Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis pasiekė finišo tiesiąją

Pergalingai nuaidėjęs tradicinis Tauragės „Bangos“ piknikas, eilinį kartą sutraukė didžiulę minią žmonių ir simboliškai įamžino nenumaldomai artėjančią vasaros pabaigą. Vakare ant Jūros kranto savo kūryba dalijosi atlikėjai Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, dalyvavo apie aštuoni šimtai Tauragės muzikos festivalio lankytojų. Tvyrojo jauki atmosfera, sukūrusi vienybę tarp atlikėjų, aksominiais balsais emocingai atliekančių dainas ir tarp publikos, patogiai įsitaisiusios ant atsineštų pledų ar sulankstomų kėdžių.

Festivalis išties pasiekė finišo tiesiąją, liko tik du paskutiniai renginiai, kol bus atsisveikinta iki kitos vasaros. Rugsėjo 6 dieną paskutinį kartą Tauragės muzikos festivalis kvies į Tauragės pilies kiemelį, kur muzikinę programą pristatys pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikas Zbignevas Levickis bei dainų dainelės laureatė rekordininkė Vaida Genytė. Atlikėjai žada pripildyti Tauragės pilies kiemelį jausminga, romantiška, veržlia ir pilna pozityvios energijos muzika. Visame pasaulyje žinomų A.Vivaldžio, C.Orfo, A.Piacolos, A.L.Vėberio, A.Mocarto ir kitų kompozitorių auksinės dainos ir melodijos suskambės naujai, netikėtai ir įtaigiai kaip dar niekada neskambėjo Lietuvos scenoje. Klausytojų taip pat laukia ir premjera – smuiko virtuozo Zbignevo Levickio autorinis kūrinys „Maestro“. Virtuoziški Zbignevo pasažai ir kerintis Vaidos vokalas, pritariant jausmingam Laurynos Lankutytės fortepijono skambesiui, susilies į galingą ir vientisą muzikinę energiją ir nepaliks abejingų. Esant blogam orui koncertas bus perkeltas į kultūros centro erdves.

Iškilmingas Tauragės muzikos festivalio uždarymas vyks rugsėjo 20 dieną Tauragės kultūros centre. Žiūrovams bus pristatyta šimtmečio premjera regionuose, Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“, joje dalyvauja visas Klaipėdos muzikinio teatro gausus kolektyvas: muzikinio teatro solistai, orkestras, choras ir baleto trupė, Herkaus Manto vaidmenį atliks teatro primarijus, baritonas Mindaugas Rojus. Dirigentas Tomas Ambrozaitis, režisierius Gediminas Šeduikis, rūbų dizainerė Sandra Straukaitė. Operos „Prūsai“ siužetas pasakoja apie tragišką šios tautos likimą. Centre – istorinė Herkaus Manto asmenybė, kurio asmeniniai interesai kertasi su prūsų laisve. Prūsų vadas, draskomas vidinės kančios, abejoja, kurie interesai – asmeniniai ar visuomeniniai – svarbesni. Tauta negali be vado, o vadas be mylimos moters Kristinos. Kristinos meilė brandi ir altruistiška, bet nutraukti kryžiuočių ir prūsų karą – ne jos jėgoms. Prūsai nepasitiki, vokiečiai varžo asmeninę pasirinkimo laisvę, sūnus nepažįsta tėvo, o mylimas vyras yra kamuojamas abejonių. Tokią realybę pakelti sunkiau, nei žengti į pagonių aukojimui paruoštą laužavietę. Kūrinyje kuriamos dvi priešiškos stovyklos – tarp prūsų ir kryžiuočių. Pirmieji, ginantys savo laisvę, vaizduojami karingai. Juose gyva pagoniška dvasia ir tikėjimas gamtos jėga. Stingdanti tragedijos nuojauta sukuria įtampą, o Herkus Mantas, būdamas tikras savo tautos ir šalies patriotas iki galo eina negailestingos kovos prieš pavergėjus keliu.

Organizatoriai primygtinai rekomenduoja bilietus į festivalio renginius įsigyti iš anksto, nes bilietų skaičius sparčiai mažėja!

Rekomenduojami video