Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tauragė traukiasi: vėl mirė daugiau nei gimė

Metų pradžioje įprasta skaičiuoti pernykščius „viščiukus“: pateikti statistiką, kiek pernai registruota gimimų, mirčių, santuokų, ištuokų, kokiais vardais tauragiškiai pavadino savo naujagimius. Tauragės civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, vaikų pernai užregistruota kur kas mažiau nei užpernai, o mirčių – daugiau. Taigi liūdna, bet faktas:  Tauragė traukiasi.

Gimimų – pusšimčiu mažiau

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Virginija Martutaitienė pateikė informaciją, kad pernai užregistruoti 467 gimimai, iš jų 122 vaikai gimė užsienyje.

Panašaus gimimų skaičiaus būta 2012–2013 metais. 2016-aisiais gimimų užregistruota net pusšimčiu daugiau – 516, 2015-aisiais – 517.

Miršta vis daugiau

O štai mirčių pernai registruota daugiau nei 2016-aisiais: pernai mirė 623 Tauragės rajono žmonės (iš jų 10 – užsienyje), kai 2016-aisiais – 600. Tiesa, mirčių ankstesniaisiais metais būta ir dar daugiau: 2015-aisiais – 647, o 2013-aisiais – net 661.

Pernai kiek padaugėjo santuokų: susituokė 271 pora. Tai 14 daugiau nei 2016-aisiais. Iš esmės santuokų skaičius nuo 2013 m. panašus, svyruoja apie 270 per metus.

Per metus beveik nesikeitė ir ištuokų skaičius – skirtingais keliais pernai pasuko 121 pora, 2016-aisiais išsiskyrė 119 porų.

Pasaulyje populiariausias vardas – Sofija

O kokius gi vardus dabar Tauragėje madinga suteikti savo vaikams? Kad vardų mados egzistuoja, niekam ne paslaptis. Visame pasaulyje populiariausias mergaitės vardas Sofija mėgstamas ir mūsų šalyje. Tai skelbia populiarus portalas babynamewizard.com. Pasirodo, net aštuoniose pasaulio šalyse šis vardas yra pats populiariausias. Šalys, kuriose Sofijos vardas yra Nr.1 vardų topuose, – Meksika, Rusija, Argentina, Italija, Šveicarija, Estija, Čilė ir Slovakija. Daugelyje kitų šalių šis vardas taip pat patenka į populiariausių vardų dešimtukus. Net 20-tyje šalių šis vardas – tarp trijų populiariausių mergaičių vardų. Lietuvoje šis vardas yra 8-oje vietoje, Tauragėje šiuo vardu pernai pavadintos trys mergaitės.

Tauragiškiai savo dukras vadino Austėjos (8), Patricijos (7), Gabijos, Gabrielės, Kamilės, Liepos, Lėjos (6) vardais.

Gustų – net 15

Populiariausias berniuko vardas Tauragėje – Gustas. Tokį vardą gavo net 15 pernai gimusių mažylių. Ne ką mažiau mėgstamas vardas – Matas (14). Populiarūs ir Domo (10), Emilio (8), Dominyko ir Kajaus (6) vardai.

Tarp Tauragės civilinės metrikacijos skyriuje pernai kūdikiams suteiktų vardų yra ir įdomių, neįprastų ausiai: Leo-Adevale, Kevin-Dayton, Abdurishid, Emaar, Keroley, Mateo, Lea, Patim. Taip pernai gimusius savo vaikus pavadino užsienio šalyse gyvenantys tauragiškiai.

Rekomenduojami video