Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Septinti metai grožio versle: savimi rūpintis turi ir moterys, ir vyrai

Gruodį grožio namai „Dolce stil“, įsikūrę Šilalės gatvėje, įžengė į septintuosius veiklos metus. Stilingos grožio oazės savininkė Sonata Zongailienė pasakojo apie verslo pradžią ir kaip sekėsi užsitarnauti klientų dėmesį. Dabar jų teikiamos paslaugos ir atliekamos grožio procedūros populiarios ir tarp moterų, ir tarp vyrų. To paslaptis paprasta – nuoširdus dėmesys ir meilė klientams.

Ponia Sonata pasakojo, kad stilingi grožio namai yra šeimos verslas, jiedu su vyru užaugino du vaikus. Prisimindama kelią iki nuosavo verslo sukūrimo, moteris atviravo, kad buvo nelengva – ją užaugino močiutė, kuriai mirus priglaudė teta. Nors mokykloje gerai mokėsi, tačiau galimybių tęsti mokslų Sonata neturėjo, todėl užsidirbti išvyko į Belgiją. Užsienyje dirbo sunkius darbus: valė mašinas, tvarkė namus, butuose atliko kosmetinius remontus. Buvo suplanavusi svečioje šalyje likti gyventi ir ten kurti ateitį: mokėsi vietos kalbos, studijavo verslo mokykloje. Tačiau likimas ją grąžino į Lietuvą – čia įsitvirtinusi iki šiol bendradarbiauja su verslininkais iš Belgijos.

Grįžusi į gimtinę ir Klaipėdoje įgijusi masažuotojos specialybę, S.Zongailienė nusprendė sukurti sau darbo vietą. Taip gimė idėja statyti dviejų aukštų pastatą, kuriame dirbtų ne tik ji, bet ir profesionalūs kvalifikuoti specialistai. Neilgai trukus idėja materializavosi ir atvėrė klientams duris.

– Kolektyve yra dvylika darbuotojų, beveik visos dirba nuo pradžių. Gražiai sutariame, jauki atmosfera, sutartinai lepiname klientus, kad jie pasijustų ypatingi ir norėtų čia grįžti. Reikia daug pastangų, kad išsilaikytume – žmonių mažėja, kainos kyla. Pradžioje buvo sunku – mokesčiai iš karto smaugė, vėluoti sumokėti negalima, o ir darbuotojams nepasakysi, kad palauktų atlyginimo. Užsienyje verslą kurti paprasčiau, ten daugiau lengvatų. Dabar elektra brangs, vadinasi, visur kils kainos, ir maisto produktų, – kalbėjo verslininkė.

Pasiteiravus, ar grožio srityje verslas pelningas, ponia Sonata teigė negalinti jo pavadinti labai pelningu, kadangi Tauragė nėra didmiestis. Paklausta, kodėl Tauragėje trūksta kirpėjų, nors šio amato mokosi daug merginų, verslininkė teigė, kad tai lemia kelios priežastys. Mat jauna specialistė neturi pradinio kapitalo darbo priemonėms įsigyti, neturi klientų, praktikos, kad jos įgytum, reikia kantriai dirbti apie dvejus metus.

Grožio namų vadovė pyksta ant nelegalių grožio paslaugų teikėjų, tarp kurių ypač daug manikiūrą atliekančiųjų namuose. Pasak jos, tuo turėtų pasidomėti atsakingos tarnybos, kadangi tai neteisinga mokančių valstybei mokesčius verslininkų atžvilgiu. Be to, tai nehigieniška, pavojinga dėl nesterilių priemonių, kadangi nelegaliai dirbančios moterys neturi brangių sterilizatorių.

„Dolce stil“ teikiamos kirpėjų, kosmetologų paslaugos, atliekamas manikiūras, pedikiūras, antakių korekcija, blakstienų priauginimas. Populiarios išmaniosios treniruotės su „Roll SPA“, kai nuo pėdų iki pečių tonizuojamas ir formuojamas kūnas. Mėgiamos procedūros su „Spa-Jet“ kapsule, skatinančios ląstelių atsinaujinimą – visus privalumus sunku išvardyti. Savo kabinete verslininkė atlieka masažą:

– Mano atliekamas masažas labai patinka moterims, kadangi gerokai sumažina apimtis. Aš, kaip skulptorius, modeliuoju gražų kūną. Sunkus mano darbas, giluminis masažas trunka apie dvi valandas, tačiau rezultatai akivaizdūs. Masažai įvairūs: su šokolado, spanguolių ar aukso dulkių įvyniojimais.

Pasmalsavus, ar paslaugos įperkamos, S.Zongailienė šypsodamasi užtikrino, kad kainos nesikandžioja, nėra brangiau nei kitur, o kai kas net pigiau.

– Priemones naudojame kokybiškas, natūralias ir ekologiškas. Jų galima pas mus įsigyti, – linksmai kalbėjo verslininkė. – Ar pigus produktas gali būti kokybiškas? Reikia žvelgti ne į gražų įpakavimą, o į gaminio sudėtį. Pigus kremas nebus efektingas. Veido priežiūros priemones pagal odos tipą turi parinkti specialistas, nereikia eksperimentuoti ir rizikuoti. Norint išlikti jaunoms ir gražioms, reikia ir kūną, ir veidą prižiūrėti. Tokia priežiūra būtina ir vyrams.

Ponia Sonata teigė, kad konkurencijos nebijo – tai verčia stengtis, stiebtis ir tobulėti, su naujovėmis žengti koja kojon. Švenčių proga ji sveikina tauragiškius:

– Visiems linkiu daugiau pozityvumo, daugiau šypsenų ir iniciatyvos, negailėti vienas kitam gražių žodžių, pasidžiaugti kito sėkme. Būkite sėkmingi, turtingi ir laimingi!

 

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video