Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tauragės mokyklos buhalterė įtariama pasisavinusi 580 tūkst. eurų

Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos vyriausioji buhalterė įtariama apgaulingai tvarkiusi buhalterinę apskaitą ir pasisavinusi daugiau nei 580 tūkst. eurų, ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

FNTT Klaipėdos apygardos valdyba su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame aplaidžiu apskaitos tvarkymu ir tarnybos pareigų neatlikimu įtariamas ir šios mokyklos direktorius.

Surinkta duomenų, kad Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinei mokyklai skirtas lėšas mokyklos vyriausioji buhalterė banko pavedimais neteisėtai pervesdavo į savo banko sąskaitas. Neteisėtuose mokėjimuose buvo nurodoma, kad lėšos pervedamos kaip darbo užmokestis.

Kaip atskleista tyrimo metu, įtariamoji savintis mokyklai skirtas lėšas pradėjo 2003 metais, kiekvieną mėnesį kaip darbo užmokestį ji į asmenines sąskaitas pervesdavo apie 500–600 eurų. Vėliau sumos didėjo, kai kada neteisėtai „padidintas“ buhalterės atlyginimas siekdavo ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų.

Atskleista, kad per dešimtmetį, iki 2013 metų, vienintelė mokykloje dirbanti buhalterė pasisavino daugiau nei 580 tūkst. eurų.

Siekiant atlyginti buhalterės padarytą žalą, laikinai apribotos nuosavybės teisės į jos turimus du gyvenamuosius namus ir žemės sklypus.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą įtariamai moteriai gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų, o mokyklos vadovui – iki dvejų metų.

Rekomenduojami video