Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasideda medžių genėjimo sezonas: vieni džiaugiasi, kiti pyksta

Vieni prašo apgenėti medžius, kiti klaupiasi ant kelių, kad pjovėjai jų neliestų – taip pirmadienį atsitiko Tauragės K.Donelaičio gatvėje, kai savivaldybės įmonės –„Dunokų“ technika atvažiavo atlikti seniūnijos užsakytų darbų. Vienos šios gatvės pusės gyventojai, kalbėdami su žurnaliste, džiaugėsi, kad nuo šiol gyvens saugiau ir šviesiau, kiti apgailestavo, kad darbininkai medžius nugenėjo taip stipriai, jog liko vieni kuolai. „Dunokų“ vadovas sako, kad genėjimo taisyklių bendrovės darbininkai nepažeidžia. 

– Pažiūrėkite, kas darosi mūsų gatvėje – didžiulius ąžuolus taip nugenėjo, kad liko vieni kamienai. Tikrai žinau, kad po kokių dvejų metų taip nugenėti medžiai nudžius. Aš ant kelių atsiklaupsiu, tik gelbėkit medžius, – žurnalistų prašė K.Donelaičio gatvės gyventojas Povilas.

Tačiau toje gatvėje sutiktas Povilo kaimynas Albinas kalbėjo džiūgaudamas ir patikino, kad gyventojai iš miesto seniūnijos gavo visus reikiamus leidimus medžiams genėti. Tik va bėda – ne visiems kaimynams tai patinka.

Pirmadienio popietę K.Donelaičio gatvės važiuojamoji dalis buvo užversta nugenėtų medžių šakomis. Darbininkai sakė vešią jas į Tauragės šilumos tinklus.

„Dunokų“ direktorius Audrius Mosėjus sako, kad medžiai genimi taip, kaip to reikalauja genėjimo taisyklės. Jo žiniomis, seniūnija išdavė leidimą apgenėti apie dešimt šios gatvės medžių.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius informuoja, kad šiuo metu kaip tik prasidėjo rudeninis medžių genėjimo sezonas.

– Medžius genėsime visame mieste, ne tik K.Donelaičio gatvėje, ir Gedimino, ir Pilies aikštėje. O žmonės visada pyksta, ne visiems tai patinka. Tačiau tai būtini darbai. Ir elektrikai mus perspėja, nes kai kurių medžių šakos liečia elektros laidus. Jei atsitiktų nelaimė vėtros metu, kalta būtų seniūnija. Medžiai tikrai atžels, – patikino seniūnas.

Rekomenduojami video