Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Rovaltros“ sėkmės formulė konkursuose

Ūkininkas, norintis nusipirkti traktorių naudodamasis ES ir valstybės parama, pirmiausia turi pateikti pasiūlymus, ko jis tikisi, o paskui viešai paskelbti traktoriaus pirkimo konkursą. Ši daug laiko suryjanti procedūra turi trūkumų, bet šį kartą „Valstiečių laikraštis“ pasidomėjo teigiama ir ūkininkams naudinga konkursų puse. Apsilankėme trijuose ūkiuose, kuriuos siejo vienas džiaugsmas – įsigyti pasaulinėje rinkoje gerai žinomi suomiškos kokybės traktoriai. Ir šiuos traktorius ūkininkai įsigijo konkursų būdu – juos laimėjo „Valtra“ traktoriais Lietuvoje prekiaujanti UAB „Rovaltra“.

Prieš dvidešimt metų

Kai Tauragės rajone, Gelgaudiškės kaime, ūkininkaujantis Antanas Rutkauskas sužinojo, kad jo skelbtą konkursą laimėjo UAB „Rovalt-ra“, iš karto mintimis nukeliavo į beveik prieš dvidešimt metų Lietuvoje rengtas artojų varžybas. Per du dešimtmečius Antanas išbandė ir augalininkystę, ir kiaulininkystę, ir pienininkystę, vienu metu net augino eršketus, o dabar ėmėsi ekologinio ūkininkavimo – augina mėsinius galvijus.

Prisiminiau, kaip tose prieš dvidešimt metų surengtose artojų varžybose nepasinaudojau galimybe įsigyti suomišką traktorių“, – juokdamasis pasakojo Antanas.

Per minėtas artojų varžybas A.Rutkauskas kratėsi baltarusišku traktoriumi ir seilę varvino žiūrėdamas į Juozą Staliūną, sėdintį prie „Valmet“ („Valtra“) traktoriaus vairo.

Prisimenu, priėjo prie manęs dabartinis „Rovaltros“ vadovas Romualdas Trainaitis ir paerzino: „Mesk tu šitą seną griuveną ir pirk suomišką gražuolį.“

Antanas juokais pasiūlė mainytis traktoriais.

Nežinau, ar rimtai, bet Trainaitis sutiko mainytis, tačiau su sąlyga, kad aš prie savo senienos pridėsiu dar ir ruginukės kibirą. Puoliau šen, puoliau ten – o kur tu gausi tiek ugninio vandens. Taip ir nepasinaudojau gera proga, o dabar pats jį nusipirkau“, – aiškino Antanas.

Vairuos ūkio perėmėjas

Antanas paaiškino, kodėl tiek ilgai laukė: „Savo kailiu pajutau, kad žemės ūkyje išliks tik sugebantieji sumažinti darbų savikainą. O „Valtra T 193 Hitech“ modelis kaip tik tokiai užduočiai tinka. Be to, mano ūkininkavimo karjera eina į pabaigą, o sūnus tegul ūkį perima jau mokėdamas dirbti nauja technika“, – kalbėjo Antanas.

Neakivaizdiniu būdu Aleksandro Stulginskio universitete agronomiją studijuojantis 22 metų sūnus Linas šypsojosi klausydamas tėvo žodžių. Kai kuriems ūkininkams šiuolaikinė technika kelia baimę, o Linas nuo mažens linko prie technikos.

Tai šiuolaikinis ir kartu pakankamai paprastas traktorius, aiškus jo valdymas. Mums kol kas per daug komforto nereikia, bet šio traktoriaus negalima net lyginti su anksčiau turėtu senutėliu baltarusiškuoju“, – teigė vaikinas.

[caption id="attachment_13054" align="alignnone" width="300"]A.Rutkauskas būsimam ūkio perėmėjui sūnui Linui neabejodamas patikėjo gražuolio „Valtra T193“ vairą. A.Rutkauskas būsimam ūkio perėmėjui sūnui Linui neabejodamas patikėjo gražuolio „Valtra T193“ vairą.[/caption]

Tikroji priežastis

Ir vis dėlto, kodėl Antanas ir Linas Rutkauskai apsidžiaugė sužinoję, kad jų paskelbtą konkursą laimėjo UAB „Rovaltra“, juk rinkoje traktorių pasirinkimas labai didelis? Paprasčiausiai Antanas rėmėsi ilgamete savo, kaip biotechnologo, patirtimi.

Aš taip pagalvojau: traktorius suomiai gamina ne tik eksportui, bet ir sau, o Suomijoje ūkininkavimo sąlygos tikrai sudėtingos. Vadinasi, traktoriai turėtų būti patikimi. O kaip veterinarijos specialistas paklausiau savęs: „Kodėl mes dažniau renkamės skandinavišką genofondą? Todėl, kad skandinaviški genai stipresni, labiau tinka mūsų sąlygoms. Manau, taip yra ir su žemės ūkio technika“, – aiškino Antanas.

Žinoma, ūkininkas iš pradžių pateikė kelis pasiūlymus, paskui paskelbė konkursą. Tačiau nuojauta kuždėjo, kad geriausią kainos ir kokybės santykį pasiūlys „Rovaltra“. Taip ir nutiko. Kitos kompanijos už tą pačią kainą siūlė mažesnės galios traktorius.

Modelis turi viską, ko reikia

Antanas ir kaimynui ūkininkui pasiūlė rinktis „Valtros“ traktorių. „Jis svarstė, bet paskutinę akimirką jam protą sujaukė kitos kompanijos (neminėsiu pavadinimo) vadybininkas, pasiūlydamas įsigyti pigesnį traktorių. Kokios pasekmės? Atvežė siauresnes, nei buvo susitarta, padangas, netesėjo susitarimo dėl hidraulinės sistemos, dar kažkas užstrigo, o pinigai jau pervesti. Laukė žmogus dvi savaites, kol atveš kitas padangas, dabar vėl kažko laukia. Aš jau mėnesį traktoriumi naudojuosi, nors kaimynas pirkimo sutartį su ta kompanija pasirašė dviem mėnesiais anksčiau nei aš“, – pasakojo Antanas.

