Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti

Jurbarko miesto šventėje jurbarkietį Ramūną Kasparaitį tikrai pamatėte. Jį sutikote šeštadienį, gegužės 4 dieną, Žiobrinėse. Į šventę atvažiavo karietoje, kurią tempė du žirgai, tiksliau kumelės. Maška ir Vėtra. Ir ta jo vadeliojama puošnia karieta buvo galima ne tik panemune prasilėkti, bet ir toliau – jei tik buvo toks noras.

Ramūnas prisipažįsta, kad tos šventės nekantriai laukia. Vežioti šventės dalyvius yra tikras džiaugsmas. „Pačiam smagu yra geras emocijas matyti ir dalinti“, – sako jis, prisipažindamas, kad jis tą dieną pats geros energijos ir gerų emocijų pasikrauna. Širdį glosto vaikų šypsenos, kai nori nusifotografuoti. Be to, jam ir pačiam smagu – jaučiasi šventės dalimi ar net simboliu. Jurbarkietis patikina, kad ir pačioms jo kumelėms smagu šventėje dalyvauti.

Devintoji šventė

Paaiškėja, kad Ramūnui šios Jurbarko miesto ir verslo dienos buvo jau devintosios. Su karieta šventės dalyvius vežioja ir džiaugsmą dalina nuo 2010 metų. Šypsosi, kad per tuos metus ir jo kumelė Vėtra užaugo, ir patys klientai.

Yra tokių, kurie kone kasmet ateina pasivažinėti ir stebisi, kad dar taip neseniai toji Vėtra maža kumeliukė lakstė. Maška skaičiuoja mažiau miesto švenčių nei šeimininkas. Mat Ramūnas pradėjo važnyčioti pirmiausiai su žirgu Kovu, su kuriuo atsisveikinus, estafetę ir perėmė Maška. Ilgainiui jai kompaniją ėmė palaikyti jos dukra Vėtra. Mama Maška yra sarta, o dukra Vėtra tamsesnė, juodukė. Neapsigaukite dėl vardų.

Ramūnas patikina, kad smarkesnė ne Vėtros vardą nešiojanti, o vyresnioji – Maška. Įdomi ir tos Maškos istorija. Ramūnas paaiškina, kad jei ne jo senelis, ši kumelė būtų iškeliavusi į Italiją ir į dešras sumalta. Taip atsitiko, kad senelis kumelę išgelbėjo nusipirkęs ją iš prastų šeimininkų – šie kumelę išnaudojo kaip transporto priemonę į parduotuvę svaigalams parsivežti. Netrukus paaiškėja, kad Ramūnas ne tik Mašką iš senelio paveldėjo, bet ir meilę žirgams. Vyras patikslina, kad iš abiejų senelių. Mamos tėčio Jurgio ir tėčio tėvelio Endriaus. Abu juos vadina arklininkais. Ramūnas sako, kad žirgai jam yra kaip liga. Juokiasi, kad norėtų ja visą laiką sirgti, bet tenka ir kitais darbais užsiimti.

Užsako ir vestuvininkai

Ne tik per miesto šventę Ramūno karieta galima pasivažinėti. Vyras pasakoja, kad jo žirgams ir karietai tenka dažnai ir fotosesijose sudalyvauti, ir krikštynose, ir vestuvėse. Pasidžiaugia, kad gegužės 24 diena jau užsakyta – visą svitą vestuvininkų senoviškai karieta veš į kaimo turizmo sodybą. Vestuvininkus yra vežiojęs, bet visą pulką veš pirmą kartą.

Ramūno paslaugų prireikia ir kai kurioms kaimo turizmo sodyboms, kurios savo svečiams siūlo edukacines programas. Jurbarkietis ir jose sudalyvauja. Vėtra ir Maška tokios jaukios, draugiškos, kad jomis vaikai gali mokytis jodinėti. Ramūną patį ant žirgo šuoliuojantį galima ir mieste išvysti. Ne tik vasarą, bet ir žiemą kelionę žirgais galima suplanuoti, tik tada prireikia karietą pakeisti rogėmis. Ramūnas pasidžiaugia, kad kumelės jam ir buity padeda įvairius darbus nudirbti. Tiems, kas norėtų savo šeimos šventėje karietą ir žirgus užsakyti, Ramūnas patikina, kad gali ne tik po miestą, bet jei reikia, ir toliau nuvykti. Štai praėjusiais metais jis su Maška ir Vėtra vežiojo Tauragės miesto šventės dalyvius. Į šią šventę jurbarkietį pakvietė patys tauragiškiai.

Ypatinga ir karieta, į kurią kinkomi Ramūno žirgai. Ją jis pats savo rankomis susimeistravo, nes yra stalius. Gaminti įvairius medžio gaminius ir yra jo darbas. Tad jei reikia, gali ne tik žirgais pavėžėti, bet ir baldus sumeistrauti. R. Kasparaitis yra vienas iš mažosios bendrijos „Uosvita“ įkūrėjų. „Galite parašyti, kad esu jos siela“, – šypsojosi jis. Išduosime paslaptį, kad tai ne visi Ramūno užsiėmimai. Vyras laisvalaikiu dar ir futbolą žaidžia – yra vienos Jurbarko komandos, „Ąžuolas“, vartininkas. Ir ne bet koks. Jis kasmet renkamas geriausiu rajono vartininku. Išduosime ir kumelių, kurios tempia karietą, paslaptį. Abi jos draugiškos, joms gerintis nereikia, bet jei norisi už smagų pasivažinėjimą atsidėkoti – galite morką pasiūlyti. Šias daržoves jos labai mėgsta.

 

"Mūsų laikas"

Rekomenduojami video