Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Taurų detektyvas: norėjo konteinerių – įkurdino sandėliukus

Taurų gyventojai skundžiasi: patys pasirūpino garažo patraukimu ir atlaisvino vietą atliekų konteineriams, tačiau kažkas patogioje vietoje nieko neklausęs įkurdino sandėliukus. Savivaldybės specialistai tikina, kad sandėliukai kilnojamieji ir juos bus galima patraukti, reikalui esant. Tačiau ar tikrai patrauks? Ar tikrai jų vietoje įkurdins atliekų konteinerius, jei jiems planuose numatyta kita vieta?

Vietoj konteinerių atsirado sandėliukai

Tauruose žmonės gyvena kiek kitaip nei mieste. Nors namai daugiabučiai, tačiau dalis vis dar nerenovuoti ir šildomi malkomis. Kiekviename bute stovi krosnis, gyventojai turi savo sandėliukus, kuriuos žiemai prikrauna kietojo kuro. Būtent dėl šių sandėliukų su „Tauragės kurjeriu“ susisiekė Taurų kaimo Tauragės dvaro gatvės 30 namo gyventoja Rasa Beskienė. Moteris piktinosi savivaldybės darbuotojų savivale ir nenoru atsižvelgti į gyventojų pageidavimus.

– Čia anksčiau stovėjo metalinis garažas. Susiradom jo šeimininką, kuris buvo užsienyje, sutarėm draugiškai, nukėlėm garažą ir į jo vietą norėjom statyti atliekų konteinerius. Bet po darbo grįžau namo ir pamačiau, kad stato sandėliukus mūsų išsirinktoje atlaisvintoje vietoje. Sakiau vyrams, kad laukiam, kol TRATC‘as čia aikštelę padarys, o jie tik paaiškino, kad čia stovės savivaldybės būstams priklausančios malkinės. Bet dar yra tuščių malkinių, kurios stovi nenaudojamos, tik paremontuoti reiktų. Kai buvo šioje vietoje garažas, tai niekam nieko nereikėjo. Tik atlaisvinom vietą, tada jau stato, – piktinosi R.Beskienė.

Moteris paaiškino, kad kalba apie rūšiuojamų atliekų konteinerius, kurie buvę pastatyti prie pat namų, tačiau gyventojų prašymu perkelti į kitą gatvės pusę. Priežastis paprasta – metamų butelių skambesys aidėdavo per visą namą, jau nekalbant apie tvyrojusius kvapus. O vos patraukus garažą niekas neskubėjo konteinerių perstatyti, nes manė, kad taip bus patogiau Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui įrengti aikštelę.

Apie problemą žinanti patvirtino Tauragės seniūnė Danguolė Jatautienė. Tačiau, jos teigimu, tai nebuvo su ja derinta.

– Gyventojai nutarė ten statyti atliekų rūšiavimo konteinerius, atlaisvino tam vietą. Bet atvažiavo darbininkai, pamatė švarią vietą ir sustatė sandėliukus. Tauruose neretai kyla problemų su savavališkais statiniais. Tai vienas garažą pastatęs, tai kitas kitką. Šioje situacijoje, manau, buvo kas pirmesnis, tas gudresnis, – svarstė seniūnė.

Aikštelių vietas nustato ne TRATC

TRATC specialistė informavo, kad gyventojai kreipėsi dėl konteinerių aikštelės į įmonę. Tačiau jiems pasiūlyta kreiptis į savivaldybę, mat aikštelių vietas nustato ne TRATC.

„Taurų atstovas buvo nukreiptas į Tauragės r. savivaldybės administracijos Architektūros skyrių tikslinti aikštelės vietą, nes konteinerių aikštelėms vietas nustatė savivaldybės administracija <...>. Šiuo metu konkursą laimėjęs rangovas vykdo aikštelių projektavimo darbus. Parengus ir suderinus su reikalingomis institucijomis techninius projektus, bus pradėti statybos darbai, kurių pradžia numatoma 2019 m. vasario–kovo mėn. Jei gyventojų netenkina nustatyta konteinerių aikštelės vieta, šiuo metu dar galima kreiptis į savivaldybės Architektūros skyrių dėl vietos tikslinimo“, – raštu redakcijai paaiškino TRATC biuro administratorė Dainera Stonė.

Vietą galės tikslinti

Tauragės rajono mero padėjėja Rasa Liorančienė patikino, kad nauji sandėliukai savivaldybės būstams buvo būtini, mat senieji – avarinės būklės. O ši vieta jiems parinkta, nes yra arčiausiai daugiabučio.

„Malkinės toje vietoje pastatytos žmogaus patogumui, tenkinant minimalius gyventojų poreikius. Esant poreikiui, laikiną statinį bus galima perkelti. Kaip informavo Šarūnė Beitaitė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja, antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių išdėstymo vietos patvirtintos 2015-02-04 administracijos direktoriaus įsakymu. Taurų k. patvirtintos dvi vietos prie pastatų Tauragės dvaro g. 30 ir 36“, – raštu informavo savivaldybės atstovė.

Peržiūrėjus žemėlapį, kuriame nurodytos konteineriams parinktos vietos, panašu, kad jos yra prie pat minėtų daugiabučių, o ne kitoje gatvės pusėje, kaip to pageidautų gyventojai. Paprašius Š.Beitaitės patikslinti numatytas vietas, ji tik pakartojo, kad sandėliukai kilnojamieji, tad trukdyti neturėtų. Be to, esą atliekų surinkimo aikštelių vietas dar bus galima tikslinti rengiant aikštelių techninius projektus, jei to pageidaus gyventojai.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video