Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
STT pareikalavo atsiskaityti: kiek sumokama advokatams

Nors turi savo Juridinį skyrių, Tauragės valdžia jau beveik dvejus metus teisines paslaugas perka iš šalies – už valandą teisininkų darbo mokėdama 121 eurą. Pernai šiam reikalui Tauragės savivaldybės administracija išleido arti 50 tūkstančių eurų. Ar tokie pirkimai savivaldybei būtini, aiškinasi Specialiųjų tyrimų tarnyba. Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė atvira – jos vadovaujamas skyrius pirkti teisinių paslaugų savivaldybės vadovų neprašė, esą teismuose „baltiesiems rūmams“ puikiai atstovauti gali ir šio skyriaus teisininkai. 

Per dvejus metus išleido daugiau nei 60 tūkst. Eur

Vasario pradžioje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Tauragės rajono savivaldybės administracijai pateikė ne vieną klausimą apie įsigyjamas teisines paslaugas, nors savivaldybė ir turi savo Juridinį skyrių. STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius paprašė pateikti duomenis, ar Tauragės savivaldybės administracija turi detalizuotą teisinių paslaugų, kurias reikia pirkti taikant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, sąrašą, kokie motyvai lėmė teisinių paslaugų pirkimo poreikį, kiek per pastaruosius dvejus metus savivaldybė sudarė teisinių sutarčių ir kokių išlaidų patyrė teisinėms paslaugoms apmokėti.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis STT informavo, kad detalizuoto teisinių paslaugų, kurias reikia pirkti taikant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, savivaldybės administracija neturi. M.Petraičio teigimu, pirkti papildomas teisines paslaugas prireikė dėl „žmogiškųjų išteklių trūkumo“ bei atsižvelgiant į sudėtingas ir nekasdieniškas procedūras. Savivaldybės administracija per pastaruosius metus pirko konsultacijas teisiniais klausimais, advokatų atstovavimą teismuose ir pirminę teisinę pagalbą Tauragės rajono gyventojams. 2016 m. savivaldybės administracija sudarė vieną teisinių paslaugų sutartį, 2017-aisiais – šešias. 2016 m. papildomoms teisinėms paslaugoms išleista daugiau nei 16 tūkst. Eur, pernai – beveik 47 tūkst. Eur. Pirminei teisinei pagalbai teikti atseikėta kiek daugiau nei 6000 Eur. Kaip STT informuoja M.Petraitis, iš kitos proceso šalies savivaldybės administracijai pernai buvo priteista arti 9500 Eur.

Juridinio skyriaus vedėja „Man trūksta žodžių“

Kaip skelbiama savivaldybės administracijos kontaktuose, Juridiniame ir personalo skyriuje dirba penki darbuotojai. Tiesa, viena jų šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose. Šio skyriaus vedėja Redutė Masolienė atvira – nors skyriui reikėtų dar vieno teisininko, darbuotojai puikiai susitvarko su savo pareigomis ir savivaldybei atstovauja teisminiuose procesuose.

– Skyriui reikėtų dar vieno specialisto. Aš vadovų prašiau, rašiau du tarnybinius raštus, tačiau nežinau, kodėl mums neleidžia skelbti konkurso. Juridinis skyrius tikrai neprašė ir neprašo pirkti papildomų teisinių paslaugų. Mūsų skyriaus teisininkai ir dabar atstovauja teismuose. Neatstovaujam tose bylose, dėl kurių mumis, paprastai kalbant, savivaldybės administracijos vadovai nepasitiki. Jei atvirai, tai man širdį skauda, mes medžiagą surenkam ir atiduodam advokatams, jie į teismą atvažiuoja ir uždirba didžiulius pinigus. Už valandą jiems mokama 120 eurų, man trūksta žodžių, – kalbėjo R.Masolienė.

Juridinio skyriaus vadovės teigimu, ankstesniaisiais metais jos vadovaujamo skyriaus specialistai teismuose neatstovavo tik vienai ypač sudėtingai bylai, kuri tęsėsi bene dešimtmetį, – kai kilo ginčas dėl Balskų tvenkinio nuomos.

– Tai tuomet savivaldybė samdė advokatą, nes ten buvo milijoninės sumos, reikėjo specialių žinių. Štai dabar paskutinė byla – procesą prašė atnaujinti, jo teismas neatnaujino, o advokatams sumokėta pusketvirto tūkstančio eurų, – sakė Juridinio ir personalo skyriaus vedėja.

STT renka duomenis

Kaip informavo STT atstovė spaudai Renata Endružytė, Tauragė nėra išskirtinis atvejis. Pasak jos, tarnyba pateikti duomenis apie teisinių paslaugų pirkimus pareikalavo visų šalies savivaldybių ir ministerijų.

– Kai visus juos gausime, darysime apžvalgą, galbūt išvadas, matysime situaciją, ar savivaldybės išsiverčia su savais darbuotojais, ar daugiau teisinių paslaugų samdo iš šalies, kodėl tai daro, kiek už šias paslaugas sumoka, – sakė STT atstovė spaudai.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video