabino.

Facebook grupėje „Vieningi tėvai už stiprią ir saugią šeimą Lietuvoje!“ skelbiama, kad tėvai vienijasi ir planuoja visuotinę protesto akciją sostinėje lapkričio 25 dieną. Grupėje prisijungę ir naujienas sekantys tėvai raginami prisijungti, atvykti ir iš kitų miestų.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video