Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prekybos žmonėmis gaujai – stiprus pareigūnų kirtis

Antradienį Lietuvos policijos pareigūnai atliko kratas ir suėmimus kone visoje šalyje. Vykdant šiuos veiksmus pasitelkti ir Aro pareigūnai. Galima teigti, kad tyrimą inicijavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, susidomėję prostitučių veikla Tauragėje.

Antradienį nuaidėjo kratų ir suėmimų lavina ne tik per visą Lietuvą, bet ir Ispaniją. Iš viso 50-tyje vietų. Kaip informavo pareigūnai, apie 100 žmonių laikomi bylos dalyviais. Iš jų 25 apklausti kaip liudytojai, 10 pripažinta nukentėjusiais, o dar 15 sulaikyti kaip įtariamieji. Visgi patikslinama, kad šie skaičiai nebaigtiniai.

Tyrimas pradėtas dar 2018 metų pavasarį. Kartu dirbant gausybei pareigūnų iš Europolo, Lietuvos bei Ispanijos, pavyko surinkti reikiamus įrodymus, kad būtų pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis bei pelnymosi iš prostitucijos.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko pavaduotojas Mindaugas Noreikis „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad iš trečiųjų šalių atvykusias merginas kuravo kauniečiai. Pasirūpindavo jų apgyvendinimu įvairiuose miestuose, pranešdavo apie atvyksiančius klientus, parūpindavo darbo priemones.

– Merginos migravo per visą Lietuvą ir vienoje vietoje dirbdavo apie dvi savaites. Jos tikrai nebuvo žemiausios grandies. Tarp jų buvo mokytojų, tarnautojų. Viena ir su dviem aukštaisiais, – šiek tiek detalių atskleidė M.Noreikis.

Pagrindiniai šio prostitucijos tinklo organizatoriai sulaikyti Ispanijoje. M.Noreikis „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad tarp organizatorių – ne vien vyrai. Kratos ir sulaikymai vykdyti vienu metu kone minučių tikslumu. Tačiau komisaro pavaduotojas prasitarė, kad dar yra ieškomų asmenų. Tauragėje sulaikyta tik viena mergina.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video