UAB „Rovaltra“ pardavimų vadovas Justas Lukštas paaiškino, kad Antano pasirinktas modelis turi viską, ko reikia tokio pobūdžio ūkiui.

Plačios padangos, amortizuojantis tiltas, oro kompresorius, kabinos amortizacija, didelis degalų bakas, priekinis trijų taškų keltuvas. Šis modelis išlaikė rinkos išbandymus, ūkininkų atsiliepimai tik teigiami, todėl neabejodami juos siūlome Lietuvos ūkininkams“, – sakė J.Lukštas.

Galima tik pridurti, kad „ValtraT“ serijos traktoriai naudojami labai plačiai – ne tik žemės ūkyje, bet ir miško darbams, o miškininkai jais dirba daug intensyviau nei ūkininkai.

Štai vienas būtent tokio modelio savininkas Raseinių rajone vasarą traktorių naudoja žemės ūkio darbams, o žiemą – miške. Per dvejus metus dirbo 5 200 motovalandų. Taigi ūkininkui traktorius greitai atsipirks“, – sakė J.Lukštas.

Belieka priminti, kad suomių kompanija „Valtra“ duoda 3 metų ir 3 000 moto-valandų garantiją, taigi iš esmės suteikiama trijų darbo sezonų garantija.

Kainos ir kokybės santykis

Rinkdamasis traktorių Antanas kreipėsi patarimo ir į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Tauragės biuro vadovą, augalininkystės konsultantą ūkininką Petrą Kulikauską, kurio 80 ha ir 60 mėsinių galvijų ekologiniame ūkyje prie Juodpetrių stovi šiek tiek anksčiau įsigytas „Valtra T174e Versu“ modelis. Kas jau kas, bet konsultantas tikrai geriau žino, kokį traktorių pasirinkti. Petro paskelbtą traktoriaus pirkimo konkursą taip pat laimėjo „Rovaltra“. Nors ne viskas buvo taip paprasta, kaip gali atrodyti – „Rovaltra“ atėjo, pamatė ir nepasistengusi nugalėjo.

Tarp kandidatų buvo keturių kompanijų traktoriai. „Rovaltra“ laimėjo pagal kokybės ir kainos santykį“, – teigė Petras.

Į šio traktoriaus komplektą įeina beveik viskas, ką gamintojai galėjo pasiūlyti. Ūkininkas labai aktyviai dalyvavo šiame procese. Manau, tiek daug galimybių komplektuojant traktorių konkrečiam pirkėjui suteikia tik „Valtra“ kompanija, ir ūkininkas šia galimybe pasinaudojo“, – sakė J.Lukštas.

LŽŪKT vadovas galėjo rinktis traktorių galvodamas apie ūkio ateitį. „Jeigu gamintojas suteikia pasirinkimo galimybę, reikia ja pasinaudoti. Štai kai kurie ūkininkai iš įpratimo vis dar mano, kad darbo sąlygos traktoriaus operatoriui yra ne tokios svarbios. Aš galvoju kitaip – sveikata yra brangiausias mano turtas, todėl man buvo labai svarbu turėti traktorių su gera ir patikima amortizacija“, – aiškino Petras.

Ūkininkas pasvarstęs nutarė pasirinkti automatinį vairavimą. Matyt, lėmė konsultantui būdingas loginis mąstymas. „Kai įsigilinau, supratau, kad galėsiu sutaupyti degalų, be to, traktorius mažiau suslėgs dirvą, sumažės sąnaudos tręšiant, purškiant, sėjant. Galėsiu labai tiksliai ir greitai dirbti net tamsiuoju paros metu. Visi šie veiksniai sudarys galimybes mažinti sąnaudas, o šiais laikais ir ateityje tai bus viena svarbiausių sąlygų norint išsilaikyti rinkoje“, – kalbėjo Petras.

Paskutiniai vargai

[caption id="attachment_13053" align="alignnone" width="225"]Pasirašydamas „Valtra N114e“ pirkimo sutartį ūkininkas A.Kairys keičia ir ūkininkavimo lygį. Pasirašydamas „Valtra N114e“ pirkimo sutartį ūkininkas A.Kairys keičia ir ūkininkavimo lygį.[/caption]

Prie Pagėgių šeštus metus ūkininkaujantis 35 ha ir 30 melžiamų karvių ūkio savininkas Artūras Kairys „Valstiečių laikraščio“ apsilankymo dieną su UAB „Rovaltra“ pasirašė naujos kartos „Valtra N114e“ modelio traktoriaus pirkimo sutartį. Jį pasirinko irgi konkurso būdu. Šiuo metu ūkininkas vargsta valdydamas senutį baltarusišką traktorių, tėvo palikimą.

Buvau susidomėjęs kitos kompanijos traktoriumi, bet „Valtra“ krito į akį mano penkiolikmečiam sūnui. Pasidomėjau, pradėjau gilintis. Pažįstamas ūkininkas Donatas Kuskys neseniai įsigijo antrą „Valtros“ traktorių. Kai paklausiau jo nuomonės, atsakė klausimu: „Argi pirkčiau antrą, jeigu su pirmu būčiau turėjęs problemų?“ – teigė A.Kairys.

Taigi konkurso rezultatai pradžiugino tiek ūkininką, tiek jo paauglį sūnų.

Rekomenduojami video