Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skaitytojas apie gatvę: „Gėda prieš visą Lietuvą“

Jau po mėnesio Lietuva švęs valstybės šimtmetį. Ta proga ir visoje šalyje, ir, žinoma, Tauragėje planuojama daugybė gražių renginių, darbų, idėjų, projektų. Prisimenami valstybės šviesuoliai, tarp jų ir patriarchas Jonas Basanavičius. Tačiau jo vardas Tauragėje, pasak skaitytojo Povilo Šimkaus, ne garsinamas, o atvirkščiai – menkinamas.

Povilas Šimkus „Tauragės kurjerio“ redakcijai atsiuntė štai tokį laišką:

„Daug kam rašiau, bet nusprendžiau parašyti ir „Tauragės kurjeriui“. O gal Jūs būsite tie, kurie išgirs? Pastaruoju metu labai populiaru tapo, ypač Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pasitinkant, siūlyti įvairiausias, kiek galima įmantresnes, patriotiškesnes idėjas. Štai ir Tauragės rajono meras S.Mičiulis pasiūlė idėją – kiekvienoje savivaldybėje pasodinti po šimtą ąžuoliukų, tuo įamžinant šį jubiliejų. Nesiginčiju – tai gražus ir patriotiškas gestas su „garsiu užtaisu“, tačiau neatsižvelgiant į tai, kas yra Tauragėje pono mero panosėje...

Kaip ir daugelyje miestų, taip ir pas mus yra Jono Basanavičiaus vardu pavadinta gatvė. Vienur – tai miestų gražiausios, centrinės gatvės, kitur – nutolusios nuo centrų, bet tvarkingos. Tauragėje šiuo vardu pavadinta, ko gero, pati baisiausia gatvė. Nežinau, kam šovė į galvą šitą gatvę pavadinti labiausiai Lietuvai nusipelniusio signataro vardu.

Rašyta ne tik asmeniškai rajono merui S.Mičiuliui, bet ir jo partijos buvusiam lyderiui E.Masiuliui, Seimo Kultūros komiteto pirmininkui R.Karbauskiui. Įdomiausia, kad nė vienas iš čia paminėtų nesiteikė man nei padėkoti už laišką, nei į jį atsakyti. Praėjusių metų lapkričio 13 d. Tauragėje su darbo vizitu lankėsi J. E. Prezidentė D.Grybauskaitė. Prieš vizitą parašiau jai trumpą laišką, kviesdamas viešnagės metu paprašyti rajono mero, jog šis parodytų, kaip Tauragėje atrodo J.Basanavičiaus gatvė. Nežinau, ar ji panoro pabuvoti toje gatvėje, bet po jos vizito Prezidento kanceliarija informavo mane, kad apie šią gatvę gausiu laišką iš savivaldybės. Gavau. Eiliniai klerkai pranešė, jog gatvė pažvyruojama, greideriuojama. Atseit, ko tamsta nori...

Ratas užsidarė. Tačiau nors diskusija vyko, atrodytų, su aukšto intelekto žmonėmis, bet taip nė vienas nesuprato (bent man taip atrodo), kad kalbama ne apie tai, ar kokia gatvė Tauragėje pažvyruojama ar palyginama, bet apie tai, kad miesto apšnerkštas žvyrkelis vadinamas gerbiamo signataro Jono Basanavičiaus vardu. Gėda prieš visą Lietuvą ir ne tik prieš ją. O gal taip ir turi būti ir nėra ko čia purkštauti bei „bangas kelti“? Gal tokia vidutinybių valdomoje Lietuvoje pozicija ir turi būti?

Nepuoselėju jokio Tauragės mero ignoravimo. Nepažįstu jo asmeniškai. Tačiau kodėl jis prieštarauja savo paties viešai pozicijai, išreikštai „Tauragės žinių“ 2017 m. gruodžio mėn. 29 d. pirmame puslapyje, pareikšdamas (cituoju): „Darbą meru vertinu kaip galimybę išbandyti savo jėgas ir nuveikti daugiau, galimybę išmokti atsakingai ir tolerantiškai bendrauti su įvairiais žmonėmis, rasti bendrą kalbą su skirtingų poreikių asmenimis, efektyviai spręsti iškilusias problemas“. Gražūs žodžiai, tik neatitinka realybės. Meras ir nebendrauja, ir į eilinio rinkėjo laiškus neatsako“.

***

Ar Tauragės J.Basanavičiaus gatvėje artimiausiais metais planuojami atnaujinimo darbai, „Tauragės kurjerio“ redakcija paklausė savivaldybės administracijos. „Artimiausiu metu šios gatvės asfaltuojamų gatvių sąraše nėra, tačiau ji įtraukta į naujai ruošiamą miesto gatvių eiliškumo sąrašą“, – patikino savivaldybės administracijos atstovė spaudai Rasa Liorančienė. Ji pažadėjo informuoti tarybos narius dėl susidomėjimo J.Basanavičiaus gatve.

Rekomenduojami video