Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skaudvilės gimnazijos kaminas: istorija kartojasi

Skaudvilės gimnazijos kaminas vėl plūsta juodais dūmais, o aplinkiniai gyventojai šaukiasi pagalbos. Prieš dvejus metus gimnaziją šildančiai bendrovei „Bremena“ jau buvo skirta bauda, šįkart istorija gali pasikartoti – ant kojų sukelti aplinkosaugininkai ir ugniagesiai, o gimnazijos vadovas atvirauja, kad klasėse ne visada galima atidaryti langus. „Bremenos“ direktorius Šarūnas Mičiulis padėties nesureikšmina, tačiau sutiko duoti interviu „Tauragės kurjeriui“, tiesa su išlyga, kad pokalbio įrašą žurnalistai jam atiduos. Maža kas, gal prireiks bylinėjantis.

Skaudviliškiai: „Tai kam ta seniūnija iš viso reikalinga?“

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją šaukdamiesi pagalbos kreipėsi netoliese Skaudvilės gimnazijos gyvenantys žmonės. Prieš dvejus metus istorija buvo panaši. Tuomet išaiškėjo, kad gimnaziją šildanti „Bremena“ neturi leidimo eksploatuoti šiluminį katilą, tiesa, vėliau leidimas buvo išduotas.

Skaudviliškiai sako, kad iš gimnazijos kamino sklindantys juodi dūmai ne tik teršia aplinką – jų kiemai, namų sienos, palangės, stogai, padengti juodomis dalelėmis, tačiau ir kvėpuoti sunku.

– Juk tos dalelės nusėda į dirvožemį, mes auginame daržoves, kvėpuojame šituo oru, – nuogąstavo skaudviliškė.

Žmonės sako, kad buvo nuėję į gimnazijos katilinę, kalbėjosi su kūriku, tačiau bendros kalbos neradę. Apie situaciją pranešė ir seniūnui Virginijui Būdvyčiui, tačiau šis nesureagavęs. Tuomet kreipėsi į aplinkosaugininkus ir Tauragės apskrities valstybinę priešgaisrinę valdybą.

– Vakar (trečiadienį, – red.) ir aplinkosaugininkai, ir ugniagesiai buvo atvažiavę. Kaip mus informavo, jie rado labai daug pažeidimų. Mums pranešė, kad šeši pažeidimai užfiksuoti. Ugniagesiai atėjo pas mus į namus, apžiūrėjo ir kiemus, ir namus, matė, kas darosi. Jie užfiksavo, paveikslavo. Tada, prieš dvejus metus, kai žurnalistų pagalbos prašėm, parašėt, situacija pasikeitė. Tai jeigu kiekvienais metais reikės taip, tai kas bus, pavargsim kovoti, – kalbėjo gimnazijos kaimynai.

Netoliese gimnazijos gyvenantys skaudviliškiai pasipiktinę seniūno V.Būdvyčio abejingumu, jis žmonėms pasakęs, kad nieko nežino.

– Tai koks jis seniūnas? Kam tada ta seniūnija iš viso Skaudvilėje reikalinga, jei seniūnas mums padėti negali? Mes jam sakom – mes esam Skaudvilės gyventojai, jūs – seniūnas, jūs turit mums padėti. O seniūnas mums sako – „Kur jūs buvot prieš penkis metus, kai kūreno iš baldų fabriko?“ Tai nėra ko pas jį ir eiti. Tik į jus galim kreiptis pagalbos, – piktinosi skaudviliškė.

Direktorius prašė spręsti problemą

Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys reakcijai patvirtino, kad dėl dūmų ne visada galima atidaryti langus klasėse. Esą kai vėjas pučia į mokyklos pusę, to geriau nedaryti.

– Su įmone apie tai kalbėjom ir čia yra, aišku, prioritetas spręsti tas problemas. Gi ne mes patys kūrenam. Jie sako, kad bandys spręsti. Aš nežinau, kodėl taip, gal daugiau kūrenama, šaltesnis laikotarpis paprasčiausiai. Man tos techninės specifikacijos neaiškios ir man ten gilintis... Man gali sakyti viena, o žinot. Aš ne specialistas. Bet čia nėra pastoviai, yra, kai, matyt, kūrenama daugiau. Mes stengiamės kūrenti mažiau, bet prioritetas mano yra, kad nešaltų nei vaikai, nei mokytojai. Ir tikrai, kai daugiau kūrenama, mes pastebėjom, kad kažkas ten stringa. Be abejo, kad pastebėjom, nėra taip, kad nieko nematom, – sakė mokyklos direktorius.

Skaudvilės seniūnas V.Būdvytis, paklaustas, kodėl nesureagavo į žmonių skundą, atsakė:

– O ką aš turiu sureaguoti? Jie patys į gamtosaugą kreipėsi, skambino, visur ieškojo. Tai viskas tvarkingai. Čia yra gamtosauginiai reikalai. Gamtosauga turi reaguoti. Aš tai jokių dūmų nemačiau. Kažkada kažkokiu momentu jie matė, o daugiau tai aš nieko nematau, viskas gražiai, aš buvau nuėjęs, bet nieko nemačiau. Gal kokios šlapios pjuvenos vienu momentu buvo, bet to momento aš nepagausiu. Seniau, kai kita įmonė kūreno, visa Skaudvilė pasmirsdavo ir buvo gerai, – kalbėjo V.Būdvytis.

Seniūnas atskleidė gyvenantis ne prie gimnazijos, pro šalį nevaikštantis, esą gal todėl ne viską ir pastebintis.

Pradėjo tyrimus

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vadovas Tadas Vosylius informavo, kad tarnybos inspektoriai Skaudvilėje nustatė pažeidimų.

