Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tauragės ligoninė atkirto ministerijai: „Tai jai nedaro garbės“

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pastaruoju metu vis minint didelį mirštamumą dėl miokardo infarkto kai kuriose šalies ligoninėse ir portalui delfi.lt paviešinus sąrašą įstaigų, kuriose paguldytų pacientų santykinai mirė daugiausiai, Tauragės ligoninės vadovybė teigia, kad tokios informacijos skelbimas nedaro garbės Sveikatos apsaugos ministerijai.

Delfi.lt paviešinate 54 gydymo įstaigų sąraše – ir Tauragės ligoninė. Remiantis šiame sąraše pateikiamais duomenimis, 2017 m. dėl miokardo infarkto į Tauragės ligoninę pateko 30 žmonių, 12 jų mirė (40 proc. jų mirė per 30 dienų nuo hospitalizacijos). Nuo išeminio insulto į Tauragės ligoninę pernai pateko 131 pacientas, 33 jų mirė (25 proc. mirė per pirmąsias 30 dienų nuo hospitalizacijos).

Kaip praėjusią savaitę sakė sveikatos apsaugos ministras A.Veryga, atlikusi tyrimą, ministerija pamatė, kad yra įstaigų, kur, jeigu pateko ten su miokardo infarktu, visi ir numirė. „Ir yra įstaigų, kur tik 7,4 proc. pacientų miršta patekę su miokardo infarktu“, – sakė A.Veryga.

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su Tauragės ligoninės vadovybe ir paprašė komentaro, ar Sveikatos apsaugos ministerijos pateikiami duomenys iš tikrųjų tokie neraminantys, ar tikrai Tauragės ligoninėje nuo miokardo infarkto bei išeminio insulto miršta tiek daug pacientų, galbūt pati ligoninė turi kitokius duomenis.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotoją Daną Masiulionį tokia ministerijos paskelbta informacija papiktino.

– Prieš atsakydamas į klausimus leisiu pastebėti, kad tokios informacijos skelbimas nedaro garbės Sveikatos apsaugos ministerijai etiniu aspektu. Tai yra ministerijos viešųjų ryšių akcija, kuria siekiama formuoti visuomenės nuomonę, šiuo atveju neigiamą, ir taip palengvinti planuojamą įstaigų uždarymą nuo 2019 metų, – įsitikinęs D.Masiulionis.

D.Masiulionio nuomone, uždarius gydymo įstaigas ir greitosios medicinos pagalbos komandoms pradėjus masiškai vežioti pacientus į centrus be tarpinių ligoninių pagalbos, šie rodikliai tikrai nepagerės. Mediko teigimu, didelį mirtingumą nuo miokardo infarkto ir insulto lemia netinkamas gyvenimo būdas, pacientų pasyvumas ir profilaktinių programų vengimas.

– Medicininės priemonės efektyvios, tačiau jos ne visagalės. Kitas aspektas, kaip reiktų vertinti pateiktą statistiką, – skaičiavimo metodika. Skaičiai neatspindi realios padėties. Nustatytos ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintos ūmaus miokardo ir insulto pagalbos teikimo metodikos, kurios taikomos jau daug metų, ir dalis pacientų pagal jas neperkeliami gydymui į centrus klasteriniu principu, tuo būdu iškraipoma tų „blogųjų“ ligoninių statistika, taip pat nevertinama, kad tęsiant gydymą pacientas galėjo būti perkeltas į kitą gydymo įstaigą, – sakė D.Masiulionis.

Ligoninės vadovybė ramina rajono gyventojus ir teigia, kad Tauragės ligoninėje taikomos visos klasterinio gydymo metodikos, įstaiga turi visą reikalingą diagnostinę įrangą ir kvalifikuotų specialistų skubiai pagalbai teikti.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video