Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Susipyko dėl baseino: ieško, kam perleisti

Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje svarstymų objektu tapo bendruomenių namuose įrengta sporto salė, kurią statybininkai be tarybos pritarimo jau ruošia prijungti prie statomo baseino. Techniniame projekte, kuriam pritarta, tai esą numatyta seniausiai, bet dabar vėl reikia tarybos sprendimo. Opozicija valdančiųjų reikalauja paaiškinti, kodėl taip skubama dar nepastatytam baseinui surasti privatų valdytoją.

Aistras kaitino baseino reikalai

Praėjusią savaitę tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete ginčai užvirė prabilus apie baseino statybas. Šįkart ginčo objektu tapo ne pats baseinas, o Sporto centrui perleista sporto salė. Mat paaiškėjo, kad ją norima prijungti prie baseino ir nelaukiant, ką nuspręs taryba, jau ardomos pastato sienos. Opozicijos atstovai pasipiktinę – kaip galima ardyti sienas, jungti pastatus, nesulaukus tarybos pritarimo? Galiausiai ginčas įsiplieskė ir dėl rengiamos baseino koncesijos sutarties, pagal kurią baseino pramogas valdys privatus subjektas, atrinktas konkurso būdu.

– Sprendimas dar nepriimtas, bet salė jau jungiama prie baseino. Jau ardo apdailą, apšiltinimą, daro įkirtimą į salę, – įvardijo socialdemokratas Viktoras Kovšovas.

Į kylantį konfliktą įsikišo jo partietis Pranas Petrošius. Jo nuomone, koncesija, arba, paprasčiau tariant, paslaugų teikimo perdavimas privačiam subjektui, Tauragei visiškai nereikalinga. P.Petrošiaus teigimu, baseinas turi likti savivaldybės rankose, kaip tai padarė Šilalė.

Tam paprieštaravo komiteto pirmininkas Darius Stankus, kuris pabrėžė, kad savivaldybės funkcijos nėra nei pirtys, nei baseinai, nei soliariumai. Jam antrino Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, tvirtindama, kad įstatymai neleidžia savivaldybėms užsiimti tokia veikla. Šilalė esą dar spėjo įšokti į traukinį prieš įstatymų pakeitimus. G.Pukelytė komiteto nariams aiškino, kad jau yra siuntusi ne vieną užklausą dėl galimybės savivaldybei pačiai valdyti dar nebaigtą statyti baseiną. Gauti atsakymai esą konkretūs – savivaldybė tokia veikla užsiimti negali. Vienintelis kelias – koncesijos sutartis. D.Stankus tarstelėjo, neva pati opozicija ir nesutikusi su nuomininko paieškomis, todėl imtasi koncesijos idėjos ir specialistai kone metus rengė skaičiavimus bei koncesijos sutartį.

Taryba klaidinama?

Jau po posėdžio pasiteiravome P.Petrošiaus, ar tikrai opozicija siūlė koncesijos sutartį. Politikas patikino, kad nieko panašaus opozicija nesiūliusi.

Kol kas Tauragės baseinas – tik paveikslėliuose. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Tai nebuvo iš mūsų pusės siūlymas svarstyti būtent koncesijos sutartį. Nuo pat pradžios sakėm, kad nereikia nei nuomos, nei koncesijos. Reikia administruoti savo jėgomis, įkuriant viešąją įstaigą. Jei yra veikiančių įmonių, teikiančių tokią pat paslaugą, tai Konkurencijos taryba nepataria kurti savivaldybei savo. Bet Tauragėje baseino nėra. Todėl manau, kad taryba klaidinama. Nebijau pasakyti, kad liberalų tokia politika, jie tą politiką bando stumti iki galo. Mano manymu, tokia politika Tauragei nepasitarnaus. Čia apie vartotoją mažiausiai šnekama, – dėstė P.Petrošius.

Ar bus pigiau?

Apie koncesijos sutartį teiravomės ir G.Pukelytės. Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja įvardijo, kad tik koncesijos sutartimi, perleisdama baseiną privačiam subjektui, savivaldybė gali kelti savo sąlygas ir dėl kainos, ir dėl inventoriaus, net dėl paslaugų paskirstymo pramogų ir edukaciniais tikslais.

– Nuomos tikslas – gauti kuo aukštesnę kainą, minimaliai nurodant, ką gali nuomininkas daryti. Koncesijos sutartyje numatoma daug sąlygų, tarp jų ir darbo valandos. Šiuo atveju koncesininkas turės įsigyti ir savo kilnojamojo turto – spintelių, treniruoklių, klientų registravimo sistemą. Konkurso metu renkant laimėtoją, kuris valdys baseiną, svarbiausi kriterijai bus kaina. Siekiame, kad vartotojams būtų pasiūlyta mažesnė kaina nei Šilalės baseino, – aiškino G.Pukelytė.

Konkurso metu renkant baseinui šeimininką, įtakos turės ir baseino darbuotojams numatyti atlyginimai.

Pašnekovė įvardijo, kad kainą vartotojui lemia bendras lankytojų skaičius – kuo jų bus daugiau, tuo bus galima pasiūlyti mažesnę kainą už apsilankymą. Būtent dėl šios priežasties sporto salė būtina baseino kompleksui. Pasak G.Pukelytės, didesnis paslaugų spektras pritrauks daugiau lankytojų ir tokiu būdu iš koncesininko bus galima reikalauti mažesnio apsilankymo įkainio.

Tik kodėl neprašyta tarybos pritarimo prie baseino prijungti salei ir iškart griebtasi darbų? Specialistė paaiškino, kad techniniame projekte iškart buvo numatytas pastatų sujungimas ir toks projektas jau patvirtintas.

Nemokamai – tik antrokams

Sutartimi perleidžiant baseino valdymą numatoma dar viena sąlyga, galimai būsianti naudinga Tauragės rajono vaikams. Informuojama, kad visi antrokai bus mokomi plaukti nemokamai. Tačiau tokia sąlyga iškėlė papildomų klausimų rajone gyvenančioms šeimoms. Kodėl tik antrokams tokia privilegija? Ir apskritai pagal kokius kriterijus pasirinkta būtent ši amžiaus grupė?

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis atsakė: „Kūno kultūros ir sporto departamentas rekomenduoja mokyti plaukti būtent antrokus. Pasirinkti antros klasės mokinius rekomenduoja ir Lietuvos plaukimo federacija. Jų nuomone, 8–9 metų amžiaus vaikai yra labiau socialiai subrendę negu pirmokai ar ikimokyklinukai“.

G.Pukelytė pasiūlė žvelgti plačiau – per 15 metų (tokiam laikui planuojama pasirašyti koncesijos sutartį) pasikeis daug antrokų ir galiausiai kone visi moksleiviai rajone mokėsią plaukti. Už vyresnių moksleivių plaukimo pamokas tėvai turės mokėti.

Šiuo metu prie būsimo baseino pluša statybininkai. Pastatą juosia laikina tvora, ant jos ženklai, draudžiantys vaikštinėti pašaliniams. Koridorius, kuris jungs baseiną su pagrindiniu pastatu, vos pastebimas, mat jį užstoja kieme sukrautos statybinės medžiagos ir vagonėlis bei tvorą puošiantys plakatai. Visgi galima pastebėti jau lipdomą medinį koridoriaus karkasą.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video