Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Strėlės į butų ūkį: čia remontas ar tepliojimas?

Į redakciją kreipėsi Pramonės g. 4-ojo namo – keturbučio gyventojai, žmonės nori viešai parodyti, kaip atžagariai atlikti jų namo fasado remonto darbai. „Uždrėbė tinką ir paliko“, – piktinosi namo gyventojai. Tačiau namą eksploatuojančios Tauragės butų ūkio bendrovės vadovas Egidijus Vaitiekus tvirtina, kad darbai atlikti pilnai, o patys gyventojai priekaištų jiems nereiškė.

„Tauragės kurjerio“ redakcijos telefonu paskambino Pramonės g. 4 name gyvenančios neįgalios moters giminaitė, tačiau nuvykus nurodytu adresu į kiemą susirinko ir kitų butų gyventojai. Vienas vyras sakė gyvenąs socialiniame bute, šiame name tokie yra du, ir jam neteko iš savos piniginės prisidėti prie remonto darbų. Tačiau jis vis tiek piktinosi, kad taip taškomi mokesčių mokėtojų pinigai.

Žmonės pasakojo, kad už remonto darbus sumokėjo po kelis šimtus eurų. Kiekvienam butui apskaičiuota mokėti pagal plotą.

– Mokėjome po tiek, po kiek paskaičiavo. Nesame skolininkų namas. Jei Tauragės butų ūkis neturi, kas kokybiškai dirba, reikėjo tokių darbų nesiimti. O gal čia taip pinigus plauna? Tuo metu, kai dirbo, buvau išvykusi į užsienį, o kai grįžau, radau štai taip atžagaria ranka užmestą tinką ant sutrūkinėjusio, korėto fasado. Skylės buvo tokios, kad galvą galėjai laukan iškišti. Atvažiavo, užmetė tinką bet kaip ir paliko. Vietomis net įskilimai likę. Net lietvamzdžių visų nesudėjo. Kai lyja, vanduo nuo stogo teka ir toliau gadina tinką. Pažiūrėkit, kaip stogą užtaisė. Ten, kur buvo stoglangis, užmetė du šiferio lapus ir viskas, – širdo A.Gikienė.

Kaimynei antrino šio namo gyventoja Nadiežda Tverijona.

– Kas per tepliojimas, ar čia darbas? – stebėjosi moteris.

Dar viena namo gyventoja Rasutė porino, kad žiemą per namo fasado plyšius verždavosi šaltis. Esą neįmanoma butų įšildyti – kūreni, kūreni, o vis tiek šalta. Anot jos, vargu, ar taip atliktas darbas situaciją pakeis.

Namą eksploatuojančios Tauragės butų ūkio bendrovės direktorius Egidijus Vaitiekus žurnalistei sakė, kad gyventojai namo administratoriui nereiškė priekaištų dėl atliktų darbų. Anot jo, Pramonės g. 4 namo gyventojų susirinkimas dėl namo remonto darbų vyko pernai liepos 4-ąją. Esą dauguma gyventojų pritarė remonto darbams už 1306 eurus pagal pateiktas sąmatas: švieslangio panaikinimui ant stogo uždengiant banguotais lakštais, pamatų sustiprinimui, priestato (verandos) dangos ir vėjalenčių atskirų vietų keitimui.

– Pagal pateiktą sąmatą darbai atlikti pilnai, darbus atliko butų ūkio statybos skyriaus darbuotojai. Skundų, priekaištų iki šiol negavome. Prieš atliekant šiuos darbus lietvamzdžiai buvo vietoje. Dabar apžiūrėję namą pamatėme, kad vieno lietvamzdžio dalinai nėra, kito nėra nuo lietlovio. Butų ūkio darbuotojai jau išsimatavo trūkstamus lietvamzdžius – sudės už lėšas, skirtas privalomiesiems remonto darbams. Namas turi sukaupęs 373,99 euro privalomiesiems remonto darbams. Susidariusi namo gyventojų skola – 20,28 euro. Stogo remontui ar keitimui namo gyventojai turėtų kaupti papildomai. Dabartinė stogo būklė patenkinama, vanduo į butus nebėga, – į redakcijos klausimus atsakė E.Vaitiekus.

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video