Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Solidžia bauda pamokytas neblaivus vairavęs vokietis

Kazachstane gimęs Vokietijos pilietis sučiuptas girtas prie vairo bandė papirkti policijos pareigūnus. Teismo sprendimu vyras negalės vairuoti pusantrų metų, o vietoj automobilio konfiskavimo turės valstybei sumokėti jo vertės sumą – daugiau nei 11 tūkst. eurų.

Vakar Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose paskelbtas nuosprendis Vokietijos piliečiui W.S. Vyras kaltintas tuo, kad kovo 18 dieną, apie 18 val.,  vairavo automobilį neblaivus. Policijos pareigūnai šį faktą užfiksavo Tauragėje, Gedimino gatvėje. Alkotesteris parodė 1,63 prom. Sustabdytas vyras nutarė pamėginti laimę išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės ir jį sustabdžiusiems pareigūnams pasiūlė 200 eurų kyšį. Atlikus jo kraujo tyrimus, rasta 2,07 prom. alkoholio.

Teismui Vokietijos pilietis savo kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad atvyko į Lietuvą ir sostinėje išsinuomojo „Toyota Avensis“ markės automobilį. Dar kovo 17 dieną šventė krikštynas sodyboje netoli Tauragės. Šventė trukusi iki paryčių. Galiausiai draugai vyrą pargabeno iki viešbučio, tačiau jis liko miegoti automobilyje. Jis patvirtino, kad nors ir jautėsi neblaivus, tačiau visgi surizikavo sėsti prie vairo. Teigė norėjęs nuvažiuoti į parduotuvę nusipirkti maisto. Jau apsipirkusį jį sustabdė pareigūnai.

Kaltinamasis aiškino pareigūnams nesipriešinęs, į alkotesterį taip pat sutiko pūsti. Tik sėdėdamas pareigūnų automobilio gale nutarė pabandyti išsisukti – tarp sėdynių padėjo 200 eurų.

Teismas vyrą pripažino kaltu. Jam skirta bauda – 5000 eurų. Tačiau bylą po visiško kaltės pripažinimo išnagrinėjus sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, bauda sumažinta trečdaliu, taip pat įskaitytas areštinėje praleistas laikas. Todėl W.S. skirta galutinė 3233 Eur bauda. Taip pat vyras metus ir šešis mėnesius neturės teisės vairuoti transporto priemones.

Baudžiamasis kodeksas numato teismui teisę konfiskuoti nusikaltimo padarymo įrankį – šiuo atveju automobilį. Tačiau transporto priemonė priklauso įmonei, iš kurios „Toyota Avensis“ nuomojosi kaltinamasis. Todėl teismas nusprendė iš kaltinamojo priteisti automobilio likutinę vertę – 11 351,02 Eur.

Pareigūnams siūlyti 200 Eur taip pat konfiskuoti.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video