Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savivaldybės įrengtos miesto kameros – tik dėl vaizdo?

Vaikų žaidimų aikštelėje už „Iki“ prekybos centro sulaužyti suoleliai, skveruose niokojamos šiukšliadėžės ir kitas miesto turtas. Nors miestą stebi trys dešimtys vaizdo kamerų, chuliganai jų nesibaimina. Tauragės policijos komisariato vadovas atviras – miesto stebėjimo kamerų fiksuojamas vaizdas prastos kokybės, savivaldybė jas pirko seniau nei prieš dešimt metų. Šiemet vaizdo kameroms atnaujinti valdininkai iš biudžeto išspaus vos per 3000 Eur – beveik septyniskart mažiau nei miesto šventės koncertui. 

Vaizdo kokybė labai prasta

Situacijomis, kai chuliganai užklumpami nusikaltimo vietoje, policija pasigirti negali. Net ir po incidentų miesto kamerų užfiksuotas vaizdas toks neryškus, kad atpažinti chuliganus labai sudėtinga.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Marius Draudvila atviras – Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje po tragiško eismo įvykio nustatyti nuvažiavusią transporto priemonę būtų buvę labai sudėtinga, jei avariją būtų sukėlęs lengvasis automobilis. Pernai lapkritį, rytą, tuoj po septintos valandos, vaizdo kamerų užfiksuota medžiaga buvo labai nekokybiška. Mašina greitai surasta tik dėl jos išskirtinumo. O kiek buvo įvykių, vandalizmo atvejų, kai pareigūnams beliko skėsčioti rankomis. Dažnai gelbsti automobilių vaizdo registratorių įrašai ar prie parduotuvių sumontuotų privačių kamerų užfiksuoto vaizdo medžiaga.

Kol skaitytojas nesuskubo keiksnoti policijos, paaiškiname, kad už miesto vaizdo kameras atsakinga Tauragės rajono savivaldybė. Vaizdo stebėjimo sistemą nuo 2008 metų prižiūri ir aptarnauja savivaldybės samdoma UAB „Televizijos komunikacijos“. Šiai įmonei už ryšio tinklų nuomą ir vaizdo kamerų priežiūrą Tauragės miesto seniūnija per mėnesį sumoka 1391 Eur.

Savivaldybė neatsako nei taip, nei ne

Pasak Tauragės AVPK viršininko M.Draudvilos, vaizdą viešose erdvėse Tauragės mieste fiksuoja 32 vaizdo stebėjimo kameros. Iš viso kamerų yra 40, tačiau aštuonios jų visai neveikia. Vaizdo stebėjimo kameros pirktos 2007 metais, kelios jų atnaujintos prieš metus ar dvejus. Pareigūnas nuogąstauja nerandantis ryšio su dabartine rajono valdžia. Atsakymų dėl kamerų atnaujinimo iš savivaldybės atstovų Policijos komisariatas nesulaukia nuo 2016 metų. Pirmasis raštas buvo išsiųstas 2016 metų spalį.

– Gal keturis ar penkis kartus rašėme, tačiau atsakymų iš savivaldybės negavome. Esu kalbėjęs ir su meru, ir su vicemere, kuri yra Saugaus eismo komisijos pirmininkė. Su vietos valdžia apie miestą stebinčias kameras yra kalbėjęsis ir mano pavaduotojas. Prašėme ne tik atnaujinti kameras, bet ir siūlėme pirkti stebėjimo paslaugą iš neįgaliųjų organizacijų, kaip tai daro Klaipėdos, Kauno, Kėdainių savivaldybės. Dabar kamerų perduodamą vaizdą ekranuose stebi policijos budėtojai. O jei prie jų dirbtų kiti žmonės ir iškart apie incidentus perduotų policijai, galėtume operatyviau reaguoti, – kalbėjo M.Draudvila.

Anot komisariato viršininko, vaizdui tamsiu paros metu užfiksuoti reikėtų kamerų su infraraudonaisiais spinduliais. Vienos jų atnaujinimas kainuotų nuo 300 ar 500 eurų, priklausomai nuo parametrų. M.Draudvilos nuomone, mieste atnaujinti būtina bent 20 vaizdo stebėjimo kamerų. Komisariato vadovas sako, kad ir dėl finansinių dalykų savivaldybė turėtų būti suinteresuota – nuo praėjusių metų pagal Vyriausybės priimtą tvarką, kai pažeidimus užfiksuoja savivaldybės įrengtos vaizdo kameros, pusė surinktų baudų tenka savivaldybės biudžetui. Tas pat ir su greičio matuoklių nustatytais pažeidimais.

– Mums, policijai, – svarbiausia prevencija. Būtų idealu, kad pažeidimą ar nusikaltimą galėtume fiksuoti iškart. Užfiksuoti, sureaguoti ir paviešinti, – kalbėjo M.Draudvila.

Tauragės AVPK viršininkas „Tauragės kurjerio“ žurnalistei budėtojų dalyje aprodė kamerų fiksuojamus vaizdus. Anot jo, vaizdo medžiaga saugoma ne trumpiau nei dvi savaites. M.Draudvilos teigimu, stebėjimo kameras atnaujinti būtina ir Skaudvilėje, naujas įrengti didžiuosiuose seniūnijų centruose – Žygaičiuose, Lauksargiuose.

Skirs per 3000 

Vicemerė Virginija Eičienė sakė, kad šiemet miesto seniūnijos biudžete vaizdo kameroms atnaujinti numatyta 3200 eurų.

– Artimiausiu metu įrengsime kupolinę vaizdo stebėjimo kamerą Dariaus ir Girėno gatvėje prie autobusų stoties. Policijos komisariatas pageidauja, kad būtų įrengtos kameros, skirtos fiksuoti transporto priemonių valstybinius numerius, kad jos būtų įrengtos įvažiavimuose į miestą. Be kamerų, dar reikalinga keturių kanalų veidų ir transporto priemonių valstybinių numerių atpažinimo kompiuterinė programa ir serveris, skirtas duomenų apdorojimui ir archyvavimui. Tam skirtų lėšų neužteks. Šiemet keičiamos susidėvėjusios senos kupolinės kameros į kryptines su apšvietimu. Jau keletas metų įrengiamose kamerose yra infraraudonųjų spindulių apšvietimas, – atsakė vicemerė.

Anot V.Eičienės, šiuo metu pirkti vaizdo stebėjimo paslaugos nenumatyta.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video