– Kol kas nesam išsikvietę įmonės vadovo. Pažeidimai kol kas nesuforminti, todėl nenorėčiau jų kiekvieno konkrečiai įvardinti, pasakysiu taip – nustatyta daugiau negu keletas bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, jie susiję su šildymo sistemos eksploatavimu, pelenais, jų tvarkymu, – informavo T.Vosylius.

T.Vosyliaus teigimu, apžiūrint aplinkinių gyventojų kiemus, pastebėta, kad sniegas šalia jų namų juodas. Tačiau esanti tai ne ugniagesių, o aplinkosaugininkų kompetencija.

– Aiškinsimės, ar kūrikas padarė tuos pažeidimus, ar čia jų (įmonės vadovybės, – red.) nurodymai. Ten jautrus dalykas. Žmonėms reikia gyventi, – kalbėjo ugniagesių atstovas.

T.Vosyliaus teigimu, patikrinimo Skaudvilėje išvados maksimaliai gali paaiškėti per 20 dienų. Tauragės apskrities priešgaisrinė valdyba skundus, pasak T.Vosyliaus, išnagrinėja vidutiniškai per 10 dienų.

Susisiekti su Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėju Dariumi Ciganu nepavyko. Agentūros atstovė informavo, kad jis serga. Išsiuntę užklausą, iš agentūros vyresniosios specialistės Žanetos Aukštkalnienės gavome patvirtinimą, kad Tauragės aplinkos apsaugos agentūra pradėjo tyrimą dėl galimos taršos iš Skaudvilės gimnazijos katilinės. Agentūros inspektoriai buvo nuvykę į Skaudvilę, apžiūrėjo gimnazijos teritoriją, ką pamatė, neskelbiama. Kaip informavo Ž.Aukštkalnienė, UAB „Bremena“ turi Aplinkos apsaugos agentūros 2016 m. sausio 20 d. išduotą leidimą Skaudvilės gimnazijos katilui eksploatuoti.

Š.Mičiulis: „Viskas ten labai gerai“

„Bremena“ Skaudvilės gimnaziją, laimėjusi konkursą, šildo kelerius metus. Įmonės vadovas Šarūnas Mičiulis sutiko pasikalbėti su žurnaliste, tačiau pareikalavo garso įrašą jam atsiųsti. Kitaip esą nesutiks, kad pokalbis būtų publikuojamas.

„Tauragės kurjeris“. Į mus kreipėsi Skaudvilės gyventojai. Žmonės atsiuntė nuotraukas. Jose matyti juodi dūmai, rūkstantys iš gimnazijos kamino. Jie sako, kad jūsų įmonė teršia aplinką. Ką atsakysite?

Š.Mičiulis. Į tai turėtų atsakyti specialistai.

TK. Kokie specialistai?

Š.M. Nežinau.

TK. Ar priešgaisrinė valdyba jus jau informavo apie patikrinimo rezultatus?

Š.M. Neinformavo.

TK. Apskritai, kad ugniagesiai tikrino katilinę, žinote?

Š.M. Sužinojau iš darbuotojo.

TK. Kiek laiko „Bremena“ šildo Skaudvilės gimnaziją?

Š.M. Yra sutartis, negaliu pasakyti. Tada dar nedirektoriavau. Tiesiog savivaldybėj turėtų būti sutartis.

TK. Ar šią savaitę buvote nuvykęs į Skaudvilės gimnaziją? Ir kodėl ten vykote?

Š.M. Taip, buvau. Nuvykau dėl to, kad paprašė direktorius.

TK. O direktorius kodėl prašė atvažiuoti, sakė, kad kažkas negerai?

Š.M. Nežinau. Tiesiog paprašė atvažiuoti ir atvažiavau.

TK. Ir ką pamatėte?

Š.M. Nieko, viskas labai gerai.

TK. Iš kamino kokie dūmai rūko – juodi ar balti?

Š.M. Balti.

TK. Tai jūs manote, kad Skaudvilės žmonės meluoja?

Š.M. Aš to nemanau. Aš nesakau, kad jie meluoja.

TK. Tai viskas yra gerai Skaudvilės katilinėje? Paaiškinkite tą procesą – kodėl ten kartais išsiveržia juodi dūmai?

Š.M. Sekantis klausimas.

TK. Kodėl į šitą neatsakysite?

Š.M. Sekantis klausimas.

TK. Ar buvote susisiekęs su Tauragės aplinkosaugininkais?

Š.M. Aš asmeniškai ne.

TK. O su jumis aplinkosaugininkai?

Š.M. Taip.

TK. Ką jie jums pranešė?

Š.M. Kad gavo skundą. Kiek suprantu, buvo atvažiavę pažiūrėti.

TK. Ir ką nustatė?

Š.M. Nežinau.

TK. Su aplinkiniai gyventojais buvote susitikęs? Gal galite trumpai, tai kas vyksta Skaudvilėje?

Š.M. Nebuvau susitikęs. Ten vyksta šildymas, kuris yra pigesnis negu ankstesniais metais. Kai turėsiu aplinkosaugininkų ir ugniagesių duomenis, galėsiu pakomentuoti, neturiu dabar jokių duomenų. Kaip ir jūs neturit jokių duomenų, kaip ir jūs nežinot, apie ką tiesiog rašyti, ir klausinėjat, ko nežinot. Palaukim ataskaitų ir pakomentuosim plačiau. Pirma palaukim įrodymų, ar buvo pažeista sauga, ar kūrenimas.

TK. Kokiu kuru šildoma gimnazija?

Š.M. Biokuru.

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video