Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Saviems konkursų nereikia: reveransas konservatorei

Baigiantis kadencijai, savais pasirūpinti reikia. „Tauragės kurjerio“ šaltinio teigimu, šįkart valdantieji nusilenkė konservatorei, buvusio Tauragės vicemero Raimondo Matemaičio žmonai Ritai Matemaitienei, be jokio konkurso pasodindami ją į etatą, kurio ši užsimaniusi. Situacija kuriozinė – pasak šaltinio, kad valdančiosios koalicijos narė būtų įdarbinta ten, kur nori, savivaldybės administracijos vadovas įsakė panaikinti etatą Juridiniame skyriuje, o įsteigti Kultūros. Taigi pastarajame darbuotojų dabar daugiau nei savivaldybėje juristų.

Vaiko teisių specialiste dirbti nebenori

Tauragės rajono savivaldybės administracijos tarnautoja, konservatorė Rita Matemaitienė iki šios savaitės pirmadienio buvo vaiko auginimo atostogose. Iki išeidama jų dirbo Vaiko teisių apsaugos skyriuje, dar prieš tai savivaldybės administracijoje buvo atsakinga už darbą su jaunimu. Birželio 4-ąją specialistė turėjo grįžti į darbą, iš kurio buvo išėjusi auginti vaikelio. Tačiau sėdo visai į kitą kėdę – nuo šiol darbuojasi Kultūros skyriaus vyriausiąja specialiste.

„Tauragės kurjerio“ šaltinio savivaldybės administracijoje teigimu, istorija čia paprasta – R.Matemaitienei nebepatikęs atsakingas ir sunkus darbas Vaiko teisių apsaugos skyriuje, todėl ji paprašiusi ją įdarbinti kitur. Ko paprašė, tą ir gavo – laisvas etatas tuoj pat buvo panaikintas Redutės Masolienės vadovaujamame Juridiniame ir personalo skyriuje ir įsteigtas Kultūros skyriuje, kur, be R.Matemaitienės, dirba dar keturi darbuotojai. R.Matemaitienė šiame skyriuje įdarbinta vyriausiąja specialiste. Kultūra Tauragėje turėtų klestėti.

Atvirai kalbėti bijo

Ar etatai Tauragės savivaldybės administracijoje taip lengvai kuriami visiems, kas tik paprašo, ar tik saviems? Kodėl savivaldybės administracijos vadovybė nusprendė naikinti etatą strategiškai svarbiame Juridiniame skyriuje ir kodėl į naująją pareigybę neskelbtas konkursas? Ir galiausiai – kodėl konservatorė nepanoro grįžti dirbti į Vaiko teisių apsaugos skyrių, juk nuolat skalambijama, kad šiam skyriui darbuotojų trūksta, kad darbo jo specialistai turi daugybę ir visur nesuspėja, juolab, kad vaikų teisių apsaugos tema pastaraisiais metais tapo itin aktuali ne tik rajoniniu, bet ir respublikiniu mastu. Ar gali būti, kad čia ir vėl kyšo asmeninių interesų ausys?

Juridinio ir personalo skyriaus vadovė R.Masolienė su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste kalbėti atsisakė. Patikino, kad neturi įgaliojimų duoti interviu žiniasklaidai (prieš keletą mėnesių už atvirą interviu su „Tauragės kurjeriu“ šiai specialistei teko aiškintis savo vadovybei) ir paprašė kreiptis į už visus sprendimus atsakingą savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį. Ji tik patvirtino, kad laisvas buvęs etatas jos vadovaujamame skyriuje iš tikrųjų panaikintas, skyriuje šiuo metu dirba keturi juristai, nors, jos nuomone, reikėtų daugiau. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, R.Masolienė ne kartą raštu yra kreipusis į savivaldybės administracijos direktorių prašydama leisti skelbti konkursą dar vienam juristui įdarbinti, tačiau toks leidimas taip ir nebuvo gautas.

