Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ruošėsi premjerai, liko prie suskilusios geldos

Kai lūkesčiai žlunga, visada skaudu. Nusivylimą patyrė Tauragės kultūros centro liaudies teatro aktoriai: mokėsi tekstus, repetavo, nekantriai laukė premjeros, ir staiga viskas nutrūko, mat nebeliko režisieriaus. Daug vilčių teikęs jaunas režisierius paliko trupę it musę kandusią. Aktoriai nesupranta, kas atsitiko, ir jaučiasi įskaudinti. Kultūros centro direktorius tvirtina, kad palikti Tauragę, o galbūt ir Lietuvą – paties režisieriaus sprendimas.   

Pradžios būta gražios

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją užsukusi Tauragės liaudies teatro aktorė (pavardė redakcijai žinoma) papasakojo keistą istoriją.

– Dar rudenį, kai liaudies teatro režisierės pareigų atsisakė (ar buvo atleista, tiksliai nežinau) Algima Juščiuvienė, Kultūros centras paskelbė, kad ieško režisieriaus. Atsiliepė jaunas talentingas vaikinas iš Klaipėdos Ričardas Bartašius. Jis ir buvo priimtas į režisieriaus pareigas. Surinko trupę, kurioje buvo ir vyresnių aktorių, vaidinusių anksčiau, ir jaunų gabių aktorių iš Moksleivių kūrybos centro Pilies teatro. Pasirinkom pjesę, pradėjom repetuoti. Negalėjom atsidžiaugti puikiu režisieriumi: jis labai malonus, tikras profesionalas. Jis Klaipėdoje turi savo teatrą, dar ir Valstybiniame dramos teatre dirba. Tokio pasiruošimo nebuvau mačiusi: aiškindavomės dėl kiekvieno žodžio, kodėl jį reikia pasakyti taip ar kitaip. Beje, sausio mėnesį jis apsigynė magistro laipsnį, – pasakojo moteris.

Pasak aktorės, trupė repetavo su dideliu užsidegimu, ruošėsi premjerai. Net ir jos data jau buvo numatyta – balandžio 7-oji. Profesionali dizainerė iš Klaipėdos jau buvo sukūrusi kostiumus spektakliui.

Premjeros nebebus

Deja, premjerai nebuvo lemta išvysti rampos šviesos. Vasario pradžioje repeticijos nutrūko. Pasak moters, aktorių niekas neinformavo, kas atsitiko – tiesiog režisierius nebeatvažiuoja į Tauragę, repeticijos nebevyksta.

– Tik sužinojom, kad režisierius atleistas, – apgailestauja moteris. – Jis važinėdavo iš Klaipėdos, aukojo savo laiką, ir dabar staiga nieko nebereikia. O ir mes, aktoriai, – ką, „šuns tapkė“? Repetavom, stengėmės, ir viskas veltui?

Esą kalbama, kad režisierius barėsi su direktoriumi, pasklido ir kitokių kalbų – kad kažkas pabūgo konkurencijos. Tačiau tai tik gandai, nieko tikro aktoriai nežino. Todėl ir kreipėsi į žurnalistus.

Svarsto apie emigraciją

„Tauragės kurjeriui“ pavyko susisiekti su R.Bartašiumi. Paklaustas, kodėl nutrūko repeticijos Tauragėje, jis sakė:

– Čia tiesiog biudžetai kalti. Dėl pinigėlių viskas, valstybė biudžetus ne taip suskirstė ir nepavyko padidinti man krūvio, pareigų atsisakiau pats. Tai plati tema, bet pagrindinis dalykas – lėšų paskirstymas, ir laiko atžvilgiu man nebeišėjo. Buvo paaiškinta ir aktoriams. Su visais kalbėjom, ir direktorius buvo tada. Nėra čia didelio įvykio.

Paklaustas, ar iš tiesų ketina emigruoti, režisierius atsakė neatmetantis tokios galimybės.

– Kitą savaitę dar neemigruosiu, bet iki pavasario labai gali būti, kad trauksiu iš Lietuvos. Tokių minčių tikrai yra, ir nemažai, – sakė R.Bartašius.

Kultūros centro direktorius: „Aktoriams paaiškinta“

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Niekur tas režisierius nedingo. Tiesiog priėmė tokį sprendimą. O su aktoriais buvom susitikę, ir aš dalyvavau, paaiškinom situaciją, jis atsisveikino. Aktoriams viskas buvo pasakyta, nesuprantu, kodėl per žiniasklaidą reikia aiškintis. Režisierius pats atsisakė pareigų. Jis pradėjo kalbėti apie emigraciją, sakė esąs nusivylęs Lietuva. Mes juk nesulaikysim.

Pasak direktoriaus, režisierius dirbo ne visu etatu. Jo atlyginimas buvo nedidelis – visų kultūrininkų atlyginimai nedideli. V.Bartušio teigimu, liaudies teatrui ieškoma kito režisieriaus.

– Gal ir ne šitas, kitas spektaklis bus statomas, bet esam suinteresuoti, kad teatras išliktų, – sakė jis.

 

Birutė SLAVINSKIENĖ

Rekomenduojami video