Kiek anksčiau interviu žiniasklaidai R.Masolienė yra išsakiusi nuomonę, kad savivaldybės administracijos sutartis su Vilniaus advokatų kontora „Sorainen“ yra prabangos dalykas, esą sumos iš biudžeto, sumokamos advokatams, didžiulės, o tą patį darbą puikiausiai atlikti gali ir savivaldybės juristai. Jie esą tą ir daro – visą reikalingą medžiagą surenka, pateikia savivaldybės samdomiems advokatams, o tik šie į teismus atvažiuojantys.

Vaiko teisių apsaugos skyriui specialistų trūksta

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Jolanta Skrodenienė, paklausta, kodėl po vaiko auginimo atostogų į šį skyrių dirbti negrįžo jos pavaldinė R.Matemaitienė, patikino, kad negali už ją komentuoti, tačiau patvirtino, kad specialistų jos vadovaujamam skyriui trūksta. Šiuo metu skyriuje dirba šeši vaiko teisių specialistai.

– Taip, yra pas mus laisvų etatų, ieškom specialistų. Situacija sudėtinga. Kaip žinote, prasideda vaiko teisių apsaugos sistemos centralizacija. Nuo liepos 1-osios bus nemažų pokyčių, tačiau naujų darbuotojų vis tiek reikės, – sakė J.Skrodenienė.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos teigimu, skyriaus specialistai turi labai daug darbo, į iškvietimus reikia vykti ir po darbo valandų. Už papildomą darbą jiems mokama iš valstybės deleguotų lėšų.

Kuruos „Globalią Tauragę“

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos Danutės Naujokienės, naujo etato jos vadovaujamam skyriui labai reikėjo.

– Buvom labai apkrauti darbais, tiesiog nevaliojom dirbti, šitiek darbų, kad tas naujas darbuotojas buvo labai reikalingas, – sakė D.Naujokienė.

Tačiau pati R.Matemaitienė su „Tauragės kurjeriui“ nekalbi. Paprašyta atsakyti į keletą klausimų, paprašė juos pateikti raštu. Paklausta, kodėl negrįžo dirbti į ankstesniąsias pareigas Vaiko teisių apsaugos skyriuje, elektroniniu laišku parašė: „Kaip žinia, man esant vaiko priežiūros atostogose, įvyko ir tebevyksta vaiko teisių apsaugos reforma. Nuo š. m. liepos 1 d. keičiasi skyriaus pavaldumas ir funkcijos, tad nusprendžiau nepereiti į naujai kuriamą struktūrą“. Specialistė patvirtino priklausanti konservatorių partijai, o kodėl į pareigas Kultūros skyriuje nebuvo skelbta konkurso, atsakė, kad sprendimus dėl konkursų skelbimo ar neskelbimo priima ne ji. R.Matemaitienė informavo, kad jos naujasis darbas bus kuruoti savivaldybės projektą „Globali Tauragė“, siekiantį iš emigracijos į gimtinę sugrąžinti išvykusius kraštiečius.

Kodėl atsisakė, nežino

Savivaldybės administracijos direktorius M.Petraitis pranešė, kad R.Matemaitienė atsisakė būti perkelta į Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą dar šių metų kovo mėnesį, esą atsisakymo priežasčių savo darbdaviams ji nenurodė.

„Sugrįžus R.Matemaitienei į darbą buvo atsižvelgta į jos prašymą palikti savivaldybės administracijoje ir atsiradus laisvai pareigybei, atitinkančiai specialistės  kvalifikaciją, perkelti į ją. Kadangi darbuotoja reikalavimus atitiko ir turi patirties formuojant ir įgyvendinant nevyriausybinių organizacijų politiką, į prašymą atsižvelgta. Tuo atveju konkursas nebuvo skelbtas ir tarnautoja perkeliama vadovaujantis Valstybės tarnautojo perkėlimo tarnybinio kaitumo būdu į kitas karjeros valstybės tarnautojo pareigas taisyklėmis“, – raštu redakciją informavo M.Petraitis.

Paklaustas, kodėl laisvas etatas buvo panaikintas Juridiniame skyriuje, pranešė, kad dalį darbų savivaldybei atlieka išoriniai teisininkai, tad darbo krūvis šiame skyriuje sumažėjęs.

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video